Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis? (registracija)

moteru teises_versli mama

Lapkričio 30 d. Seime rengiamoje atviroje diskusijoje „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“ portalas VERSLI MAMA pristatys moterų apklausos apie tai, kaip jos naudojasi savo teise rinkti ir būti renkamoms, rezultatus. Renginys nemokamas – kviečiame dalyvauti visas norinčias!

Minėtoji apklausa ir diskusija skiriama moterų balsavimo teisės 100-mečiui paminėti – naujai susikūrusioje Lietuvos Respublikoje teisė moterims rinkti ir būti renkamoms buvo suteikta 1918 m. lapkričio 2 d. Pirmuosiuose Seimo rinkimuose moterys gavo 8 vietas iš 150-ies, o tai sudarė 5,3 proc. visų išrinktų Seimo narių.

Į šios kadencijos Seimą išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų. Lyginant su 2012 m., moterų skaičius Seime sumažėjo: tada išrinktos buvo 33 moterys. Tačiau moterys sudaro net 70 proc. visų valstybės tarnautojų ir 40 proc. visų valstybės įstaigų vadovų.

Vis dėlto politologai kalba, kad parlamentuose – ten, kur kuriami visų mūsų gyvenimą lemiantys teisės aktai – moterų daugėja labai iš lėto: esą pačios moterys nėra ypač linkusios eiti į politiką, o rinkėjai nelinkę labai balsuoti už moteris kandidates. Tai neva lemia lyčių vaidmenų stereotipai, kurie mūsų visuomenėje vis dar įsišakniję, priimami iš inercijos, perduodami iš kartos į kartą.

Atviroje diskusijoje Seime aptarsime trumpos, 18 klausimų anketos atskleistus rezultatus ir panagrinėsime, ar jie labai skiriasi nuo politologų ir sociologų įžvalgų. Jeigu dar neatsakėte į anketos klausimus ir norėtumėte tai padaryti dabar, prašome skirti iki 10 min. savo brangaus laiko šiai nuorodai:

Portalo VERSLI MAMA apklausa „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“

Visi jūsų atsakymai liks anoniminiai.

Apklausos rezultatai bus pristatyti lapkričio 30 d. 14-16 val. LR Seime, K. Antanavičiaus salėje, esančioje III rūmų 2 aukšte, vyksiančioje atviroje diskusijoje „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“. Diskusija yra Baltojo Kaspino festivalio, šiemet skiriamo moterų balsavimo teisės 100-mečiui Lietuvoje paminėti, programos dalis.

Norinčias dalyvauti diskusijoje Seime, prašome užpildyti šią registracijos formą:

Registracijos forma

Užpildydama (-as) šią registracijos formą, sutinkate kaip portalo VERSLI MAMA atstovė (-as) dalyvauti diskusijoje dėl motinystės išmokų skyrimo ir mokėjimo moterims, vykdančioms individualią veiklą. Diskusija vyks balandžio 29 d. 10–12 val. LR Seime, Kazimiero Antanavičiaus salėje (220 kab., Seimo III rūmai).
Visi Jūsų duomenys bus pateikti LR Seimo apsaugos tarnyboms ir naudojami leidimui į LR Seimą išduoti.
Dalyvavimas diskusijoje LR Seime nemokamas.
Primename, kad atvykstant į LR Seimą su savimi būtina turėti savo ir kartu atvykstančių (jei atsivedate) nepilnamečių vaikų asmens dokumentus.

Registruodamasi Jūs patvirtinate, kad esate informuota, jog:
• Bet kuriuo metu galite atšaukti savo registraciją, tačiau tai nedaro poveikio duomenų tvarkymo teisėtumui iki registracijos atšaukimo;
• Turite teisę susipažinti su  savo asmens duomenimis, teisę reikalauti juos ištaisyti, apriboti jų tvarkymą, ištrinti, teisę į duomenų perkeliamumą; 
• Jūsų pateikti asmens duomenys nurodytais tikslais bus saugomi iki 2018 m. gruodžio 31 d., o po to bus trinami;
• Asmens duomenų tvarkymo arba duomenų subjekto teisių įgyvendinimo klausimais galite kreiptis į portalo VERSLI MAMA administraciją el. p. [email protected];
• Asmens duomenys bus teikiami Vadovybės apsaugos departamentui saugumo užtikrinimo tikslais;
• Šio renginio metu gali būti fotografuojama/filmuojama, o ši medžiaga LR Seimo, VšĮ „Versli mama“ ir fondo FRIDA  veiklos viešinimo tikslu gali būti skelbiama interneto svetainėse, Facebook, Instagram, YouTube paskyrose.

Negalinčias atvykti į Vilnių, kviečiame stebėti diskusijos transliaciją portalo VERSLI MAMA paskyroje feisbuke.

Atviros diskusijos „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“ paskyra feisbuke


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>