Nuo spalio 18 d. Vilniuje vaikus kviečia Žaidimų galerija

Žaidimų galerija versli mama

Spalio 18 d., penktadienį, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) pradės veikti menininko Kęstučio Grigaliūno edukacinė paroda „Žaidimų galerija: viešnagė pas laureatus“.

Parodoje Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Grigaliūnas pristatys naujausius savo kūrinius, sukurtus specialiai šiai parodai.

Lankytojų laukia interaktyvūs objektai – jie kvies įsitraukti į intriguojantį kūrybinį žaidimą, kur kiekvienas, nepaisant amžiaus ir interesų, galės betarpiškai prisiliesti prie eksponatų, t.y. tapti šiuolaikinio meno proceso dalyviu ir kūrėju.

Žaidimų galerijoje visus darbus galima ne tik liesti, bet ir iš jų susikurti originalias kompozicijas, o kai kuriuos – netgi išsinešti atminčiai.

Pasak dailėtyrininkės Ritos Mikučionytės, konceptualumas ir komunikacija, dokumentavimas ir bendradarbiavimas yra svarbiausi Kęstučio Grigaliūno kūrybos aspektai. Be to, kritinis požiūris ir meninės provokacijos dažnai lemia šio genialaus ir išradingo menininko sumanymus.

Užsiėmimai vaikų grupėms

Naujoji K. Grigaliūno paroda yra reikšminga ir visuminiame autoriaus kūrybos kontekste. Paskutiniais metais daug kūrybinės energijos K. Grigaliūnas skyrė meniniams tyrimams, skirtiems tragiškiems pokario įvykiams, mūsų tautos trėmimo ir genocido istorijai. Jis surengė ne vieną įsimintiną, archyvinės medžiagos studijomis pagrįstą ekspoziciją, išleido keletą knygų, taip skatindamas apmąstyti ne tik šiuolaikinio meno strategijas, bet ir mūsų asmeninę patirtį, tyrinėjant aukų bylose ir šeimos nuotraukų albumuose rastas senas fotografijas.

„Žaidimų galerijoje“ K. Grigaliūnas vėl aktualizuoja anksčiau eksploatuotus neopopmeno ir Fluxus kūrybos principus, kurdamas objektus, kuriems būdinga subtili ironija ir paradoksalus kasdienių situacijų universalumas.

Paroda yra tęstinio Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Žaidimų galerija“ dalis, paremto profesionalaus meno, dalyvaujamosios kultūros ir meno edukacijos sanglauda. Paroda šiemet jau buvo įgyvendinta Šiaulių dailės galerijoje, o gruodžio mėnesį bus pristatyta Kauno paveikslų galerijoje.

Vaikų ir moksleivių grupėms kiekvieną galerijos darbo dieną organizuojami edukaciniai užsiėmimai, kuriuos ves profesionalios edukatorės Kristina Stančienė, Rita Mikučionytė bei Vita Opolskytė. Šeštadieniai skiriami šeimų edukacijai.

Edukaciniams užsiėmimams su edukatoriais būtina išankstinė registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt. Pavieniai galerijos lankytojai kviečiami savarankiškai apžiūrėti Kęstučio Grigaliūno parodą, vadovaujantis specialiai parengta „instrukcija“.

Parodos laikas: 2019 10 18–2019 11 04.
Galerijos darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16.
Parodos lankymas – nemokamas.
Edukaciniai užsiėmimai – nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt

**

2019 m. „Žaidimų galerija“ dedikuojama Lietuvos vizualaus meno kūrėjams, už savo iškilią kūrybą apdovanotiems Nacionaline kultūros ir meno premija, tokiems kaip Valentinas Antanavičius, Robertas Antinis, Eugenijus Cukermanas, Stasys Eidrigevičius, Jonas Gasiūnas, Sigitas Geda, Adomas Jacovskis, Gintaras Makarevičius, Mindaugas Navakas, Romualdas Požerskis, Petras Repšys, Šarūnas Sauka, Paulius ir Svajonė Stanikai, Algirdas Steponavičius, Ričardas Povilas Vaitiekūnas, Vladas Vildžiūnas, Mikalojus Povilas Vilutis.

Vienas parodos tikslų – supažindinti visuomenę su laureatų asmenybėmis ir tam tikrais jų kūriniais, kurie reflektuojami arba perkuriami K. Grigaliūno parodai sukurtuose objektuose.

Projekto rengėjas

Dailininkų sąjungos galerija

Rėmėjai

Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Lietuvos dailininkų sąjunga

Partneriai

Šiaulių dailės galerija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Trakų meno mokykla, VšĮ Versli mama, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla, Užupio gimnazija.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0