Renginiai

Verslo akseleratorius: ką verta žinoti? (kvietimas į mokymus)

Print Friendly, PDF & Email

Šiandien Lietuvoje jaučiamas startuoliams kuriamų verslo akseleravimo programų bumas. Kuo ypatingas ir kokią vertę sukuria verslo akseleratorius pradedančiajam startuoliui? Apie tai daugiau sužinosite šiame straipsnyje ir mokymuose, kurie kovą, balandį ir gegužę vyks Kaune.

Verslo akseleravimą inovacijų teoretikai ir praktikai įvardina kaip intensyvų, greitą ir įtraukiantį praktinio ugdymo procesą, kurio tikslas – pagreitinti jaunų inovatyvių kompanijų gyvenimo ciklą ir keleto metų vertą mokymosi patirtį pateikti koncentruotai. Ankstyvos stadijos startuoliai akseleravimo programose paprastai dalyvauja keletą mėnesių.

Ričmondo ir Raiso (JAV) universitetų profesorės Susan Cohen ir Yael Hochberg pabrėžia esminius verslo akseleravimo programų  aspektus, kurie išskiria juos iš inovacijų ekosistemos aktyvinimo priemonių.

Pirmiausia tokioms programoms būdingas fiksuotas trukmės laikas, apimantis kelis mėnesius. Antra, programos kuriamos mažoms grupėms, komandoms. Trečioji ypatybė – programos metu startuolius lydi verslo mentorių pagalba.

Svarbi ir baigiamoji programos dalis – vadinamoji Demo day, arba Demonstracinė diena. Tarsi baigiamasis akseleravimo programos akordas. Toks renginys pritraukia investuotojus ir korporacijas, kurioms komandos pristato savo verslo idėjas per labai trumpą laiką, pavyzdžiui, 3 minutes. Versli_rekomenduoja fb

Esminiai akcentai – specifika ir vartotojo pažinimas

„Startuoliams, pasirinkusiems auginti savo verslą būtent tokio intensyvaus mokymosi pagalba, verta atkreipti dėmesį į kiekvienos programos išskirtinumą ir atrasti tinkamiausią pagal kuriamo produkto ar paslaugos specifiką. Pavyzdžiui, akseleravimo programos gali būti diferencijuotos pagal kuriamų technologijų profilį, verslo vystymo metodikas ir modulius, kuriuos taiko. Kiti stiprina tarptautines komandas, įtraukdami kuo didesnę patyrusių antreprenerių įvairovę“, – sako Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento vadovas Paulius Nezabitauskas.

Kauno mokslo ir technologijų parkas koordinuoja verslo pre-akceleravimo programą „Evolut 4.0“. Įmonėms ir startuoliams, kuriantiems produktą ar paslaugą, skirta programa padeda kuo sklandžiau įsilieti į rinką bei paskatinti pardavimus.

„Daug dėmesio skiriame startuolio vystymo procesų nuoseklumui. Pradedame nuo potencialaus produkto ar paslaugos vartotojo profilio apibūdinimo, kliento santykio su produktu įvertinimo. Pažinti verslo klientą ir jo poreikius padeda su žinomomis kompanijomis dirbanti produktų vystymo, marketingo ir vartotojo patirties kūrimo ekspertė Inga Uus. Komandų laukia nemažai interaktyvių užduočių, taip pat susitikimai su būsimais klientais“, – vardija P. Nezabitauskas.

Programos lektoriai, antreprenerystės, marketingo, pardavimų skatinimo ir kitų sričių ekspertai padeda išsamiai įvertinti produkto ar paslaugos sprendžiamos problemos aktualumą, potencialą pateisinti vartotojo lūkesčius.

Dalyvių laukia ir produkto prototipavimo užsiėmimai, pasitelkus Design thinking procesą. Prie verslo pre-akceleravimo lektorių komandos prisijungė Vytauto Didžiojo universiteto Verslo praktikų centras, kuris jau keletą metų šį procesą taiko inovacijas kuriančioms įmonėms.

Papildyta skandinaviško verslumo patirtimis

„Šis verslo pre-akceleravimo ciklas – jau trečiasis, jį tobuliname atsižvelgdami į programą baigusių komandų patirtis. Rudens ciklo dalyviai prašė padėti susisteminti pardavimų procesus, technikas bei parengti pardavimų komunikacijos strategiją klientams. Į pagalbą  pasikvietėme Jean-Baptiste Daguené, mano nuomone, vieną geriausių B2B pardavimų specialistų Lietuvoje, padedantį startuoliams vykdyti pardavimus, taip pat turintį nemažą investavimo į startuolius patirtį“, – pastebi pašnekovas.

Pavasario praktinių mokymų cikle programos dalyvių laukia dar viena naujovė – išvyka pas Kauno mokslo ir technologijų parko partnerius Estijoje, Talino mokslo parką „Tehnopol“. Svetur vyksiančiame renginyje „International Business Coaching Day“ Estijos, Suomijos ir Lietuvos startuolių bei verslo vystymo ekspertų konsultacijų sesijas įsitrauks ir „Evolut 4.0“ programos naujokai.

Programą papildys verslo mentoriai

Startuolių komandos susitiks su skirtingų verslo sričių antrepreneriais, ugdančiaisiais vadovais, aptars verslo kūrimo eigą. Naujos žinios, patirtys ir kontaktai gali virsti tramplinu į tarptautinę rinką. Į pre-akceleravimo programą atrinktos komandos sulauks ne tik lektorių pagalbos, bet ir bendraus su verslo mentoriais. Įsitraukę į Kauno MTP mentorystės programą, startuoliai kviečiami susitikti su 10 verslo įmonių mentorių ir, išsirinkti savo įžvalgomis ir patarimais lydėsiančius visu programos ciklo metu.

Pre-akceleravimo programos pabaigoje, gegužę, komandų patirtis vainikuos Pitch Deck renginys, kuriame aktyviausios startuolių komandos prisistatys savo kuriamus produktus ar paslaugas investuotojams bei sulauks vertinimo.

Norinčius dalyvauti „Evolut 4.0“ programoje Kauno mokslo ir technologijų parkas kviečia užsiregistruoti čia iki kovo 10 d. Auginti verslą kviečiantys praktiniai mokymai vyks šį kovą, balandį ir gegužę Kaune.

Portalas VERSLI MAMA informaciją apie šį renginį viešina remdamasis BNS spaudos centre išplatintu pranešimu spaudai ir smulkesnės informacijos neteikia. Jos prašome teirautis organizatorių pirmiau nurodytais kontaktais.

Iliustracijos ir vaizdo medžiaga – organizatorių.

_______________________________________________________________________________

Taip pat galite norėti dalyvauti:

Spektaklis „Žalia gyva“ pasakoja tikras Vilniaus vaikų istorijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.