Spektaklis „Žalia gyva“ pasakoja tikras Vilniaus vaikų istorijas

Print Friendly, PDF & Email

„Žalia gyva“ – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai: bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti žalia gyva, o draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą kitą augalėlį. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė Teatriukas, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota teatrologės, dramaturgės Gražinos Mareckaitės knygos „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiaga), gyvus prisiminimus, kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų.

KAS?

Spektaklis „Žalia gyva“ šeimoms (rekomenduojamas vaikų amžius – 5+). Versli_rekomenduoja fb

KUR?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr., Vilnius.

KADA?

Kovo 8 d., 13.30 val.

KIEK?

Bilietai – nuo 9 EUR sistemoje Paysera

Pasak vienos iš spektaklio kūrėjų, aktorės Dalios Mikoliūnaitės, spektaklyje veikia įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O jų istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia yra Vilniaus ir visos Lietuvos istorija. Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.

Beje, į spektaklį vaikai kviečiami atsinešti savo piešinį Lietuvos istorijos tema ir dalyvauti kūrybos konkurse!

Spektaklis „Žalia gyva“ 2016 m. režisierės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje buvo pripažintas geriausiu spektakliu vaikams. Spektaklio scenarijaus autorė ir režisierė A. Sunklodaitė, scenografė G. Brazytė, kompozitorius Ž. Ramanauskas, aktoriai: D. Mikoliūnaitė / D. Budinavičiūtė, Ž. Ramanauskas / G. Ulmis.

Spektaklį parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Portalas VERSLI MAMA yra šio renginio viešinimo partneris ir smulkesnės informacijos apie patį renginį neteikia. Jos prašome teirautis organizatorių pirmiau nurodytais kontaktais.

Iliustracijos ir vaizdo medžiaga – iš trupės „Teatriukas“ archyvų.

________________________________________________________________________________

Taip pat galite norėti dalyvauti:

Antrasis šeimų festivalis MES kelia ambicingą tikslą apsieiti be vienkartinių indų

Nėra komentarų