Aktualu

Bekontaktis kūno termometras

Print Friendly, PDF & Email

Iliustracija iš https://unsplash.com/

Visi norime jaustis gerai ir būti sveiki, todėl būtina laiku reaguoti į kūno siunčiamus signalus ir jam padėti įveikti įvairius negalavimus. Vienas dažniausiai juntamų ir negalavimus identifikuojančių rodiklių yra temperatūra. Laimė, šiuolaikinės technologijos mums suteikia galimybę stebėti savo kūno temperatūrą itin paprastai ir patogiai. Štai kodėl Jūsų dėmesio nusipelnė bekontaktis kūno termometras.

Kodėl verta rinktis bekontaktį termometrą?

Visi žinome, kaip vargina tradiciniai termometrai, kuriuos reikia ilgai laikyti pažastyje, o elektroniniai termometrai kartais parodo tokius rodmenis, kad nežinome, ar galime jais pasitikėti. Medicininis bekontaktis termometras yra puikus pasirinkimas: jis leidžia sekti kūno temperatūrą greitai, patogiai ir tiksliai.

Tokiu termometru matavimas atliekamas per nedidelį atstumą ir vos per keletą akimirkų. Tai itin patogu, kai reikia matuoti temperatūrą kūdikiams ar mažiems vaikams, kurie dažnai nenustygsta vietoje. Bekontaktis termometras taip pat itin naudingas ir šiuo laikotarpiu, kai dėl koronaviruso pandemijos temperatūrą reikia greitai pamatuoti dideliam kiekiui žmonių: darbovietėse, parduotuvėse, patenkant į kitas viešosios paskirties patalpas.

Atliekant matavimą per atstumą nėra jokio kontakto su oda, todėl tokio termometro nereikia dezinfekuoti arba tai atliekama labai greitai – tiesiog nuvalant antgalį dezinfekcine servetėle.

Kokį bekontaktį termometrą pasirinkti?

Gamintojai siūlo plačią gamą įvairių termometrų modelių ir, kaip pastebėsite, jie skiriasi ir savo kaina. Visą „BioMed“ parduotuvės siūlomą bekontakčių termometrų asortimentą galite peržiūrėti čia. Tačiau renkantis verta atkreipti dėmesį ne tik į termometro išvaizdą ir kainą – yra ir daugiau skirtumų.

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į termometro formą. Jei perkate jį asmeniniam naudojimui, galbūt forma nėra tokia svarbi, tačiau jei matuosite temperatūrą didesniam kiekiui kitų žmonių, itin svarbu, kad termometras būtų patogus laikyti ir ergonomiškas.

Taip pat skiriasi ir funkcionalumas. Išmanesni termometrai ne tik parodo pamatuotą kūno temperatūrą, bet ir automatiškai kaupia matavimo rezultatus. Tai gali būti naudinga, jei ilgesnį laiką prireikia sekti temperatūros svyravimus arba fiksuojant statistinius duomenis. Kai kurie termometrai turi begarsio veikimo funkciją, kuri itin pravers kūdikį auginantiems tėvams. Įjungus begarsį režimą galima miegančio mažylio temperatūrą pamatuoti jo nepažadinant.

Infraraudonųjų spindulių bekontaktis termometras tiks matuoti ne tik kūno, bet ir įvairių objektų temperatūrai. Ši galimybė gali praversti įvairiose situacijose, tačiau tokie termometrai labiausiai praverčia naujagimį auginantiems tėvams: jais galima pamatuoti maistelio, vandens ir kt. temperatūrą.

Ką svarbu žinoti apie bekontakčius termometrus?

Visų pirma, tai labai tikslus ir greitas būdas patikrinti kūno temperatūrą. Tokiais termometrais naudotis yra itin paprasta. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad matuojama temperatūra odos paviršiuje, todėl siekiant tikslumo, matavimą reikėtų atlikti bent pusvalandį išbuvus patalpos temperatūroje.

Tiksliausius duomenis gausite, jei matuosite temperatūrą ramybės būsenoje. Tai reiškia, kad reikėtų luktelėti apie pusę valandos po aktyvios fizinės veiklos, maudynių duše, valgymo ar kt. Prieš matuojant įsitikinkite, kad kakta nėra suprakaitavusi, jei reikia, patraukite plaukus.

Jutiklis yra jautriausia termometro vieta, todėl stenkitės jos neliesti. Termometras nereikalauja jokios specialios priežiūros, tačiau retkarčiais jutiklį reikėtų nuvalyti sterilia drėgna servetėle.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.