Ką daryti tiems, kurių individuali veikla dabar ribojama

individuali veikla_versli mama

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad tie, kieno individuali veikla dėl COVID-19 karantino apribota Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, ją šiuo metu gali nutraukti. Paprasčiausia tai padaryti elektroniniu būdu – per Mano VMI, o jei prieigos nėra – paskambinus į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882.

Kaip nutraukti verslo liudijimą

Jei individuali veikla vykdoma įsigijus verslo liudijimą ir šiuo metu dėl karantino yra ribojama, tai nutraukus verslo liudijimą, pajamų mokesčio permoką galima susigrąžinti, arba ji galės būti įskaitoma kitam verslo liudijimui, kai tik veiklą vėl bus galima vykdyti.

Norint nutraukti verslo liudijimą, el. būdu, reikia prisijungti prie Mano VMI ir pateikti prašymą. Sistemoje reikia pasirinkti: Individuali veikla -> Verslo liudijimai -> Asmens verslo liudijimai. Prie verslo liudijimo, kuris nutraukiamas, reikia paspausti „X“. Atsivėrusiame lange pabaigiamas formuoti prašymas nutraukti verslo liudijimą.

Svarbu pažymėti, kad veiklos nuo kovo 16 d. nevykdantiems veiklos verslo liudijimo savininkams suteikiama galimybė veiklą nutraukti ir atgaline data. Tokiu atveju gyventojai turi skambinti į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 / +370 5 260 5060 arba pateikti elektroninį paklausimą per Mano VMI, ir konsultantai užregistruos prašymą nutraukti verslo liudijimą nuo kovo 16 d.

Ar dėl karantino stabdote individualią veiklą?
  • Pridėk savo atsakymą
Mokesčiai ir individuali veikla pagal pažymą

Tie, kurių individuali veikla vykdoma pagal pažymą, mokesčius turės sumokėti dviem mėnesiais vėliau, iki liepos 1 d., portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime informuoja VMI.

VMI primena, kad visiems gyventojams, taip pat vykdžiusiems individualią veiklą su pažyma, atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl COVID-19, nukeltas pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas. Vietoje buvusios gegužės 4 d., šiais metais gyventojams  pajamas deklaruoti bei mokestį sumokėti reikės iki liepos 1 d. Vadinasi, deklaruoti mokesčius ir juos sumokėti gyventojai turės daugiau laiko.

Nusprendus nutraukti su pažyma vykdomą individualią veiklą, prašymas dėl veiklos nutraukimo teikiamas per Mano VMI. Sistemoje reikia pasirinkti „Individualios veiklos registravimas / nutraukimas“, tuomet prie veiklos, kuri nutraukiama, ir mokesčių mokėtojo tipo „Gyventojai, vykdantys individualią veiklą“, reikia nurodyti datą, nuo kurios nutraukiama veikla, ir paspausti „X“.

Gyventojai, kurie pageidauja nutraukti įsigytą verslo liudijimą ar įregistruotą individualią veiklą, tačiau neturi elektroninės bankininkystės ar VMI išduotų prisijungimo priemonių, gali skambinti į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 / +370 5 260 5060 arba rašyti elektroniniu paštu vmi@vmi.lt (kartu nurodydami kontaktinį telefono numerį), ir konsultantai užregistruos Jūsų veiklos nutraukimo prašymą.

Iliustracija iš portalo VERSLI MAMA archyvų.

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Išmokos savarankiškai dirbantiems: aktualu, jei verslo forma – individuali veikla


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0