Berlynas perduoda estafetę Kaunui (fotogalerija)

Konferencija aš - versli mama Berlyne

Tikriausiai niekas taip nepatikrina žmonių, kaip kelionė. O ji šįkart buvo netrumpa: iki Berlyno daugiau kaip tūkstantis kilometrų sausakimšu autobusu, kuris atkakliai brovėsi per Lietuvos ir Lenkijos sniegynus, dešimtys tūkstančių žingsnių po patį Berlyną, grožintis Linos Ever atskleidžiamu jo veidu kitaip, pėstute išmaišytas, išžiūrėtas ir išragautas visas pasaulis tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“. Visos kaip viena, ir viena kaip visos – va tokios yra tos mūsų verslios mamos 🙂 Vienas jų pažinojau jau seniau, su kitomis pasimačiau tik pirmą kartą, tačiau užtikrintai galiu sakyti: kol Lietuvoje yra tokių kaip jos, bus ir verslo, ir vaikų!

III edukacinė konferencija „Aš – versli mama“ sausio viduryje pirmą kartą išsiruošė į užsienį. Berlyno lietuvių bendruomenės narė Laimonda Ueck, dalyvavusi lapkritį Vilniuje vykusiame renginyje, liko sužavėta ir kaip mat nusprendė: šitokio padrąsinimo, pozityvumo ir bendrystės reikia ir svetur gyvenančioms lietuvėms.

Dešimties verslininkių delegacija iš Lietuvos susirinko gana greitai ir nesunkiai. Aktyvios, dalykiškos, veržlios, žingeidžios, atviros, paprastos ir nuoširdžios. Dažna versle sukasi jau ne pirmą dešimtį metų, o daugiavaikių – kone du trečdaliai! Vienos jų sugebėjo sėkmingai išgyventi ekonomines krizes, kitos it feniksai pakilo iš bankroto pelenų. Kažkas patyrė skyrybų, kažkas – vaikelio išėjimo Anapus skausmą. Tokių nesiverčia liežuvis vadinti supermamomis anei mamytėmis. Jos tiesiog brandžios asmenybės, ir man didelė garbė pelnyti jų pasitikėjimą.

Kelionė į Vokietiją lietuves domino daugeliu aspektų. Ekonomiškai stipriausia Europos Sąjungos šalis (pasaulyje – ketvirtoji pagal turtingumą), turinti daugiau kaip 80 mln. gyventojų, – tai ir didžiulė rinka, ir gausybė potencialių vartotojų, ir verslų įvairovė, žadanti įdomių partnerysčių. Vien Berlynas – beveik 4 mln. gyventojų; kone pusantros Lietuvos. Žinoma, ir gana nemaža vietos lietuvių bendruomenė, kurioje neišvengiamai randasi moteriškų verslų ir su kuriais norisi susipažinti.

Pirmieji namai išeivijoje

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje įsikūrusi Berlyne, nuosavame keliaaukščiame pastate. Jauki ir vokiškai tvarkinga; esu dėkinga, kad patikėjo tuo, ką darome ir tapo pirmojo mūsų renginio išeivijoje namais. Patikėjo mumis ir Vokietijos lietuvės: rinkosi berlynietės, buvo atvykusių iš Brėmeno, Hamburgo, Heseno, o viena versli mama atskrido net iš Bazelio Šveicarijoje.

Iš pradžių planavusiems kalbėti vokiečių lektoriams atšaukus pasirodymus, visas keturias edukacijos valandas garbingai atlaikė lietuviai. Pirmą kartą auditorijai tiesiogiai aiškinau portalo verslimama.lt kaip verslo komunikacijos platformos koncepciją.

Juokaujamai tariant, verslimama.lt tiktų ir vyrams, bet yra subalansuota moterims: su informacija apie renginius, skirtus tiek mamai, tiek visai šeimai lavintis ir šviestis; su kertele „Širdžiai“, atveriančia kiekvienos iš mūsų kasdienybę; su konkrečiais komunikacijos, apskaitos ir kitų verslo sričių patarimais; su rubrika „Tinklaveika“, kuri ir nusako visą portalo esmę: viešai pristatyti savo verslą, geriau pažinti vienai kitą, kartu mokytis, ieškoti, dalintis patyrimais, pagalba, o galbūt – ir kartu verslauti.

Jau tris dešimtmečius Vokietijoje gyvenantis verslo konsultantas Liutauras Labanauskas Vokietiją žino kaip tris pirštus – kaip visus penkis žinos, kai pragyvens čia penkiasdešimt metų. 😉 Liutauro pranešimą netrukus publikuosime ir portale.

Verslo psichologė Rasa Motuzienė ir finansų ekspertė Milana Jonikienė jau tapo mūsų edukacinių konferencijų nuolatinėmis lektorėmis. Tačiau bendravimas su išeivijos auditorija ir joms buvo pirmoji patirtis. Turint omenyje, kad vien oficialiais duomenimis išeivijoje gyvena apie 600 000 lietuvių, o neoficialiais turbūt antra tiek, ateityje kartu aplankysime dar daug šalių.

Lietuva, Marokas ir visi kiti

Mūsų viešnagė Berlyne sutapo su jau 81-ąja tarptautine maisto ir žemės ūkio sektoriaus paroda „Žalioji savaitė“ (GrueneWoche). Didžiulis šventiškas renginys, kuriame kasmet dalyvauja ir keliolika verslų iš Lietuvos, šiemet lankytojus viliojo Maroko tematika: rytietiškas ažūras, šilko skaromis galvas dengiančios moterys, it ant laktos tupinčios ant aukštų kėdžių prie stenduose išdėliotų prekių, gausybė nematytų prieskonių ir kitų gamtos gėrybių.

Ir, žinoma, reprezentuojant šalies kultūrą neišvengiamai privalomi muzikiniai pasirodymai – na, turbūt kažkas panašaus į marokietišką „Duokim garo“. Jei ne rūbai su dzinguliukais ir tokios smailianosės įspirtukės, patraukiančios akis neįprasta spalva ir forma, vakariečio (o ypač muzikos titanų tėvynainio vokiečio) smegenys taip paprastai neatlaikytų to stūgsimo, palydimo negudriomis trijų natų melodijomis ir ritmiškais delnų pliaukšėjimais.

Kaip savo paskyroje socialiniame tinkle taikliai pastebėjo mūsų delegacijos narė Rūta Vitkevičienė, „Žaliojoj savaitėj” Lietuvos stende prisiragavau midaus, Ukrainoje užvalgiau, Kenijoj atsigėriau kavos, Gruzijoj vyno – manau viską teisingai padariau”.

Lietuvos gamintojai tradiciškai prisistatė midumi ir alumi, arbatžolėmis ir medumi, duona ir dešra, sūriais ir kitais pieno produktais. (Beje, „Žemaitijos pieno“ brandinamas „Džiugas“ trumpai buvo spėjęs papuošti ir edukacinės konferencijos vaišių stalą ambasadoje; tik moterų buvo labai jau teigiamai įvertintas ir greitai dingo). Verslios mamos netruko pastebėti, kad kai kurie tautiečiai, prisistatydami užsienyje, daro apmaudžių klaidų: neturi pasirengę dalijamosios medžiagos (tik paprašius ištraukdavo vizitinę kortelę iš po dešrų krūvos), nekalba vokiškai, o veido išraiška – tarsi supuvusių citrinų paragavus.

Tik Laimutė Sadauskienė iš Juodupės, versli trijų dukrų mama, o dabar jau ir trijų anūkų močiutė, nepaisydama nuo kepamų šakočių tvoskiančio karščio vis tiek šypsojosi ir su visais maloniai bendravo. Du dešimtmečius sėkmingai plėtojanti konditerijos verslą, šiemet į parodą ji atsigabeno ir nuosavą kepimo aparatą: sako, išvydę šakočių gimimo procesą, smalsuoliai tada mieliau mūsiškius skanėstus perka. Ir išties pirko: norinčių paskanauti po eurą kainuojančių grybukų ir šakočio gabalėlių prie Laimutės stendo nuolat rikiavosi eilė. Vienas toks šakotis atkeliavo ir ant verslių mamų atsisveikinimo vakarienės stalo – kas ragavo, išties gyrė, o aš su visais plepėjau ir paragauti nebespėjau. 🙂

Atsisveikinimo vakarienė

Penktadienio vakare verslios mamos pagaliau užsitarnavo nebeskubėti. Prie vaišių stalo su vokiškomis dešrelėmis, bulvių salotomis ir sočiais troškiniais (ir su jau minėtuoju lietuvišku šakočiu, žinoma) sėdome padėkoti vieni kitiems už bendrystę, pagalbą, susiklausymą, pasidžiaugti pavykusia pirmąja išvyka ir užmegztomis šiltomis dalykinėmis pažintimis su Vokietijos tautietėmis.

Kompaniją papildė ir rašytoja Jolita Herlyn, atvykusi pas mus iš Hamburgo, ir mūsų šaunioji gidė po Berlyną Lina Ever. Į jųdviejų naujųjų knygų pristatymus kasmetinėje Vilniaus Knygų mugėje „Litexpo“ vasario pabaigoje mielai kviečiami visi mūsų skaitytojai 🙂

Vilija Labanauskienė, subtili keturių vaikų mama, Hesene turinti grožio verslą, atvirai dalijosi mintimis apie šeimos ir verslo derinimo ypatumus: kad ir kokios sėkmingos būtume versle, pasak Vilijos, pirmiausia turime išlikti mamomis, nes niekas kitas mūsų atstoti vaikams negali.

Kartu su mumis ištvermingai keliavusiai Sveikatos žurnalistų asociacijos pirmininkei Daivai Ausėnaitei prakalbus apie savo neseną autorinį kūrinį, šnekos pasisuko laaaabai jau rimtomis temomis ir baigėsi lietuviškomis šiurpėmis apie siaubūnus psichopatus 😀

Štai šioje vietoje kelionė į Berlyną turėtų tapti istorija, bet, panašu, ji įgauna pagreitį ir veržiasi tapti reiškiniu, nes…

Nėra galerija pasirinktas ar galerija buvo ištrintas.

 

GAVOME KVIETIMĄ Į ŠVEICARIJĄ!

Jeigu iki šiol manėte, kad strateginiai sprendimai priimami tik kabinetuose odiniais baldais ir riešutmedžio masyvo stalais, keiskite stereotipinį mąstymą: dvi verslios mamos Skaidrė ir Karolina principinį sprendimą dėl edukacinės konferencijos „Aš – versli mama“ viešnagės pas Šveicarijos lietuvius priėmė stovėdamos parduotuvės „Primark“ apatinių skyriuje. Ir taip tik dar kartą įrodė, kad moterims nieko nėra neįmanomo.

Tiesa, krautis lagaminus į Bazelį dar anksti – renginys ten planuojamas tik antroje metų pusėje. Bet štai jau kovo mėnesio darbotvarkėje prie pavadinimo „Aš – versli mama“ galima rašyti Kaunas, o balandžio – Stokholmas. Datas ir konferencijų programą skelbsime jau netrukus, tad įdėmiai sekite naujienas.

Prieš atsisveikindama perduodu Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje patarėjos Rūtos Genienės, šiltai pasveikinusios visas susirinkusias moteris ambasados atstovų vardu, kvietimą kreiptis į mūsų šalies atstovybę visada, kai tik jūsų verslui reikės patarimo, pagalbos, kontaktų. Po kelerių metų pertraukos Vokietijoje vėl turime komercijos atašė, tad tikėtis paramos – visai realu.

Atgal namo – pilna įspūdžių, idėjų, pažinčių, minčių, įkvėpimo, palaikymo, laukimo ir noro apkabinti savus. Anita, turizmo paslaugų verslas, III edukacinės konferencijos „Aš – versli mama” dalyvė Berlyne iš Lietuvos

Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne
Berlyno lietuvių bendruomenė 


1 Komentaras

 1. Karolina

  2016 sausio 17 prie 15:15

  Jau seniai savo Gyvenime vadovaujuosi mintimi,kad viskas,kas vyksta mūsų gyvenime,vyksta ne be priežasties.Taip buvo ir prieš kelis mėnesius,kai Laimonda Fabian Ueck užsiminė apie Sausio 14 dieną organizuojama „Aš Versli Mama“ Konferencija Berlyne.Labai Daug nesvarsčiau ir užsisakiau bilietus.Ir tikrai mano lūkesčius pateisino o gal net Pranoko.Sakoma svajoti reikia labai atsargiai , nes svajonės pildosi.Manosios tikrai išsipildė.
  Ačiū mano vyrui už tai,kad suteikė galimybe skristi į Berlyną ir palaiko kiekviename mano žingsnyje.
  Ačiū Skaidrė Vainikauskaitė ir Laimonda Fabian Ueck už suteikta galimybe dalyvauti šioje konferencijoje, kuri tikrai davė daug.
  Ačiū Lina Ever Neverbickiene už kitokį Berlyną,dar tikrai daug liks gražių atsiminimų ir daug įspūdingų vaizdų dar ilgai išliks manyje.
  Ačiū Irina Kunakova už galimybe po ilgo virtualaus bendravimo susipažinti gyvai.Ačiū Milana Jonikienė už Finansines idėjas,už atsakymus į klausymus kurie jau seniai kirbėjo mano galvoje .Ačiū Rasa Motuzienė už pasidalinimą apie Moteriškumą ir meilę sau, daug mano pačios minčių ir pamatymų atradau tavo pasisakyme. Ačiū Aldona Vyšniauskienė už išklausymą S5-e smile emoticon ir už daug naujų minčių ir idėjų kurios gimė bendraujant su Tavimi.Ačiū Ieva Aus už pažinti ir už knygą kuri nustūmė nuobodulį laukiant skrydžio.
  Ačiū Jolanta Česnulevičiūtė-Pileckienė už nuostabu Juoką ir už įkvėpimą,nes pamačiau,kad tikrai viskas įmanoma.Ačiū Rūta Rimaitė Vitkevičienė už pažintį ir knygutes. Ačiū Anita Martu už išklausymą ir už pažintį.Ačiū Vidai ir Aušrelė Leo už įkvėpimą ir pasėtas naujas idėjas Galvoje..Ačiū Visoms už savo laiką už savo atvirumą,už savo įkvėpimą už savo unikalumą už galimybę susipažinti,tikiuosi su visom toliau ir bendrausim ir palaikysim ryšius. Ačiū „poniai Navigacijai“ kuri padėjo nepasiklysti nakties metu,kažkur Berlyno priemiestyje :).
  Ačiū Lietuvos ambasadai ir visiems kurie prisidėjo organizuojant konferencija ir kurie ten dalyvavo.Mano parsivežtas Bagažas tikrai labai turiningas įkvepiantis ir tikiuosi daug minčių ir idėjų išvys dienos šviesą…Na O dabar reikia plėsti pažintis ir pradėti planuoti kol kas mano akimis ‘neįmanomai“ įmanoma misija, įgyvendinant idėja edukacine konferencija „Aš Versli Mama“ surengti Bazel mieste.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0