3 vaikų tėvas: verslo planas apsaugo nuo verslo priepuolių ir nuostolių

Marius Jansonas_verslo planas_versli mama

Vienas svarbiausių ir privalomų dokumentų verslui yra verslo planas. Baigęs mokslus VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOJE 2019, jį savo verslui bus parengęs kiekvienas klausytojas, padedamas aukštos kvalifikacijos specialistų iš Kreditų valdymo universiteto.

Verslo planas turi aiškiai ir argumentuotai parodyti, ko įmonė siekia ir kaip savo tikslus įgyvendins, kokių veiksmų imsis gerus laikus pakeitus blogiems. Deja, pasak paskolų eksperto Mariaus Jansono, sistemiškai apmąstyti savo verslo idėją ir įvertinti ateities perspektyvas ant popieriaus mūsų verslininkams vis dar neįprasta.

Pastebiu, kad verslininkai dažnai linkę ignoruoti verslo planą ir kažkodėl galvoja, kad jo reikia tik bankui. Tikrai ne! Verslo planas turi būti pasidėliotas visada, kai tik pradedamas verslas. Verslininkas turi žinoti, kur nori atsidurti po 2, 5 ar 10 metų. Ir jei po tų 10 metų planuoji turėti 200 000 ar 500 000 eurų apyvartą, turi aiškiai suvokti, kad tam reikės partnerių – privačių arba institucinių. Taigi, iki to laiko turėsi įgyti pakankamai kompetencijos versle, kad partneriai ar investuotojai norėtų į jį ateiti. Visi turi matyti, kad tu žinai, ką darai.

Pasak Mariaus, didžioji smulkaus verslo problema yra vadinamieji „verslo priepuoliai“: sugalvojau tą akimirką gerą idėją, ėmiausi ją realizuoti, viskas puikiai sekasi, bet kas bus, kai nebesiseks – nežinau.

„Paklausęs tokių verslininkų, net ir būdamas ne verslininkas gali suprasti, kad ne viskas yra gerai: verslas neturi ilgalaikės misijos, vizijos, krypties, nežino savo klientų tikslinių grupių ir panašiai“, – atkreipia dėmesį Kreditų valdymo universiteto vadovas ir paskolų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje.

Eksperto patarimas mamoms

Paprašytas pasidalinti įžvalgomis apie smulkų mamų verslą, Marius pabrėžia, kad versle labai svarbu iš anksto apsibrėžti, kiek tu nori uždirbti.

„Jeigu mamai prioritetas yra verslas, o ne šeima ir vaikai, šeimos reikalus neišvengiamai teks aukoti. Kita vertus, kad ir kaip vertintum, bet investicijos į vaikus yra tarsi maži versliukai, kurie užtikrina, kad senatvėje tau padės ne pensijų fondai, o tavo išauginti ir išlavinti vaikai, jei su jais ryšys bus geras“, – įsitikinęs trijų vaikų tėvas.

Marius ragina verslą turinčias mamas aiškiai deklaruoti savo prioritetus. „Jei iš pradžių mama nenori didelių iššūkių ir jos prioritetas yra susikurti sau darbo vietą, erdvę saviraiškai, laisvai planuoti savo laiką ir užsidirbti pinigų savoms reikmėms, tai ir reikia įvardyti“, – pataria ekspertas. Pasak jo, tai apsaugos nuo nepagrįstų lūkesčių pačią mamą ir sumažins aplinkos spaudimą greitai pasiekti rezultatą.

Be to, Mariaus nuomone, galima teigti, kad nuoseklus ir neskubus verslo augimas yra geriau negu staigūs pakilimai, kuriuos paskui keičia dvigubai didesni kritimai, lydimi sutarčių nutraukimo ir kitų nemalonumų.

Kur gauti pinigų?

Kreditų valdymo universitetui atstovausiantis Marius VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOJE 2019  padės rasti tinkamiausius sprendimus, susijusius su verslo finansais, ir atsižvelgti į juos rengiant asmeninį verslo planą.

„Verslas privalo suvokti, kad bendraujant dėl kreditų su bankais, šie nelabai turi gailesčio gyslelę, nes jų tikslas pirmiausia yra išsaugoti savo verslą. Todėl rekomenduoju 3–5 metų amžiaus verslui išmokti gauti pinigų kitais būdais, jeigu bankas jų neduoda. Pavyzdžiui, galima kreiptis sutelktinio investavimo“, – aiškina paskolų ekspertas.

Beje, tokia pat sutelktinio investavimo platforma gali tapti ir giminės ar artimieji. Matydami ir žinodami, ką tavo verslas daro, galbūt jie gali patikėti jam 1000 eurų, o tu už tą paskolintą tūkstantį gale metų jiems sumokėti 1100 eurų.

Tačiau Marius taip pat atkreipia dėmesį, kad jeigu už paskolintą tūkstantį eurų verslininkas šykšti sumokėti 100 eurų palūkanų, labai gali būti, kad jis dar nėra pasiruošęs dideliam verslui, ir joks planas čia nepadės.

VERSLI MAMA | VASAROS AKADEMIJA 2019tai 48 akademinių valandų trukmės intensyvi verslo mokymų programa su daug praktinių užduočių ir namų darbais. Ją baigusieji įgis praktinių verslo teisės, finansų ir rinkodaros žinių, kurių pagrindu parengs arba atnaujins nuosavo verslo planą. Akademijos mokymų programa yra parengta 48 akademinių valandų trukmės ekonominio švietimo programos Verslumas ir tėvystė – misija įmanoma pagrindu. Ši mokymų programa yra įregistruota Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre, identifikacinis kodas – 273113. Išklausiusiems visą kursą išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.   

Daugiau apie Akademiją skaitykite čia.

PASTABA: jeigu iš karto po registracijos negaunate patvirtinimo laiško, prašome patikrinti nurodyto el. pašto aplanką Spam (Šlamštas).

Registracija į mokymus

Užpildydama (-as) šią registracijos formą, sutinkate dalyvauti VšĮ „Versli mama“ organizuojamuose 2020 m. VERSLI MAMA Vasaros akademijos mokymuose.
Išklausiusiems visą 12 savaičių kursą, atsiskaičiusiems už namų darbus ir atlikusiems visas įmokas už mokslą, bus išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.
Sutikdamas (-a) tapti Vasaros akademijos klausytoju (-a), esate informuotas (-a), kad paskaitos bus filmuojamos ir (ar) fotografuojamos. Paskaitų filmavimas ir fotografavimas be renginio organizatorių sutikimo draudžiamas.
Norėdami pasinaudoti 20 proc. nuolaida mokymams, rinkitės mokėti visą įmoką už mokslą iš karto. PVM mokymų paslaugoms netaikomas. Gavus registraciją, visada išrašoma sąskaita faktūra.
* Užpildę šią anketą, jūs patvirtinate kad susipažinote ir sutinkate kad duomenų valdytojas – VšĮ Versli mama, juridinio asmens kodas: 304156099, buveinės adresas: Vytenio g. 20, LT-03229 Vilnius, tvarkytų jūsų asmens duomenis – vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį mokymų programos kontaktinių duomenų bazių administravimo tikslais. Tvarkomi duomenys bus saugomi 2 (dvejus) kalendorinius metus. Suprantate, kad turite teisę atsisakyti – tokiu atveju suprantate, kad prarandate galimybę dalyvauti mokymų programos veiklose, tiesiogiai gauti informaciją apie mokymų programos pakeitimus ir naujienas. Esate informuotas (-a), kad galite bet kuriuo metu atšaukti duotą sutikimą. Esate informuotas (-a), kad vadovaujantis ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (toliau – BDAR) 15, 16, 17, 21 straipsniuose įtvirtintomis asmens duomenų subjekto teisėmis ir nustatyta tvarka turite teisę: 1) žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą; 2) susipažinti su savo asmens duomenimis bei gauti kopiją; 3) reikalauti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant BDAR ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų; 4) nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys. Esate informuotas (-a), kad nepavykus išspręsti klausimo su VšĮ Versli mama, galite kreiptis į priežiūros instituciją – Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Asmens duomenys – tai bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu (Duomenų subjektu), kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta, visų pirma naudojant tokius identifikatorius kaip vardas, pavardė, buvimo vietos duomenys, naudojant vieną iš jų ar kelis to fizinio asmens fizinės, fiziologinės, ekonominės, kultūrinės ar socialinės tapatybės požymius. Specialieji asmens duomenys susiję su asmens sveikata, etnine kilme ir kt.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0