Ko galime pasimokyti iš žydų tautos?

Indrė domėjosi žydų sėkmės paslaptimi:

Daug ką lemia žydų gyvenimo būdas, vertybių sistemos supratimas ir analizė, o visa ko pagrindas yra sunkus darbas, talentas ir moralinės nuostatos.

Talmude mokoma: „Ant kurio kopėčių laiptelio tu stovi, nėra svarbu, palyginti su tuo skaičiumi laiptelių, kuriais užkopei.“

Tikroji žydų verslo sėkmė prasideda šeimoje. Žydai didelį dėmesį skiria tinkamam vaikų auklėjimui. Vaikus reikia matyti ir girdėti – sako sena žydų patarlė. Kitais žodžiais tariant, su savo vaikais reikia kalbėti, skatinti juos klausti, aiškinti savo naujas mintis ar idėjas.

Viena pagrindinių žydų sėkmės taisyklių, mokomų  nuo mažens, yra siekimas būti geru žmogumi.
Kitas svarbus žydų sėkmės aspektas – žinios, geras išsilavinimas. Nuo seniausių laikų žydai žinojo, kad kelias į sėkmę prasideda nuo išsilavinimo. Tai reiškia ne tik diplomą, bet ir diskusijomis, argumentais paremtą supratimą.

Vienas žydų kilmės Nobelio premijos laureatas yra pasakęs, kad žydų vaiką, grįžusį iš mokyklos, tėvai pirmiausia klausia ne apie gautą pažymį, o apie klausimus, kuriuos jis uždavė mokytojui. Šis pasakymas kuo puikiausiai atspindi žydų požiūrį į vaikų auklėjimą. Vaikams ne tik leidžiama, bet netgi skatinama reikšti nuomonę per suaugusiųjų žmonių susibūrimus.

Verslas yra neatsiejamas nuo sugebėjimo reikšti mintis. Iškalbingumas visada buvo ir yra tipiška žydų charakterio savybė. Tai ne melavimas ar apgaudinėjimas, greičiau galimybė argumentuoti, pareikšti savo nuomonę, klausti ir reikalauti. Gebėjimas aiškiai dėstyti mintis laikomas svarbiu kiekvieno žydo auklėjimo aspektu. Mokėti kelias užsienio kalbas neužtenka, reikia mokėti pateikti savo nuomonę klausytojui, neįžeidžiant orumo ir sudominant pokalbiu.

Dar vienu svarbiu žydų sėkmės principu laikoma vidinė motyvacija, geras idėjas paverčianti realybe. Nuolatinis tobulėjimas, darbas su savimi žydams nėra tik skambūs šūkiai. Tikslui siekti jie skiria ypač daug dėmesio.

Viskas taip gerai, kad net neramu – sako žydų priežodis. Trumpas iš pažiūros sakinys slepia ypatingą mintį. Turėti atsarginį planą labai svarbu kiekvienam žydui. Būtent tai skatina vidinę motyvaciją, norą kuo efektyviau išnaudoti duotą laiką.
Tad norint bent iš dalies prisiliesti prie žydų sėkmės paslapties ir perkelti jų sėkmingumo principus į savo gyvenimą, reikia atsiminti kelis svarbius dalykus, kurie telpa keliuose eilutėse: turtas sukuriamas ne tik rankomis, bet ir galva, širdimi; tam, kad išgyventum bet kokiomis sąlygomis, reikia siekti būti planuotojais, strategais, vadovais; būtina tausoti jėgas ir laiką geresniems užsiėmimams su pridėtine verte.

Šaltinis


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0