Finansinis raštingumas, arba Kaip elgtis su pinigais (9 taisyklė)

Geras verslo finansinis raštingumas, byloja aštuntoji taisyklė, suteikia drąsos nebijoti skolintis, o devintoji teigia, kad skolintis reikia verslui, ne duonai.

Šios taisyklės nepaisymas pražudė daugybę verslininkų. Taisyklę dar galima suformuluoti taip: duoną valgyk iš verslo, o iš paskolų verslą plėsk.

Kai sėkmingai pasiskolinę ir investavę išplėsite verslą, galėsite tenkinti kitus savo poreikius. Jei jūs – spaustuvininkas ir nespėjate atlikti visų iš leidyklų gaunamų užsakymų, būtinai imkite paskolą ir nusipirkite dar vieną spausdinimo mašiną. Jeigu turite taksi bendrovę ir jūsų vairuotojai nespėja pervežti visų keleivių, pirkite dar vieną automobilį. Bet jeigu jūs už tą paskolą nusipirksite naują automobilį sau, žiauriai suklysite. Galima sakyti, paskolą pravalgysite.

Daug kartų mačiau, kaip prabangiai atrodo kai kurių verslininkų buitis ir kaip nykiai – jų įmonės. Taip ir norisi jiems pasakyti: „Brangus bičiuli, parduok stalo sidabrą ir už gautus pinigus sutvarkyk apšvietimą savo parduotuvėje – sulauksi daugiau pirkėjų“.

Jei jūsų įmonei gresia bankrotas, savo asmeninę buitį pamirškite. Parduokite namą ir automobilį, apsigyvenkite darbo kabinete ant grindų, nustokite lankytis restoranuose, kur baisūs antkainiai, pradėkite pirktis maistą urmo parduotuvėse ar turguje, kur jis pigiausias, virkitės valgį ant žibalinės krosnelės, o sutaupytus pinigus investuokite į verslą.

Kiekvienas rimtas ir apdairus verslininkas visų pirma galvoja apie verslą, tik paskui – apie save, savo šeimą ir draugus. Pamirškite save apskritai, nebent gera jūsų išvaizda padeda verslui. Pažįstu vyruką, kuris už paskutinius pinigus išsinuomojo be galo madingą kostiumą, nusipirko auksinį laikrodį ir nuėjo tartis dėl pelningo užsakymo savo bankrutuojančiai įmonei. Ir susitarė! Tačiau šiuo atveju laikrodis ir kostiumas – tai gamybos priemonės, kurių reikia ne jums asmeniškai, o jūsų įmonei.

Venkite verslo dekoracijų, jei jų funkcija yra, kaip sakoma, tik akiai džiuginti. Tai tarsi gamybai skirtus pinigus iššvaistyti restoranuose ar įsigyti už juos niekam nereikalingų buities daiktų. Daug bendrovių žlugo vien todėl, kad jų vadovai nutarė įsirengti prabangias kontoras ir pamiršo einamuosius verslo reikalus. Manau, ne vienas didžiųjų miestų centruose stūksantis stiklinis pastatas iš tikrųjų tėra paminklas žuvusiai bendrovei. Tuo labiau tai yra skaudu dėl to, kad bendrovės dažnai neišnaudoja jau turimų plotų. Prisiminkite, ką jau esame šiame straipsnių cikle aptarę: pirkti savo malonumui gali tik turtingi žmonės.

 Daugybę pinigų suryja įvairios prezentacijos, dalykiniai pietūs ir vakarienės bei panašūs renginiai. Prieš išmesdami jiems nors vieną eurą, gerai paskaičiuokite, kiek tas euras atsives su savimi kitų eurų. Aš iš tikrųjų į taip pristatytą jūsų produktą bus atkreiptas didesnis dėmesys?

Jeigu jūs, tarkime, turite automobilių aptarnavimo dirbtuves ir už savo pinigus pamaitinsite būrį automobilininkų, ar jie tikrai savo automobilius veš remontuoti būtinai pas jus? Iš savo patirties žinau, kad žmonės į tokius vakarėlius dažniausiai ateina už dyką išgerti ir pavalgyti, o išėję kaip mat jūsų pasiūlymus pamiršta.

Paskolos ir padeda, ir žlugdo. Žlugdo, nes jas reikia grąžinti. Todėl skolinkitės tik savo verslo plėtrai, o ne verslo blizgesiui.

Dešimtoji taisyklė: nešvaistykite! Apie tai skaitykite po savaitės.

Šiuos finansinio raštingumo patarimus rengiame remdamiesi garsaus kanadiečių žurnalisto Herberto Newtono Cassono (1869-1951) mintimis apie pinigus, gimusiomis dar praėjusio amžiaus viduryje. Nepaisant to, esame tikri, kad pono H. N. Cassono įžvalgos aktualios po šiai dienai ir gali padėti išsiugdyti verslininkės mąstymą.

Taip pat skaitykite:
Nuo 2018 metų reprezentacijai taikomi didesni apribojimai
Gera mergaitė – ne profesija, arba Didžiausios verslo nuodėmės (I)
VMI teisininkė Alina – apie progresinius mokesčius individualiai veiklai (2017-07-20)

1 Komentaras

  1. Ieva

    2019 spalio 29 prie 20:00

    Labai naudingi patarimai. O, kad visi zinotu sias taisykles ir ju laikytusi. Tikrai, buna nueini i pastata, kur prabangiausi novatoriski baldai, marmuro grindys, o pasiulyti neturi ko. Manau puikiai pakaktu paprastos tiesiog tvarkingos darbo aplinkos, grindys labai gerai ir laminuotos https://www.unideco.lt/patarimai/grindu-danga/laminatas nes jas lengva priziureti ir ilgai tarnauja, ne taip garsiai kauksi administratores kulniukai ir galu gale ji neciauzo ant ju kaip ledo arenoje, paprasti balti kavos puodukai ir visas demesys i verslo turini, o ne jo isorini apipavidalinima

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0