Viešųjų įstaigų dalininko teises bus galima įgyti paprasčiau

dalininkas_versli mama

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui supaprastinti valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausančių viešųjų įstaigų dalininko teisių pardavimą viešojo aukciono būdu. Numatoma, kad aukcionas vyks ir tuomet, jeigu jame užsiregistruos bent 1 dalyvis. Iki šiol  buvo reikalaujama, kad aukcione užsiregistruotų bent 2 aukciono dalyviai.

„Valstybė privalo turėti tik tų viešųjų įstaigų, kurios vykdo viešojo administravimo veiklą, teikia viešąsias paslaugas ar atlieka kitas valstybei ar savivaldybei svarbias funkcijas, dalininko teises. Kitais atvejais valstybė turėtų atsisakyti netikslingo dalyvavimo tokiose viešosiose įstaigose“, – atsiųstame pranešime žiniasklaidai cituojamas ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Tačiau esą dažnai pasitaiko atvejų, kad neatsiranda kelių asmenų, norinčių įsigyti valstybės ar savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos dalininko teises, nors neretai jų pardavimo kaina yra simbolinė. Pakartotinių aukcionų organizavimas reiškia tiek papildomas išlaidas, tiek nereikalingą administracinių išteklių naudojimą. Tad paprastesnis viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo procesas leis valstybei paprasčiau atsisakyti dalyvavimo komercines funkcijas vykdančiose viešosiose įstaigose.

Vyriausybės patvirtintais Valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausančių viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo viešo aukciono būdu tvarkos aprašo pakeitimais taip pat numatyta, kad, neįvykus aukcionui, pradinė viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo kaina naujame aukcione gali būti mažinama iki 10 proc.

Parduodamų viešosios įstaigos dalininko teisių pradinė pardavimo kaina bus nustatoma atsižvelgiant į valstybės arba savivaldybės įnašų į viešosios įstaigos dalininkų kapitalą vertę.

Taip pat skaitykite:
Startuolis galės dalį atlyginimo darbuotojams išmokėti be mokesčių
Ne pelno siekiančios organizacijos galės gauti valstybės paramą
Konstitucinis Teismas: sportininkės taip pat turi teisę į motinystės išmoką

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0