Rubinos skalbiklių verslas kliaujasi senu geru modeliu – iš lūpų į lūpas

Rubina Haapamaki Allegro versli mama

Mona Avik nuotr. | moona.lt

Vilnietė Rubina Haapamaki, Suomijos-Lietuvos prekybos rūmų vadovė, verslininke savęs vadinti nelinkusi. Jos socialinis verslas – prekyba ekologiškais skalbimo milteliais „Allegro“ – yra toks nedidelis, kad dviejų jau suaugusių vaikų mama ir vieno anūkėlio močiutė net nesirūpina jo reklama. Žinia apie naujos kartos skalbimo miltelius keliauja iš lūpų į lūpas, o jų platintoja džiaugiasi, kad per 2,5 m. dar nesulaukė nė vieno blogo atsiliepimo apie šias skalbimo priemones.

Kadangi pati Rubina serga žvyneline, ji ypatingai rūpinasi savo odos priežiūra. Vieną dieną Rubinos suomis vyras pastebėjo straipsnį apie jo gimtojoje šalyje išrastus skalbimo miltelius, skirtus ypatingai alergiškiems žmonėms, kurį vėliau pasiūlė perskaityti ir žmonai.

„Vos tik susipažinau su šių skalbimo miltelių istorija, iš karto supratau, kad man būtina juos išbandyti. Juos sukūrė astma sergančios mergaitės tėtis mokslininkas. Milteliai iš karto sulaukė populiarumo Suomijoje. Tad pirmas dalykas, kurį nusprendžia padaryti, buvo nukeliauti į fabriką, kur jie yra gaminami“, pasakojo vilnietė.

Skalbiniai – kaip pas močiutę kaime

Skamba neįtikėtinai, tačiau tam, kad susipažintų su skalbimo milteliais, Rubina kartu su vyru Raimo įveikė daugiau nei 800 kilometrų. Iš fabriko Rubina parsivežė dvi 8 kg skalbimo miltelių pakuotes ir jau netrukus žinojo, kad nori šiomis skalbimo priemonėmis prekiauti Lietuvoje.

„Tiesiog labai jais susižavėjau. Visų pirma, šiuose priemonėse nėra organizmui kenksmingų ceolitų (medžiagų, naudojamų vandeniui minkštinti), kvapų, konservantų ir dažiklių. Antra, skalbiniuose lieka apie 70 proc. mažiau dulkių, nei skalbiant kitais skalbimo milteliais. Trečia, skalbiniai lieka minkšti ir tokie tikri, gaivūs, kaip pas močiutę kaime“, – šypsosi Rubina.

Šie naujos kartos skalbimo milteliai ypač tinkami skalbti naujagimių, vaikų, alergiškų žmonių, žmonių, turinčių kvėpavimo takų problemų ar sergančių astma skalbinius, taip pat patalus žmonių, kurie serga ir daug laiko praleidžia lovoje. Rubina šiuos miltelius naudoja ne tik šeimos – vyro ir dukters Rusnės drabužiams skalbti, jais rūbus skalbia ir sūnus Arnas bei marti Dovilė, auginantys mažąjį anūkėlį Adomą.

Rinkodaros principas – iš lūpų į lūpas

Pajutusi skalbimo priemonių „Allegro“ naudą, Rubina ėmė platinti juos ir mūsų šalyje.

„Kadangi tai nėra mano pagrindinis darbas, daug laiko šiam verslui neskiriu. Apie miltelius klientai dažniausiai sužino iš lūpų į lūpas arba iš mūsų „Facebook“ paskyros. Tačiau manau, nėra geresnės produkto reklamos, nei teigiami atsiliepimai. Džiugu, kad neigiamo dar nė vieno nesulaukiau. Gal todėl, kad šie milteliai yra ne tik ekologiški, tačiau ir labai gerai skalbia“, – tikino pašnekovė.

Anot mūsų herojės, „Allegro“ skalbimo milteliuose yra natūralių muilų, kurie panaikina net ir kavos, raudono vyno, purvo ir kitas sunkiai išvalomas dėmes. Miltelių privalumas ir tai, kad jais galima skalbti ir baltus, ir spalvotus, ir juodus skalbinius. Pastaruosius „Allegro“ netgi paryškina.

„Nežinau, kokia jų stebuklingo veikimo priežastis. Gal tai, kad į juos nieko netikro nepridėta, tiesiog susikoncentruota į efektyvų, ekonomišką skalbimą“, – teigia Rubina.

Koją kiša didelė produkto pakuotė

Vis tik pašnekovė susiduria su viena verslo problema:

Manau, daugiausia abejonių klientams kelia tai, kad skalbimo milteliai parduodami 8 kg pakuotėmis. Suomiai taip elgiasi, nes labai myli gamtą ir nori sumažinti taršą, kuri didėja, kai mes atsikratome nuo produktų atlikusiomis pakuotėmis. Tačiau lietuviai prie tokių kiekių nėra pratę. Labiausiai kliūva vienu metu išleidžiama suma, tačiau tai yra metinė investicija.

Anot pašnekovės, šie milteliai yra labai koncentruoti ir skalbiant vidutinio kietumo vandenyje, jų užtenka 176 skalbimams – skalbiant kas antrą dieną, jų užteks metams.

„Plius, mano vyras skaičiavo, kad jų išeiga pigesnė už kitų garsiai vadinamų ekologiškais, tačiau tikrai ne tokių natūralių skalbimo miltelių“, – pridūrė Rubina.

Tiesiog pasitiki suomiais

Taip pat „Allegro“ gamina ypač ekologiškus skalbimo miltelius, skirtus biodinaminiams ūkiams, ekologiškiems ūkiams ir namų ūkiams, kur nėra arba yra prasti vandens valymo įrenginiai, taip pat tiems kas yra alergiškas bet kokiems, net ir menkiausiems, chemikalams.

„Pasitikiu šiais milteliais, nes dirbant su suomiais, labai išaugo pasitikėjimas šia tauta – tai sąžiningi žmonės, visur ieškanti kokybės“, – pridūrė versli mama ir močiutė Rubina.

Sekite Rubinos verslo naujienas feisbuke


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0