Namų madam pagal Ilmą gerai atrodo net ir prie puodų

Mona Avik nuotr. | moona.lt

32-ejų Ilma Tamošaitienė puikiai žino, kaip atrodyti gražiai net ir virtuvėje. Prekės ženklu Namų madam pažymėtas prijuostes kurianti versli mama įsitikinusi, kad šokti valsą su puodais kur kas smagiau dailiai pasipuošus.

Beveik metukų dukrelę Kotryną auginanti Ilma teigia, kad ir pati gyvena su šūkiu „Madam ir virtuvėje madam“, todėl komplimentų iš vyro sulaukia net besisukiodama prie orkaitės. Siuvimu Ilmą dar vaikystėje sudomino mama. Kadangi namuose turėjo siuvimo mašiną „Zinger“, mergaitė greitai išmoko pasisiūti rankinę, palaidinę, įvairių kitų smulkmenų, tačiau laikui bėgant šį pomėgį apleido. Apie siuvimą Ilma prisiminė jau po daugybės metų, gyvendama Anglijoje.

„Tuo metu dirbau viename restorane vadybininke. Vis dažniau aplankydavo mintis, kad norėčiau veikti kažką prasmingesnio, kad man trūksta kūrybos. Juolab kad visada svajojau pati sau susikurti darbo vietą, nes mane supa pakankamai verslūs draugai. Tada ir ėmiau mąstyti, kuo galėčiau užsiimti.Vieną naktį taip begalvodama, prisiminiau apie savo vaikystės aistrą – siuvimą. Pastebėjau, kaip Anglijoje branginami rankų darbo, nemasiniai gaminiai – pagalvojau, kad galėčiau ir pati kažką panašaus pagaminti ir parduoti“, – pasakoja versli mama.

Padrąsino draugės ir artimieji

versli mama_namu madam_vertikali

Kol namie auga mažoji Kotryna, verslo reikalus Ilma patikėjo sumaniai krikštadukrai Sandrai. Ir jaunajai verslininkei sekasi puikiai! (Mona Avik | moona.lt nuotr.)

Taip visiškai spontaniškai į Ilmos namus atkeliavo pirmoji siuvimo mašina, nors mūsų herojė tada dar nė nebuvo sugalvojusi, ką planuotų ja siūti. Žinojo tik tiek, kad nori įsigyti siuvinėjančią siuvimo mašiną, kad savo produktus galėtų puošti unikaliais užrašais. Laimei, palankaus likimo dėka visas verslo planas sugulė be didelio rūpesčio.

„Nusprendžiau pasiūti keletą prijuosčių – įgūdžiams atgaivinti. Jas padovanojau mamai ir draugėms, iš kurių gavau pagyrimų, jog prijuostės labai dailios, tad nutariau pabandyti jas parduoti“, – pirmuosius žingsnius prisimena Ilma. Tuo metu feisbukas kaip tik įdiegė įvairius verslo įrankius, todėl pasiuvusi dešimt prijuosčių, Ilma jas nufotografavo, susikūrė prijuostėms skirtą feisbuko puslapį ir įkėlė parodyti, ką sukūrusi savo rankomis. „Kai pačią pirmąją dieną iš manęs nupirko prijuostę, interpretavau tai kaip ženklą, o tada jau stačia galva pasinėriau į šį verslą“, – sako Ilma, kuri, kaip ir dauguma mūsų, ieško pasirinkto kelio teisingumą patvirtinančių ženklų.

Nors verslo pradžia klojosi kaip per sviestą, viena iš sudėtingesnių užduočių buvo sugalvoti taiklų prekės ženklo pavadinimą.

Mano vizija buvo besišypsantys vaikai, valgantys blynus, lipnios virtuvės grindys ir labai laiminga jų mama, pasirišusi dailią rožinę prijuostę. Mintyse aš siuvu moteriai, kuri nori dar labiau papuošti savo ir taip gražią namų idilę. Taip ir gimė madam įvaizdis, kuris tapo tikru mano sėkmės ženklu.

„Kiek juoko šis kontrastingas žodžių junginys sukelia moterims! Kai dalyvaujame parodose ar mugėse, susižavėjusios jos negali ramiai praeiti pro manekenus, aprengtus prijuostėmis su išsiuvinėtu užrašu Namų madam, – kvatoja Ilma ir tvirtina, kad taiklus pavadinimas – pusė sėkmės.

Tokio populiarumo nesitikėjo

Prijuosčių verslas apvertė jaunos moters gyvenimą aukštyn kojomis tikrąja to žodžio prasme. Nieko nelaukusi, Ilma paliko darbą Anglijoje, sugrįžo į Lietuvą ir čia pradėjo vystyti verslą. Prieš 6-erius metus Namų madam buvo turbūt vienintelė rankdarbių parduotuvė, prekiaujanti individualiai siūtomis prijuostėmis, todėl Ilma sulaukė daug dėmesio iš klasikinės žiniasklaidos. Žinoma, tai smarkiai prisidėjo prie jos verslo sėkmės.

Užsakymas vijo užsakymą, ir greitai Namų madam savo prijuostėmis padabino įvairių restoranų, kavinių, kirpyklų aptarnaujantį personalą, jomis puošėsi kulinarinių laidų vedėjai, knygų ir žurnalų viršelių herojai.

Šiuo metu Namų madam kolekcijoje – apie 50 prijuosčių modelių. Ant kiekvienos prijuostės nemokamai išsiuvinėjamas kliento pageidaujamas užrašas ar piešinys. Ilma su šypsena kalba apie savo klientus, nes šių išradingumas, ką išsiuvinėti ant prijuostės, dažnai nustebiną ją pačią.

Kai kurių prijuosčių užrašai skelbia apie „savanorišką“ darbų perėmimą – „Šiandien gamina tėtis“, „Verdu aš, plauni tu“, arba „nusiplovimą“ nuo darbų – „Užsirišu ir bėgu ilsėtis“. Kiti šlovina virtuvės šeimininkes: „Visos virėjos – kaip virėjos, tik aš viena tokia faina“, „Sunku būti kukliai, kai esi profė virtuvėje“, arba maistą: „Gyvenimas per trumpas – pradėkime nuo deserto“, „Pamirškime dietas“, na, o Ilmos mėgstamiausias skelbia: „Geros šeimininkės viskas turi blizgėti – ypač žiedai ir auskarai“.

Svajoja išpuošti moterį nuo galvos iki pirštų galiukų

Šiuo metu Ilma augina beveik metukų dukrytę Kotryną, tad savo verslą perleido krikšto dukrai Sandrai, kuri per visus Namų madam gyvavimo metus ne kartą padėjo krikštamotei. Kad ir kaip besidžiaugtų motinyste, Ilma jau planuoja, kaip dar galėtų patobulinti Namų madam asortimentą, kai grįš iš motinystės atostogų.

„Nors taip pat prekiaujame ir naktiniais, chalatėliais bei kitokiomis smulkmenomis, mano svajonė yra sukurti visą aprangos liniją moters patogumui ir grožiui namuose. Noriu, kad moteris, besisukanti buities darbuose, atrodytų elegantiškai ir gundančiai. O taip pat noriu, kad visi Lietuvos vyrai, grįžę į namus, juose rastų ne tik kvapnų patiekalą, bet ir patenkintą savo namų damą, pasipuošusią gėlėta ar nėriniuota prijuoste su siuvinėtu užrašu „Gaminu su meile“, – šiltą pokalbį baigia naujoji portalo tinklaveikos narė Ilma.

Taip pat skaitykite:
Probiotikai Vivomixx – naujas Editos verslas
Versli mama Rita, kuriai paklūsta stresas ir pokyčiai
Rubinos skalbiklių verslas kliaujasi senu geru modeliu – iš lūpų į lūpas

3 Comments

 1. Klara

  2018 rugsėjo 7 prie 20:45

  Gerai atrodyti dar padeda ir drabuziai

 2. Živilė

  2018 lapkričio 29 prie 11:48

  Žinau šį prekės ženklą, tikrai išskirtinės prijuostės. Ir pavadinimas tobulai taiklus. Man per įkurtuves padovanojo derinę prie virtuvės baldų spalvų https://www.leojar.lt/89-virtuves-baldai ir tikrai jaučiuosi madam. Pamačius verslininkę, tampa absoliučiai aišku iš kur tokia elegancija net virtuvėje. Tiesa, nyku tampa ten, kur mes tokią nuotaiką sukuriame.

 3. Martyna

  2019 lapkričio 11 prie 14:54

  Tikrai išskirtinės, su prasmingais ir ne lėkštais užrašais. Man tos prijuostės labai patinka. Ne vienai draugei jau esu padovanojusi. Ir pati turiu porą. Mėgstu patogumą, eleganciją. Tad manau kol kepa koks apkepas, galiu prisėsti ir išgerti kavos tokia graži. Dar labai svajoju apie kažkokį patogų minkštasuolį. Virtuvė pas mus ganėtinai erdvi, manau vertėtų sau mielą kampelį įsirengti. Nemažai čia informacijos… apie tokius baldus yra, ir spalvos labai smagios. Manau Kalėdoms pasidovanosiu

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0