Aktualu

Kaip svarbu tarp „turiu“ rasti vietos ir „noriu“

Print Friendly, PDF & Email

Jau žinai, kaip svarbu planuoti ir susidėlioti prioritetus. Tikimės, kad planuoji savo dieną, savo savaitę… gyvenimą (šypt).

Tačiau ar tau nepažįstama tokia chaosą primenanti situacija:

Turiu sutvarkyti namus, turiu pagaminti valgyti, turiu nuvykti į polikliniką, turiu paskambinti, turiu pasveikinti, turiu susitikti, turiu turiu turiu… turiu tiek daug padaryti!

O ir noriu paieškoti verslo idėjų, noriu paskaityti motyvacinę knygą, noriu pabėgioti, noriu siūti, noriu megzti, noriu piešti, šokti, noriu noriu noriu… noriu irgi labai daug!

Tada nervingai klausi savęs: „kaip, po galais, man viską spėti“?

Ir jei atsipalaiduoti nepadeda suvokimas, kad „little by little, a little become a lot“, tuomet planuok darbus taip:

Aiškiai atskirk savo „turiu“ ir „noriu“. Dabar pat susirašyk kitos savaitės savo „turiu padaryti“ ir „noriu padaryti“ sąrašus. Rašydama „turiu“ sąrašą būk pragmatiška, o „noriu“ – drąsi ir ambicinga.

Savaitės sąrašų užduotis suskirstyk į septynias dalis, t.y. padieniui.

Svarbu tai, kad dienos „turiu“ sąrašas negali būti ilgas. O „noriu“ sąrašas turi būti dar trumpesnis!

Patikėk, penki turimi atlikti darbai yra tas skaičius, kuris nekels tau streso „kaip po velnių aš viską spėsiu“. Būk tikra: penkis darbus tikrai yra įmanoma atlikti per dieną net auginant vaikus. Penki atlikti darbai leis dienos pabaigoje tau pasijusti šauniai (žinoma, jei sąžiningai susiplanuosi): būsi patenkinta savimi. Sakysi, penki darbai nėra jau taip daug, kad tu gali daugiau, bet penki atlikti darbai yra geriau, nei praleisti produktyvią dieną, nežinant nuo ko pradėti. Nepamiršk, kad pabaigus suplanuotus dienos darbus, visada gali imtis kitos dienos darbų su sąlyga, kad jau atliktos ir užduotys iš „noriu“ sąrašo.

Taigi apie „noriu“ sąrašą. Dėmesio, jis yra būtinas. Jis labai svarbus. Ir svarbus kiekvienai tavo dienai. Iš tiesų tai būtent atliekami darbai iš „noriu“ sąrašo ir augina tave kaip asmenybę, tai jie tiesia tau kelią link svajonių, jie tave disciplinuoja, nes tada atlieki ne tik tai, kas reikalinga, bet daug daugiau.

Pavyzdžiui, kai studijuodavai, dėstytojai seminarams liepdavo perskaityti kelis skyrius vadovėlio, tai atlikti tu turėdavai, bet tu nusprendei paskaityti apie tai plačiau, t.y. norėjai sužinoti daugiau – būtent tai ir išskyrė tave iš kitų studentų.

Ir pabaigai Mary Kay Ash žodžiai: „kiekvienas žmogus kiekviena dieną turi dvidešimt keturias valandas, bet tai, ką kiekvienas iš jų daro su savo dvidešimt keturiomis valandomis ir parodo tuos skirtumus tarp jų“. Kaip mamai, kas laimi kovoje “TV prieš verslo idėjų paiešką”?

Taigi planuok realiai, nešvaistyk savo laiko, kasdien surask jo bent vienam „noriu“ darbui.

  1. Rūta R. says:

    Labai puikios mintys! Iki šiol susidarinėdavau tik 6 kasdienių “turiu” sąrašą ir niekad nesusimąstydavau, kad juk yra ir “noriu” sąrašas. Ir jie nebūtinai gali sutapti! 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.