PROJEKTAI Veidai

Tapybos mokanti Eglė: „Kartais idėjos ateina tiesiog nustojus stengtis“

Print Friendly, PDF & Email

Nors, rodos, Vilniaus dailės akademijos absolventei Eglei Stripeikienei neturėjo būti labai sunku tapti tapybos mokytoja, kūrėja iki šio gyvenimą gerąja linkme pakeitusio sprendimo keliavo beveik pusę savo amžiaus. Šiuo metu individualias tapybos pamokas suaugusiesiems Vilniuje vedanti moteris pagaliau jaučiasi savo rogėse ir drąsina VERSLI MAMA skaitytojus dažniau vadovautis savo širdimi.

Iš Panevėžio kilusi menininkė daugiau kaip 20 metų dirbo grafikos dizainere, tačiau kūrybinės laisvės šiame darbe jai buvo per mažai. Lygiagrečiai išbandžiusi begales kūrybinių veiklų, sėkmės nesulaukė, tad nusprendė kelis vasaros mėnesius visiškai nieko neveikti ir pasiduoti tėkmei. Vos po savaitės „atotrūkio“ atkeliavo ne tik verslo idėja, bet ir pirmieji klientai.

Visada jautė trauką dailei

Eglė pasakoja, kad piešti ji mėgo nuo pat vaikystės. Keletą metų lankė dailės mokyklą gimtajame Panevėžyje, tad nieko nenustebino jos pasirinkimas stoti į Vilniaus dailės akademiją mokytis vizualinės komunikacijos pagrindų.  Studijų metu ji pasirinko grafinio dizaino specializaciją.

Ketverius metus po studijų Eglė dirbo grafikos dizainere reklamos agentūroje, dar tiek pat – žurnale. Vėliau pasirinko laisvai samdomos specialistės kelią. Tačiau, kaip pati prisipažįsta, ilgos darbo valandos prie kompiuterio vis labiau atrodė beprasmės, vis labiau norėjosi panerti rankas į dažus, piešti ir tapyti.

„Kadangi nuo maždaug septyniolikos pradėjau dvasinių paieškų, savęs pažinimo kelią, greta studijų ir darbų esu išbandžiusi begalę tradicinių ir netradicinių savęs pažinimo praktikų, gilinausi į Tibeto budizmo filosofiją“, – atskleidžia pašnekovė.

Noriu padrąsinti žmones peržengti vidines baimes, suteikti žinių, įkvėpti. Matau, kad dailė yra ir puikus savęs pažinimo įrankis.

Dėl savo nenumaldomo pomėgio mokytis moteris yra baigusi psichoterapijos ir konsultavimo pagrindų, dailės terapijos, psichologinės astrologijos, koučingo specialistų mokymus. Ji viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo ir net dešimtmetį vedė mandalų kūrimo seminarus, piešė ir tapė mandalas pati. Vėliau išbandė save vesdama spontaniškos tapybos, kūno žemėlapio piešimo ir kitus dailės saviraiškos užsiėmimus.

„Nesu abejinga matydama žmonių norą kurti. Labai juos suprantu, nes ir pati kažkada tik nedrąsiai svajojau apie tai. Todėl dabar aš noriu juos padrąsinti peržengti vidines baimes, suteikti žinių, įkvėpti. Matau, kad dailė yra ir puikus savęs pažinimo įrankis“, – apie savo kelią pasakoja menininkė.

Be paieškų nebūtų atradimų

Visus šiuos bandymus atrasti save Eglė vadina šiokiu tokiu blaškymusi, tačiau tikina, kad laikas viską sudėlioja į savo vietas. Be paieškų etapo nebūtų atradusi savo pašaukimo – skatinti ir  įkvėpti žmones kurti, mokyti tapybos meistriškumo pagrindų, išreikšti savo jausmus ir idėjas drobėje.

„Viskas susiklostė labai netikėtai, kai buvau jau beveik nuleidusi rankas. Tuo metu buvau susižavėjusi konsultavimu pasitelkiant metaforines korteles ir parengusi apie jas mokymus, į kuriuos niekaip nepavyko surinkti dalyvių. Nusprendžiau padėti į šoną visas veiklas ir visiškai nieko neveikti. Buvo pati vasaros pradžia. Pamaniau, kruopų spintelėje yra, išgyvensiu“, – prisimena pašnekovė.

Po poros dienų ėmusi savęs klausti, ką norėtų veikti vien savo malonumui, pati sau atsakė: be abejo – tapyti!

„Pamenu, buvo saulėta diena. Išsinešiau į sodą po obelimis dažus ir drobes, nutapiau kelis darbus ir pasidalinau nuotraukomis socialiniame tinkle. Gana greitai atsiliepė ankstesnių mokymų dalyvės, teigdamos, kad taip pat labai norėtų patapyti. Kadangi turėjau savo studiją, pakviečiau jas, ir nuo to laiko užsisuko ratelis – ėmiau vesti tapybos pamokas“, – apie kūrybinio verslumo kelią pasakoja Eglė.

Karantinas buvo nelengvas, bet norinčių piešti neatbaidė

Pakankamai greitai Eglės užsiėmimai sulaukė tokio susidomėjimo, kad menininkė net dvejus metus nesirūpino jokia reklama – užsiėmimų dalyviai ateidavo pagal draugų rekomendacijas. Eglei tai buvo puikus įrodymas, kad ji yra savo vietoje.

„Mokymai „Tapyba iš visos širdies“ vyksta kiekvieną darbo dieną jau 5-erius metus ir iki šiol sekasi puikiai. Tiesą pasakius, ir dabar stipriai nesireklamuoju, nes vienu metu į studiją galiu priimti septynis dalyvius. Tai nėra daug, tačiau man pakanka, nes darbas su žmonėmis reikalauja nemažai energijos“, – tikina kūrėja.

Sudėtingiausią tapybos užsiėmimų veiklos laikotarpį Eglė išgyveno per karantiną. Tačiau po visų ribojimų norintieji piešti ir tapyti vėl sugrįžo į moters studiją.

„Pirmojo karantino metu veiklą teko sustabdyti visiškai, o antrojo metu bandėme prisitaikyti – kai tik galėjome rinktis su kaukėmis, taip ir darėme. Buvo minčių daryti internetinius seminarus, tačiau man vis tik tokie užsiėmimai atrodė kaip savotiškas surogatas. Teorinius dalykus galima dėstyti virtualiai, tačiau praktinių įgūdžių lavinimui reikia gyvo, betarpiško bendravimo“, – sako Eglė.

Keliauja su tėkme

Vystydama šią individualią veiklą, Eglė laikosi žinomo angliško posakio Go with the flow (liet. keliauk pasroviui). Pasak jos, tokia nuostata leidžia pasiekti gerų rezultatų stipriai nestresuojant.

„Šiuo metu nei planų kažką keisti, nei plėstis neturiu. Kaip tik norėčiau palaikyti viską tokiame lygyje, koks yra dabar. Noriu daugiau laiko skirti savo asmeninei kūrybai, išsigryninti stilių, solidžiau pristatyti“, – prisipažįsta moteris.

Laiko sau ir tobulėjimui E. Stripeikienė bando rasti dalyvaudama NVO VERSLI MAMA vykdomame suaugusiųjų švietimo projekte #WISE. Jis skirtas kūrybos ir meno profesijų moterims, kurios kūrybinę veiklą regi kaip finansinio savarankiškumo šaltinį.

„Džiaugiuosi, kad turiu progą dalyvauti šiame šauniame projekte, kurio metu jau susipažinau su puikiais dailininkais, galerijų darbo specifika, sužinojau, kaip sukurti darbų portfelį, kas yra NFT, apie kūrinių autorinių teisių subtilybes bei kaip trumpai pristatyti save. Į kiekvieną paskaitą keliauju visiškai atvira širdim ir stengiuosi sugerti kuo daugiau informacijos – net tokią, kurią, rodos, jau žinojau. Juk kai kuriuos dalykus vertinga prisiminti dar ir dar kartą“, – įspūdžiais apie dalyvavimą projekte dalinasi pašnekovė.

Eglės darbus galite apžiūrėti: http://www.stripeike.com/
Studijos gyvenimą sekite: https://www.facebook.com/tapybaisvisossirdies

***
Straipsnis parengtas įgyvendinant Erasmus+ suaugusiųjų švietimo projektą #WISE – Women: Innovative, Succsessful, Empowered. Europos Komisijos parama šio straipsnio rengimui nereiškia pritarimo jo turiniui, kuriame pateikiama autorių nuomonė, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už informaciją panaudotą šiame straipsnyje.

 

 

Iliustracijos iš Eglės Stripeikienės asmeninio albumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.