Konkursai sveikatos priežiūros srities startuoliams ir talentams

konkursai_versli mama

Konkursai – vienas iš būdų verslui pasirodyti ir konkurentus pamatyti, su jais pasilyginti ar pasisemti idėjų. Šį kartą kviečiame atkreipti dėmesį į kelis konkursus, skirtus sveikatos priežiūros srityje veikiantiems verslams. Geriausias idėjas yra pasirengusi finansuoti ne pelno siekianti organizacija „EIT Health“ – viena didžiausių Europos viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerysčių sveikatos priežiūros inovacijų srityje.

Kaip rašoma išplatintame pranešime spaudai, praėjusiais metais šios organizacijos surengti konkursai sulaukė rekordinio dalyvių iš Vidurio Rytų ir Pietų Europos skaičiaus. Apmokyti ir aprūpinti finansavimu tolesnei kuriamų projektų plėtrai buvo daugiau kaip 1 500 talentų ir 50 startuolių.

Europos investuotojų pripažinimo sulaukė ir Lietuvos startuoliai. „BrachyDOSE“ produktas „InnoStars 2019“ konkurse laimėjo pirmą vietą. Ši inovacija padės ne tik sumažinti vėžio gydymo išlaidas, palengvins procesą, bet ir užtikrins geriausius radioterapijos rezultatus. Kitas Lietuvos startuolis „Ligence“ konkurse „EIT JumpStarter“ laimėjo antrą vietą.

Šiais metais 2020 m. sveikatos priežiūros inovatorių laukia dar daugiau galimybių gauti finansavimą, ekspertų konsultacijas ir įgyvendinti savo idėjas.

Pasak tinklo „EIT Health InnoStars“ regioninės inovacijų programos vadovės Monikos Toth,Vidurio, Rytų ir Pietų Europa – tikra novatoriškų sveikatos priežiūros idėjų aukso kasykla. Nors šių regionų rezultatai, kalbant apie naujovių taikymą, yra nuosaikesni, lyginant su Vakarų Europa, čia gimsta vis daugiau sveikatos, medicinos technologijų ir biotechnologijų inovatyvių sprendimų.

„Vis daugiau žmonių – studentų, gydytojų, mokslininkų, profesionalų – ir komandų – startuolių, mažų ir vidutinių įmonių siekia didinti savo konkurencingumą ir dažniau dalyvauja Europoje vykstančiuose mokymuose, treniruočių stovyklose, vasaros mokyklose ir konkursuose. Neretai jų idėjos pasirodo esančios vienos geriausių Europoje ir sulaukia finansavimo, investicijų arba tiesiog pristatomos rinkai,“ – tvirtina Monika.

NEPRALEISKITE: SVARBIAUSIOS 2020 METŲ PROGRAMOS
„StarShip“ – paraiškos priimamos iki  2020 m. sausio 31 d.

„StarShip“ – tai unikali galimybė mokytis. Šios 9 mėnesių programos dalyviai išmoksta taikyti patvirtintą, veiksmais pagrįstą metodą, kaip rasti problemų sprendimus, įvertinti vartotojų reikalavimus ir nustatyti netenkinamus sveikatos priežiūros poreikius.

Programos metu komandas instruktuoja ir jų darbą prižiūri programos „StarShip“ mokslo ir pramonės instruktoriai.

Atrinktiems dalyviams finansuojamas mokslo mokestis ir kelionių išlaidos. Programą remia tinklo „EIT Health“ partneriai – Koimbros Universitetas, Oksfordo Universitetas, verslo mokykla IESE, IPN, Karolinskos institutas, Švedijos mokslinių tyrimų institutai RISE, „GE Healthcare“, „Atos Spain“, „Glintt“, „Bluepharma“ ir „Essilor“.  Paraišką rasti ir užpildyti galite čia.

„Wild Card“ – paraiškos priimamos iki 2020 m. vasario 9 d.

Perspektyviausi Europos sveikatos priežiūros novatoriai kviečiami teikti paraiškas moterų sveikatos ir skaitmeninės terapijos srityje.Paraiškos gali būti būti teikiamos individualiai arba nuo komandos.

„Wild Card“ programos tikslas – paremti perspektyviausias komandas ir pritaikyti jų idėjas praktikoje. Programa organizuojama trečius metus ir per tą laiką buvo įsteigti jau keturi startuoliai.

„Programa „Wild Card“ suteikė mums galimybę giliau susipažinti su visa pramone ir suprasti, kad, norint įveikti ligą arba sukurti veiksmingą gydymo metodą, pirmiausiai privalome atrasti tikslių, konkretiems poreikiams pritaikytų, nebrangių priemonių, kurias galėtų pritaikyti suinteresuotosios šalys,“ – pasakoja 2019 m. programos „Wild Card“ konkursą nugalėjusios bendrovės „iLof“ steigėjai.

Pagal programą „Wild Card“, laikoma viena visapusiškiausių programų Europos sveikatos priežiūros inovacijų srityje, bus įsteigtos dvi įmonės, siekiančios įvykdyti proveržį daugiausiai iššūkių keliančiose srityse. Taip pat į šias įmones bus investuota iki 2 mln. eurų. Paraišką rasti ir užpildyti galite čia.

„EIT Jumpstarter“ – paraiškos priimamos iki 2020 m. kovo 15 d.

Programa skirta sveikatos priežiūros inovatoriams. Ji pelnė Europos asociacijų apdovanojimą „Geriausios asociacijų mokymo iniciatyvos“ kategorijoje ir yra orientuota į novatorius, norinčius pradėti kurti verslą išskirtinėje aplinkoje, apimančioje skirtingas pramonės šakas.

Dalyviai mokomi rengti verslo planų pristatymus, verslo modelių aprašymų ir prisistatymo klientams bei bendrovės konkurencingumo užtikrinimo strategiją. Geriausi iš jų turės galimybę savo idėjas pristatyti vertinimo komisijai ir laimėti piniginių prizų. Pasirinktoms komandoms bus teikiama finansinė parama.

Be sveikatos priežiūros pramonės, „EIT Jumpstarter“ taip pat dairosi gabių žmonių maisto, žaliavų, energetikos, gamybos ir miesto judėjimo sektoriuose. Paraišką rasti ir užpildyti galite čia.

Apdovanojimai „InnoStars“ – paraiškos priimamos iki 2020 m. kovo 27 d.

Tai viena geriausių galimybių startuoliams ar naujoms įmonėms, kuriančioms prototipus arba minimaliai perspektyvius produktus, kurie rinkai dar nėra pristatyti.

Ketvirtosios šios programos laidos metu bus dairomasi talentų iš šalių, kuriose naujovių diegimo lygis yra vidutinis ir kurios yra įtrauktos į vadinamąją EIT regioninę inovacijų programą (RIP). Geriausios komandos gaus po 25 000 EUR išmaniųjų pinigų, bus individualiai instruktuojamos keturis mėnesius ir turės galimybę dalyvauti dvejose treniruočių stovyklose Europoje.

Be to, „EIT Health“ organizuoja vertinamuosius pokalbius su potencialiais klientais, investuotojais ir partneriais. Finalininkai varžysis dėl trijų pagrindinių prizų – 25 000, 15 000 arba 10 000 EUR vertės finansavimo. Daugiau informacijos galite gauti el. p. tamas.bekasi@eithealth.eu.

„Start-ups Meet Pharma“ – paraiškos priimamos iki 2020 m. kovo 29 d.

Antrą kartą rengiamos programos „Start-ups Meet Pharma“ metu bus ieškoma ambicingų komandų, norinčių spręsti visuotinius farmacijos iššūkius.

Šioje intensyvaus ugdymo programoje daugiausiai dėmesio skiriama novatoriškiems sprendimams, skirtiems prižiūrėti lėtinėmis ligomis sergančius ligonius. Šios srityje dirbantiems startuoliams programa padės rasti svarbių partnerių Europoje.

Programa skirta veikiančių produktų arba prototipų, kurie gali būti pristatyti rinkai, turinčioms komandoms, kurias domina galimybė kartu su pasauliniais farmacijos partneriais kurti sprendimą, neapsiribojantį vien piliule. Šių metų iššūkiai bus paskelbti vasario 10 d. Daugiau informacijos galite gauti el. p. tamas.bekasi@eithealth.eu.

„Smart-Up Lab“ – paraiškos priimamos iki 2020 m. kovo

Tai bus jau ketvirtoji tarptautinė „Smart-Up Lab“ laida. 3 mėnesių trukmės el. laboratorijų programa skiriama būsimiems sveikatos priežiūros lyderiams. Ji bus realizuojama dviem etapais: pavasarį (kovą–birželį) ir rudenį (rugsėjį–gruodį).

Programa vienu metu vyks Lodzėje (Lenkija), Neapolyje (Italija) ir Tartu (Estija). Jos metu galėsite daugiau sužinoti apie idėjų kūrimo procesą, verslo planavimą, verslumą, vertės kūrimą, rinkos tyrimus, finansavimą arba spartųjį prototipų kūrimą.

Programa skirta įvairių sričių – medicinos, gyvosios gamtos mokslų, ekonomikos, IT ir pan. – studentams, gydytojams, verslininkams ir mokslininkams. Dalyviai jau gali turėti idėją, kaip sukurti kažką naujo, tačiau tai nėra būtina. Programą remia Lodzės Medicinos Universitetas, Neapolio Frederiko II Universitetas ir Tartu Universitetas. Paraišką rasti ir užpildyti galite čia.

Apie „EIT Health“

„EIT Health“ yra ne pelno siekianti organizacija ir viena didžiausių Europos viešojo ir privačiojo sektoriaus sveikatos priežiūros inovacijų srities partnerysčių.

150 partnerių vienijantis „EIT Health“ tinklas – unikalus. Jis apima didžiausias Europos bendroves, universitetus, mokslinių tyrimų ir plėtros centrus, ligonines ir institutus. Tinklo tikslas – sukurti ekosistemą, kuri leistų vystyti sveikatos priežiūrą taip, kad Europos piliečiai galėtų gyventi ilgiau ir sveikiau.

2 mlrd. EUR biudžetas tinklui sudaro galimybes ugdyti visos Europos sveikatos priežiūros specialistų įgūdžius, investuoti į geriausius Europos talentus ir spartinti inovatyvių sveikatos produktų ir sprendimų komercinimą ES. Tai viena didžiausių viešojo sektoriaus finansuojamų iniciatyvų sveikatos priežiūros srityje, ją remia Europos Komisija ir Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT). Daugiau informacijos: www.eithealth.eu.

 Apie „EIT Health InnoStars“

„InnoStars“ regionas yra viena iš septynių geografinių „EIT Health“ sričių. Jis apima pusę Europos, įskaitant Lenkiją, Vengriją, Italiją, Portugaliją, taip pat kitus RIS programoje dalyvaujančius regionus – Baltijos šalis, Kroatiją, Slovakiją, Čekiją, Slovėniją, Graikiją ir Rumuniją.

Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinėje ši šalių grupė priskiriama vidutinėms novatorėms. „InnoStars“ pagrindinį dėmesį skiria verslumui, inovacijoms ir švietimui sveikatos priežiūros, sveikos gyvensenos ir aktyvios senatvės srityse.

 Apie Regioninės inovacijų sistemos (RIS) programą

Ši ES programa padeda pažangą darantiems regionams kurti ir plėtoti inovacijas sveikatos priežiūros ir kitose srityse. Programa apima 14 centrų, įsikūrusių trylikoje Rytų, Vidurio ir Pietų Europos šalių. Šie centrai suteikia prieigą prie didžiausių Europos universitetų, bendrovių ir jų projektų tinklo. Programos tikslas – padėti jos apimamiems regionams atrasti savo unikalų inovacijų potencialą ir įtraukti vietines inovatyvias organizacijas į visos Europos programas bei konkursus. Programą organizuoja Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT), o jos sveikatos priežiūros sritį koordinuoja „EIT Health InnoStars“.

________________________________________________________________________________
Taip pat skaitykite:

Prasideda 16-osios kasmetinės „L’Oréal Baltic” programos „Moterims moksle“ paraiškų priėmimas


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0