Vietoje porcijos ledų: Rasa apie bendruomeniškumo svarbą ir verslo konsultacijas

Šiandien – kaip ledų porcija karštą vasaros dieną – pažintis su Rasa (33 m.), auginančia du vaikučius (7 m. Rusnę  ir 3 m. Urtę). Ji bendraminčių vienytoja, verslo konsultantė! Pažadame, tikrai bus įdomu.

Rasa, papasakokite apie savo iniciatyvą suvienyti bendramintes?

Rasa: „Iš tikro tai nebuvo mano iniciatyva, tiesiog taip susiklostė, kad, kai mano dukrytei suėjo metukai, su pažįstamomis mamomis atsitiktinai susitikusios mieste ar parke galėdavome kalbėtis valandų valandas kartais net nepastebėdamos, kaip nusileidžia saulė (šypsosi). Ir to mums būdavo negana, vis norėdavome susitikti dar ir dar. Vienos draugės mama pastebėjo, kad mes esančios be vietos: stovėdavome vidury gatvės, ant vieno, ant kito kampo. Jai ėmė kirbėti mintis, kad kažko trūksta. Tada ir suradome savo lopinėlį, kur galėdavome prisiglausti: tuometinis VšĮ „Bendruomenės iniciatyvų centras“ kartu su vietos administracija mus skyrė kabinetą, kuriame buvo galimybė matytis. Tikdavomės kartą į savaitę, o kad būtų įdomiau prisigalvodavome įvairiausios veiklos: nuo rankdarbių, iki seminarų. Pamenu, ir pyragus kepėme (šypsosi). Bendraudamos mes įsikraudavome baterijas, buvo labai gera matyti, kaip vaikai kartu žaidžia. Tiesa, vietos administracija kurį laiką net skyrė mums pinigėlių žaislams bei auklytei, kuri mūsų susitikimų metu prižiūrėdavo vaikus, o mes galėdavome „atsijungti“. Pradėjome organizuoti ir kitus renginius: kiekvieną rudenį ir pavasarį rengiame mamyčių turgelius“.

Rasa, o kodėl kalbat būtuoju laiku? Ar šios gražios tradicijos jau nebėra puoselėjamos?

Rasa: „Tenka pripažinti, kad aktyviausioms mamytėms po vaikų priežiūros atostogų sugrįžus į darbus, mūsų veikla sumažino pagreitį. Ir aš gi dabar dirbu Vilniuje…, bet nors ir rečiau, susitinkame ir dabar, ryšys išliko.

Sakykit, Rasa, kokia bendruomenės teikiama nauda jos nariams? Ar skatintumėte  mamas vienytis, bendrauti, kurti bendruomenes?“

Rasa: „Aš visąlaik esu už iniciatyvas, kurios skatina bendruomeniškumą, vienija bendrai veiklai. Susibūrus bendraminčiams ne tik smagu pasidžiaugti laimėjimais, pasiekimais, bet lengviau spręsti ir kylančias problemas. Šiame skubančiame technologijų amžiuje vis mažiau laiko lieka gyvam ir nuoširdžiam bendravimui, todėl aš siūlau mamoms rasti laiko susibėgti, pasibūti kartu ir pasidžiaugti kartu augančiais ir žaidžiančiais vaikais.“

Tiesa, jūs esate VšĮ „Versli Lietuva“ verslo konsultantė – papasakokite apie šią savo darbinę veiklą? Gal galite konsultuoti ir mūsų mamas?

Rasa: „VšĮ „Versli Lietuva“ misija – padėti konkurencingiems verslams kurtis ir plėstis Lietuvoje bei eksportuoti teikiant mokymų, konsultacijų ir verslo partnerių paieškos paslaugas, naudojant efektyvią organizacijos struktūrą ir partnerių tinklą. Aš dirbu daugiausia su pradedančiaisiais savo verslą žmonėmis: patariu jiems, kokia veiklos forma tinkamiausia jų pasirinktai verslo idėjai, kur kreiptis ir kokius dokumentus užpildyti, norint išsiimti verslo liudijimą ar atsidaryti įmonę, kokius teks mokėti mokesčius ir kaip pasitikrinti, ar veikla nebus nuostolinga. Todėl bet kuri mama, kuriai kirba nors mažiausia mintis pradėti dirbti sau, gali su mumis susisiekti ir susitarti dėl susitikimo konsultacijai (už konsultacijas mokėti nereikia).“

Ir pabaigai gal kokį patarimą veiklioms ir verslioms mamos?

Rasa: „Dažnai savo vedamus seminarus apie verslo pradžią pabaigiu viena fraze, kurią pasakysiu ir Jums „Atmink, jei kažkas kitas pasaulyje sugebėjo tai padaryti – tikrai GALI IR TU!“

Pabaigai reikia paminėti, kad su Rasa pirmą kartą susitikome, kai ji skaitė pranešimą VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamuose seminaruose, skirtuose moterų verslumui skatinti, o susipažinome, kai aš – portalo administratorė Monika – užsukau pas ją į verslo konsultaciją, per kurią ne tik gavau naudingų patarimų, kontaktų, minčių, bet ir įsišnekėjome apie patirtis bei iniciatyvas. Ačiū, Rasa.

O mums, mamoms, Rasa tegu būna įkvėpimo šaltinis vienyti savo aplinkos mamas: burtis į susitikimus, dalyti idėjomis, bendrauti. Tai taip svarbu, patikėkit. Tiesa, nepamirškite pas Rasa užsukti ir nemokamai verslo konsultacijai. Jai niekaip neprisiruoši pradėti, gal čia bus puikus tramplinas?

Produktyvios dienos jums!

P.S. Ryt pasimatom!


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0