Startuolių finansavimas: produktams kurti bus skirta 5 mln. eurų

Lietuvos startuolių finansavimas nestovi vietoje ir siūlo pasinaudoti 5 mln. eurų finansine parama produktams kurti: atlikti mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklas, tobulinti idėjas, įdarbinti tyrėjus ir mokslininkus. Tai leis padaryti nauja Ūkio ministerijos kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė „Inostartas“.

„Startuolis veiklos pradžioje turėtų į komandą pritraukti pačių geriausių specialistų, kad kuriamas produktas būtų inovatyviausias ir konkurencingiausias rinkoje – tai yra sėkmės pagrindas. Tačiau būtent tuo metu jauna įmonė neturi lėšų samdyti gerai apmokamų inžinierių, informacinių technologijų specialistų ar mokslininkų. Be to, jai trūksta gamybinių išteklių. Ši priemonė suteiks galimybę startuoliui gauti finansavimą būtent toje stadijoje, kurioje jis reikalingiausias. Tai turėtų būti postūmis startuolių kūrimuisi ir pradiniam augimui“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Priemonės „Inostartas“ lėšomis bus finansuojamas startuolio idėjos tobulinimas (veiklos iki prototipo sukūrimo), produkto plėtojimas (veiklos iki įvertintos galutinio produkto bandomosios partijos) ir tyrėjų ar mokslininkų įdarbinimas.

Pagal ES investicijų priemonę „Inostartas“ numatyti du kvietimai gauti 5 mln. eurų investicijas. 2 mln. eurų  kvietimas skirtas jaunoms  inovatyvioms įmonėms, kurios veiklą vykdo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose. Kitas – 3 mln. eurų kvietimas – skelbiamas visų kitų Lietuvos miestų ir rajonų jaunoms inovatyvioms įmonėms. Didžiausia vienam projektui skiriama suma – 23 616 eurų.

Paraiškas galima teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 dienos.

Detali informacija skelbiama http://ukmin.lrv.lt/, www.mita.lt ir www.esinvesticijos.lt.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0