Parama verslui kaime: paraiškas priims nuo rugsėjo

parama verslui kaime_versli mama

Smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys, kuriems rūpi parama verslui kaime, paraiškas galės teikti jau nuo rugsėjo. Šiam kvietimui numatoma paskirstyti 3,13 mln. EUR.

Kaip skelbiama Žemės ūkio ministerijos išplatintoje informacijoje, smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys, sudarę jungtinės veiklos sutartį, nuo rugsėjo 2 d. galės teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“ paramai gauti.

Didžiausia galima paramos suma vienam projektui – 90 tūkst. EUR. Verslo plane numatytoms įgyvendinimo išlaidoms bus taikomas 60 proc. intensyvumas, o projekto bendrosioms bendradarbiavimo išlaidoms – 100 proc. intensyvumas.

Jei smulkieji ūkininkai bendradarbiaus gyvulininkystės, sodininkystės, uogininkystės ir daržininkystės sektoriuose, projekto verslo plano įgyvendinimo išlaidoms gali būti taikomas iki 70 proc. paramos intensyvumas.

Veiklą reikės būti vykdžius 2 metus

Ši priemonė, kuria teikiama parama verslui kaime, ypatinga tuo, kad ja galės pasinaudoti ne mažiau kaip 2 bendradarbiaujantys ūkio subjektai, įgyvendinantys bendrą projektą. Todėl paraišką paramai gauti pareiškėjas turi teikti tik kartu su partneriu.

Pagal šią priemonę finansuojamas naujos žemės ūkio technikos ir įrangos, technologinių įrenginių, kompiuterinės ir programinės įrangos, skirtos projekto reikmėms, įsigijimas, naujų statinių statyba arba esamų rekonstrukcija ar kapitalinis remontas, infrastruktūros sutvarkymas.

Miškininkystės veikla užsiimantys ūkio subjektai galės įsigyti miško kirtimo, apvaliosios medienos ir biokuro ruošos technikos ir įrangos, dirvos paruošimo miško želdiniams mechanizmų.

Paraiškas gali teikti ūkininkai, kurių žemės valdos dydis, išreikštas produkcijos verte yra ne mažesnis nei 4 tūkst. EUR ir ne didesnis nei 15 tūkst. EUR, miškininkai, valdantys ne daugiau nei 20 ha miško, labai mažos įmonės, vykdančios veiklą kaimo vietovėse ne mažiau nei dvejus metus ir individualią veiklą vykdantys fiziniai asmenys.

Paramos verslui kaime teikimas pagal šią priemonę yra supaprastintas: verslo planas yra integruotas į paraišką, todėl jo, kaip atskiro dokumento, rengti nereikės.

Paraiškos bus priimamos iki spalio 31 d.

Daugiau informacijos apie šios priemonės finansavimą galite rasti čia.

Taip pat skaitykite:

Minimali alga – 607 EUR, minimalus valandinis atlygis – 3,72 EUR

Reketas baigsis: planuojama, kad 2 proc. parama bus skiriama tik elektroniniu būdu

Socialinis draudimas: verslioms mamoms didėja motinystės išmoka

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0