Moteriškai

Moteriškas būdas siekti tikslų

Print Friendly, PDF & Email

Leisk paklausti, ar giliai širdyje jauti, kad esi nepakankamai gera, kad kiti Tavo bendraamžiai pasiekė daugiau, daro geriau, yra produktyvesni? Visos mes turime karjeros, santykių, finansinių tikslų. Tačiau dažnai tikslų siekimas dovanoja ne tik džiaugsmą, bet ir nusivylimą.

Danielle LaPorte knygoje „Desire map“ pasakoja, kaip sujungti tikslus ir širdį. Tai didžiulio populiarumo JAV sulaukusi knyga, kuri man asmeniškai tikslų siekimą pavertė tikru atradimu! Užuot ėjus sunkesniu keliu, savo tikslus galime pasiekti be streso, kančių ir nusivylimo.

Tai ką perki, valgai, ką sakai, ką dėvi, ką klausai, apie ką svajoji, ką pradedi ir baigi — viską darai dėl jausmo, kurį šis troškimas (tikslas) sukurs.

Kai kurios iš mūsų esame taip nutolusios nuo teigiamų jausmų, kad jaustis blogai yra geras jausmas. Bandymas padaryti kuo daugiau, konkuruoti, nuolat bėgti yra sunkus ir varginantis darbas. Knygoje Danielle LaPorte rašo, kad tik žinodamos, kokio esminio jausmo (angl. core desire) siekiame, tampame ne aukomis, o gyvenimo kūrėjomis. Turiu pripažinti, kad tai tikrai veikia.

Tikslų siekimo procesą apvertus aukštyn kojom — pirma jausmas, o paskui – tikslas, pažinsime lengvesnį (moterišką) būdą jaustis/gyventi gerai. Užuot siekusios tikslų sunkesniu keliu, eikime tiesiai į jausmą ir darykime (jauskime) tai, kas mums yra svarbu.  

Kaip noriu jaustis, kai pabundu ryte? Kaip noriu jaustis, kai važiuoju į darbą? Kaip noriu jaustis, kai  žiūriu į savo nuotrauką? Kaip noriu jaustis, kai geriu kavą? Kaip aš noriu jaustis, kai einu gatve?

3 žingsniai, kurie padės sujungti tikslus ir širdį

1 žingsnis. Svajok ir užrašyk. Susikurk jaukią aplinką: žvakės, smilkalai, maloni muzika padės atsipalaiduoti ir užrašyti savo jausmus / tikslus. Penkiose srityse (gyvenimas, kūnas, kūrybiškumas, santykiai, dvasingumas) atsakyk į šiuos klausimus: ką aš noriu daryti, turėti ir patirti ir kaip noriu jaustis kiekvienoje iš šių sričių?

Gyvenimo būdas ir finansai (karjera, pinigai, darbas, namai, stilius, erdvė, kelionės, dovanos): ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Kūnas ir sveikata (sveikata, sportas, maistas, miegas, poilsis, psichinė sveikata, seksualumas, jautrumas): ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Kūrybiškumas ir mokymasis (artistiškumas, saviraiška, pomėgiai, švietimas): ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

Santykiai ir bendruomenė (romantiški jausmai, draugystė, šeima, bendradarbiavimas, bendruomenė): kaip noriu jaustis, ką noriu daryti, turėti, patirti?

Dvasingumas (siela, vidinė aš, tiesa, tikėjimas, intuicija): ką noriu jausti, daryti, turėti, patirti?

2 žingsnis. Išsirink penkis esminius jausmus (angl. core desires). Kiekvieną skiltį atidžiai perskaityk, papildyk, ištrink ar koreguok ir rask vieną žodį, kuris šiuo metu rezonuoja su tavo širdimi (troškimu) labiausiai. Pvz., mano pasirinkimas:

• ESSENCE & SPIRITUALITY — vieninga

• CREATIVITY & LEARNING — džiaugsmas

• LIVELIHOOD & LIFESTYLE — gausa

• RELATIONSHIP & SOCIETY — meilė

• BODY & WELLNESS — pilna geros energijos

Eliminuok viską, kas netinka. Kiekvienoje srityje rask tau tinkamus žodžius, išsirink vieną, kuriam skirsi visą savo dėmesį. Svarbu, kad žodis eitų iš širdies. Tai neturėtų būti, pvz., noriu jaustis gerbiama, todėl norėčiau, kad visi mano kolegos mane gerbtų. Užuot siekus kontroliuoti kitus, vidinis potyris turėtų būti: ką aš šiandien galėčiau padaryti, kad pajusčiau pagarbą?

3 žingsnis. Sudaryk troškimų žemėlapį. Kai jau turi 3–5 savo esminius jausmus, užrašyk atsakymus į klausimus:  

• Diena. Ką aš šiandiena darysiu, kad pajusčiau… (įrašyk savo jausmą, pvz. meilę, energiją, gausą ir t. t.)?

• 3 mėnesiai. Ką aš padarysiu per ateinančius tris mėnesius, kad jausčiau savo esminius jausmus?

• Metai. Kokie turėtų būti mano metų tikslai, kad galėčiau jausti šiuos jausmus?

Štai ir turi savo troškimų žemėlapį, kuris padės sujungti tikslus ir širdį. Nepamiršk nuolat savęs paklausti, ką aš galėtum padaryti šiandien, kad patirtum savo jausmus. Vieni savo jausmus išgrynina per savaitgalį, kitiems prireikia kelerių metų. Nėra svarbu tai padaryti kuo greičiau – svarbiausia yra rasti troškimą, kuris Tave įkvepia veikti.

Gyvenimas – tai jausmas, o ne pasiektas tikslas.

Komentaruose žemiau pasidalyk, kaip Tau pavyksta siekti savo tikslų? Kaip Tu manai, kokio jausmo iš tikrųjų sieki?  Vienai iš komentatorių padovanosime kvietimą į Kūrybinio verslo mokymus su David Parrish, kurie gruodžio 6 d. 18–20 val. vyks Vilniuje. Dovanos vertė – 15 EUR.

  1. Barbara says:

    Siekdama tikslo nepamirštu, kad pats kelias iki jo turi būti smagi, kupina atradimų kelionė. Kai susiduriu su sunkumais, žinau, kad tai laikina, nes saulė vis vien šviečia, nors jos ir nematom apniukusiame danguje. Didžiausia siekiamybė – tai laimingi žmonės aplinkui, nes tai suteikia jėgų nesustoti ir judėti pirmyn.

  2. Barbara, visiškai su jumis sutinku. Kelias link tikslo yra ne mažiau svarbus nei pats tikslas. O saulė visuomet yra, tereikia sulaukti giedros dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.