Verslas kaime: kūrimui ir plėtrai skiriama 19,4 mln. EUR

Nuo rugpjūčio 1 d. kaimo vietovėse veikiančios įmonės gali kreiptis dėl Europos Sąjungos paramos verslo plėtrai. Šiam paraiškų priėmimui skirta apie 19,4 mln. EUR, vienam pareiškėjui maksimali paramos suma – 200 tūkst. EUR.

Paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ bus renkamos iki rugsėjo 28 d.

Šios priemonės tikslas– veiklos įvairinimas, mažųjų įmonių kūrimas ir plėtra, taip pat darbo vietų kaimo vietovėse kūrimo lengvinimas.

Parama teikiama ne žemės ūkio veiklai plėtoti. Parama bus skiriama jau veikiantiems ūkio subjektams ekonominės veiklos plėtrai, t. y. parama neskiriama naujai įkurtiems ūkio subjektams. Paramos gali kreiptis privatus juridinis arba fizinis asmuo, kuris turi atitikti labai mažos arba mažos įmonės reikalavimus.

Verslas kaime įsipareigoja projektą įgyvendinti per nurodytą laikotarpį, kuris neviršija 24 mėnesių nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.

Tinkamomis finansuoti pripažįstamos išlaidos: būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytos paramos paraiškoje ir verslo plane; patirtos (t. y. apmokėtos) po paramos paraiškos pateikimo dienos, išskyrus bendrąsias išlaidas.

Kartu su paramos paraiška pareiškėjas turi pateikti ekonomiškai pagrįstą verslo planą. Nurodyta informacija jis turi pagrįsti projekto reikalingumą, investicijų poreikį ir finansinę verslo plano dalį. Pateiktame verslo plane pareiškėjas turi įrodyti, kad ūkio subjektas atitinka ir įgyvendinant projektą bei projekto kontrolės laikotarpiu atitiks ekonominio gyvybingumo kriterijus.

Didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 200 000 EUR. Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Suteikiamos paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas ir proporcingai pagal planuojamas sukurti naujas darbo vietas: vienai darbo vietai sukurti didžiausia paramos suma gali būti 50 000 EUR.

Paramos paraiškas priima iš pareiškėjų ir registruoja Nacionalinės mokėjimų agentūros Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniai paramos administravimo skyriai.

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklos „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ įgyvendinimo taisyklės yra čia.

Taip pat skaitykite:
Pinigai smurto artimoje aplinkoje prevencijai (kvietimas teikti paraiškas)
Finansinis raštingumas, arba Kaip elgtis su pinigais versle (1 taisyklė)
Startuolių finansavimas: produktams kurti bus skirta 5 mln. eurų
 

2 Comments

 1. viktoras

  2018 liepos 10 prie 13:02

  Gera priemonė, bet… yra reikalavimas būti registravus gyvenamąją vietą kaime. Nebūtinai tame pačiame kaime, kur kursi verslą, bet kaime. Oginagi, pamąstom: gyveni mieste, nori kurti darbo vietą/as kaime, tačiau negali teikti paraiškos, nes gyveni mieste. Straipsnyje copypaste nma informacija ir nepateikta jokios kitos įžvalgos. Yra žmonių manančių, kad čia yra priemonė kaimo žmonių verslumui skatinti, tačiau tai yra klaidingas požiūris – priemonė turėtų būti verslumui kaime (plačiąja prasme) skatinti

  • Versli mama

   2018 liepos 10 prie 13:12

   Gerbiamas Viktorai, ačiū už jūsų pastabas! Čia publikuojame NMA pranešimą žiniasklaidai, tad tekstas yra daugiau viešinamojo nei analitinio pobūdžio. Be abejo, galima bandyti kritikuoti ir keisti esamą tvarką, t. y. siekti, kad paramą gautų ir mieste registruotas verslas, norintis dirbti kaime. Bet mes, deja, jau iš anksto žinome valdininkų atsakymus: kad Briuselis nustatė tokią tvarką, kad šitaip veikia visose šalyse, kad taip užtikrinamas skaidrumas ir dar 1000 bla-bla-bla. Tai ir nevargstam tos nuomonės klausti. Bet gal reikėtų? Kokia jūsų nuomonė?

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0