Nuo rugpjūčio 1 dienos – atvirkštinis PVM elektronikos įrangai

atvirkštinis PVM_versli mama

Nuo rugpjūčio 1 d. pradedamas taikyti atvirkštinis PVM mobiliesiems telefonams, planšetėms ir nešiojamiesiems kompiuteriams bei standiesiems diskams. Atvirkštinis PVM taikymas palies tik tuos pirkėjus, kurie yra registruoti kaip PVM mokėtojai.

Atvirkštinis PVM taikymas yra tokia mokėjimo tvarka, kai PVM moka ne pardavėjas, o pats pirkėjas. Įprastu atveju pardavėjas turi prievolę surinkti PVM iš savo pirkėjų ir jį sumokėti į biudžetą. Atvirkštinio PVM atveju pardavėjas PVM iš pirkėjo neima ir pirkėjas pats turi prievolę tokį PVM mokėti į biudžetą.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstoje informacijoje, jei yra taikoma atvirkštinio PVM apmokestinimo taisyklė, pirkėjas moka pardavėjui tik prekės kainą be PVM, o pardavimo PVM sumoka už pardavėją pats iš savo lėšų.

Atvirkštinis PVM taikymas palies tik tuos pirkėjus, kurie yra registruoti kaip PVM mokėtojai. Priminsime, kad tai vykdantys veiklą asmenys ir įmonės, kurios atitinka PVM įstatymo nuostatas ir kurių pajamos per metus viršija 45 000 EUR.

Svarbiausia – suprasti, kad paprastų pirkėjų šis įstatymo pakeitimas neliečia. Fizinis asmuo, įsigydamas elektronikos prekę, už ją mokės lygiai taip pat, kaip ir iki šiol.

Reikės įrašyti sąskaitoje

Ar atvirkštinis PVM bus taikomas, priklausys ir nuo prekių įsigijimo būdo. Pavyzdžiui, jeigu fizinis ar juridinis asmuo perka mobilųjį telefoną ar planšetę parduotuvėje ir gauna kasos aparato kvitą, tai atvirkštinis PVM taikomas nebus.

Jeigu minėta įranga įsigyjama elektroninėje parduotuvėje, kvitas nėra išduodamas – tada atvirkštinis PVM jau bus taikomas.

Apibendrintai tariant, atvirkštinis PVM paprastai taikomas tik didmeninėje prekyboje ir netaikomas tada, kai pardavimas yra įforminamas išduodant kasos aparato kvitą.

Atvirkštinio PVM atveju pardavėjas, išrašydamas PVM sąskaitą faktūrą, be įprastų rekvizitų turės nurodyti ir tai, kad parduodamoms prekėms yra taikomas „Atvirkštinis PVM“.

Kaip aiškina VMI, pirkėjas, gavęs tokią PVM sąskaitą faktūrą, pardavėjui sumokės prekės kainą be PVM, o įprastoje PVM deklaracijoje, deklaruodamas tokį pirkimą, papildomai pildys 33 laukelį, kuriame ir nurodys PVM sąskaitoje faktūroje apskaičiuoto PVM sumą.

Naujos įstatymo nuostatos taikomos kai ir pardavėjas, ir pirkėjas yra PVM mokėtojai. VMI dar kartą pažymi, kad ne PVM mokėtojams atvirkštinio PVM mechanizmas netaikomas.

Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai VMI svetainėje ras dažniausiai užduodamus klausimus apie atvirkštinio PVM mechanizmo taikymą: http://www.vmi.lt/cms/pridetines-vertes-mokescio-istatymo-pakeitimai.

VMI primena, kad atvirkštinio PVM mechanizmo taikymas nėra naujiena. Jis taikomas nuosavybės teisės objektams, perimtiems kaip turtinis įnašas arba dėl kito PVM mokėtojo reorganizavimo, perduodamam pastato (statinio) esminiam pagerinimui, statybos darbams. Taip pat visiems pardavimams, kai pardavėjui teisme pradėta bankroto procedūra, juodųjų ir spalvotųjų metalų atliekoms ir laužui bei tam tikrai medienai.

Taip pat skaitykite:

Parama verslui kaime: paraiškas priims nuo rugsėjo

Reketas baigsis: planuojama, kad 2 proc. parama bus skiriama tik elektroniniu būdu

Kaip patikrinti partnerio patikimumą: ką reiškia teisinis statusas


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0