Kiekviena diena turi tarnauti gyvenimo misijai

Olga Polevikova

Olga Polevikova – profesionali aktorė, sceninės kalbos dėstytoja, „Vilnius Voice and Acting Center“ įkūrėja. Šeima, du vaikai, verslas, mokymai socialinio projekto „Svinguojanti mama“ dalyvėms ir gausybė kitos veiklos – kaip ši, iš pažiūros romi ir niekur neskubanti moteris, viską spėja?

„Gimus vaikams atsidūriau nuolatinio chaoso centre. Man labai norėjosi, kad būtų kažkas kitaip, bet kas tai turėtų būti, kaip ir kokių būdu aš galėčiau tai padaryti – nežinojau. Tikrai suvokiau, kad galiu būti visiškai laiminga savo šeimoje, su savo vyru, su savo vaikais, bet vis su ta laime prasilenkdavom. Ir vis galvojau – kur čia šuva pakastas?!“, – atvirauja diplomuota aktorė, paskutiniojo legendinės Dalios Tamulevičiūtės rengto kurso studentė, sukūrusi ne vieną vaidmenį Lietuvos rusų dramos teatre.

„Man prireikė laiko, kad suprasčiau, jog vien paprastas – paprastut paprasčiausias – užduoties surašymas ant lapo atlaisvina mažiausiai 15 minučių jai įveikti ir sutaupo pilną saują nervų ląstelių. Ir šis atradimas man tapo pirmu ir pačiu rimčiausiu žingsniu link svingavimo – laisvo buvimo, ramios ir pakankamai struktūrizuotos buities“, – prisimena pirmųjų atradimų skonį versli mama.

Paskui, pasak Olgos, buvo ir kitų ne mažiau svarbių įžvalgų: planas tarnauja mums, o ne mes planui, planą galima keisti ir netgi išmesti, rūpintis pirma reikia savimi ir tai daryti tam, kad namiškiai šalia mūsų jaustųsi ramiai ir saugiai.

Pavyzdžiui, disciplina, sako Olga, yra gėris. „Tik tada, kai išmokau ir pradėjau savo darbus planuoti mėnesiui į priekį, mano gyvenime atsirado pusiausvyra. Bet tam reikėjo kai kuriuos prisiimtus įsipareigojimus visiškai apleisti, jų atsisakyti ir išmesti iš galvos. Ką konkrečiai išmečiau? Tiksliai net nepamenu, o jei nepamenu, vadinasi, ne tokie jau svarbūs tie darbai ir buvo“, – ryžtingai pareiškia. Ir aš kažkodėl ja tikiu.

„Disciplina ir planavimas, – patikslina Olga mano smalsiai išpūstoms akims, – yra gebėjimas užbėgti įvykiams už akių. Ne spręsti problemą čia ir dabar, o būti ją išsprendus iš anksto, kad čia tereikėtų tik pateikti turimus atsakymus. Panašiai, kaip nuimti maistinę plėvelę nuo patiekalų, paruoštų šventiniam stalui gerokai iš anksto“.

„Leiskite sau paimti pauzę – niekas per tą laiką nesugrius“, – tikina Olga. Pauzės esą reikia tada, kai žinai, ką nori padaryti, bet nespėji. „Ir apskritai, – galutinai apstulbina, – savo laiką reikia planuoti kalendoriniams metams į priekį. Pirmiausia būtina išsiaiškinti gyvenimo misiją, tada susiplanuoti pagrindinius etapus 5–7 metų laikotarpiui, paskui – metams, ketvirčiui, mėnesiui, savaitei, dienai. Tik taip kiekviena diena tarnaus tavo gyvenimo misijai.“

O kaip tą misiją aiškintis? „Reikia susipažinti su savimi iš naujo“, – mįslingai tarsteli, bet daugiau neišsiduoda. O aš ir nebeklausiu – ir taip jau visko gana. Geriau paklausysiu Olgos pranešimo edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama“ lapkričio 4-ąją, nuo 12 valandos. Kviečiu ir Jus.

 

 Vilnius Voice and Acting Center

http://balsoalgoritmas.lt

Olgos projektas „Svinguojanti mama“

https://www.facebook.com/Svinguojanti-mama-1535156966735387/


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0