VMI džiaugiasi, kad individuali veikla atsisako popierių

virtualus buhalteris_versli mama

Individuali veikla kuo toliau, tuo aktyviau atsisako popierių ir renkasi virtualų buhalterį i.APS, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Jos duomenimis, i.APS naudotojų skaičius vien per pastaruosius du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – išaugo kone dvigubai ir dabar siekia beveik 5 500 gyventojų.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime spaudai, virtualiu buhalteriu i.APS vienodai aktyviai naudojasi visi smulkieji verslininkai: ir pasirinkusieji individualią veiklą pagal pažymą, ir įsigijusieji verslo liudijimą.

Daugiausiai pajamas ir išlaidas e. būdu veda savarankiškai statybų, prekybos srityje dirbantys, kirpyklų ir grožio salonų, transporto priemonių remonto, keleivių vežimo paslaugas teikiantys gyventojai. Šiuo metu daugiausia programos naudotojų – Klaipėdos apskrityje.

„Džiugina ir tai, kad dauguma i.APS besinaudojančių smulkiųjų verslininkų aktyviai naudojasi ir kitomis nemokamomis e. paslaugomis Mano VMI sistemoje, pavyzdžiui, įsigyja verslo liudijimą, užsisako pažymą“, – sako VMI prie FM i.APS projekto vadovė Inga Gedminienė.

VMI primena, kad gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog popieriniai dokumentai laikui bėgant pasimes. Tiesiogiai programoje jie gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą.

Patogu ir tai, kad gyventojams, kurie naudoja virtualųjį buhalterį i.APS, VMI jau 2020 m. parengs preliminariąsias pajamų deklaracijas. Jos bus užpildytos pagal i.APS vedamą Pajamų ir išlaidų žurnalą, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e.būdu galima bet kurį metų mėnesį. Tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

VMI savarankiškai dirbančius gyventojus, kurie norėtų pradėti pildyti Pajamų ir išlaidų žurnalą e.būdu, tačiau jiems nedrąsu ir reikalinga pagalba žengiant pirmuosius žingsnius, kviečia į VMI padaliniuose kiekvieną ketvirtadienį 9 val. (didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje – 9 val. ir 15 val.) organizuojamus virtualaus buhalterio i.APS mokymus.

Atvykstančių į mokymus prašoma turėti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, taip pat bent vieną 2019 m. laikotarpiu išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą. VMI specialistų padedami gyventojai iškart, mokymų metu, gali įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i.APS.

Kaip rodo VMI šių metų rugpjūčio pabaigos duomenys, individuali veikla pagal pažymą kaip verslo forma buvo pasirinkta daugiau nei 160 tūkst. gyventojų, o su verslo liudijimu dirbo beveik 84 tūkst. gyventojų.


Taip pat skaitykite:

NT ekspertės įvaizdžio primatavimas – kviečia atvirų durų diena

10 advokatės patarimų, kaip elgtis per VMI patikrinimą

Kaip patikrinti partnerio patikimumą: ką reiškia teisinis statusasPalikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0