Mama klausia: kada tinka verslo liudijimas? (VMI ir SODROS komentaras)

individuali veikla_versli mama

„Šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose pirmus metus iš dviejų. Noriu įsigyti verslo liudijimo pažymą „Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklai“. Ar tai turės įtakos mano gaunamoms išmokoms?“ – klausia portalo VERSLI MAMA skaitytoja. O mes klausimą dar papildomai išplečiame ir teiraujamės Valstybinės mokesčių inspekcijos bei SODROS specialistų, kada verslo liudijimas netinka.

Kaip informavo SODROS Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis, verslo liudijimų turėtojai yra draudžiami tik sveikatos draudimu ir pensijų socialiniu draudimu, tad atitinkamai moka privalomojo sveikatos draudimo bei pensijų socialinio draudimo įmokas. Dėl pajamų, gautų su verslo liudijimu, vaiko auginimo atostogų metu gaunamos išmokos nebūtų mažinamos net ir pirmaisiais vaiko priežiūros metais.

Verslo liudijimas yra vienintelė individualios veiklos forma, kurią turint nenukenčia iš SODROS gaunamos motinystės atostogų išmokos.

Tačiau yra kitas labai svarbus niuansas – dirbant su verslo liudijimu, galima gauti pajamų tik iš fizinių asmenų ir tų juridinių asmenų, kurių veiklos sritys nesutampa su verslo liudijime nurodyta veikla. Ir išimčių, deja, nėra, nors gandų sklando pačių įvairiausių. Rasa Virviliene_versli mama

Gandus sklaido ir plačiau komentuoja Valstybinės mokesčių inspekcijos prie FM Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė:

Fiksuoto dydžio pajamų mokestis, įsigyjant verslo liudijimą, mokamas nuo pajamų, gautų parduodant prekes ir teikiant paslaugas bendrovėms, jeigu verslo liudijime nurodytos veiklos rūšis nėra tokia pati, kuria verčiasi paslaugas/prekes gaunanti bendrovė.

Vadinasi, jei verslo liudijimą įsigijęs gyventojas teiktų mokymo paslaugas organizacijai, įregistravusiai mokymo veiklą, tai iš tokio verslo atstovo gautos pajamos nebūtų laikomos pajamomis, gautomis iš veiklos, vykdytos įsigijus verslo liudijimą.

Tuo atveju, jei juridinis asmuo yra įregistravęs mokymo veiklą, gavus bet kokios rūšies mokymo paslaugas,  būtų laikoma, jog vykdyta ta pati veikla. Todėl gyventojo gautos pajamos nebūtų laikomos pajamomis, gautomis iš veiklos, vykdytos su kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklos verslo liudijimu. Tokios gyventojo gautos pajamos turėtų būti apmokestinamos kaip individualios veiklos su pažyma pajamos.

Turite klausimų dėl motinystės ir verslo derinimo? Pirmiausia ieškokite atsakymų mūsų archyve: viršutpaieska_versli mamainiame dešiniame kampe esančiame paieškos langelyje įveskite jus dominantį raktažodį, pvz., verslo liudijimas. Jei tinkamo atsakymo rasti nepavyko, siųskite savo klausimą adresu portalasverslimama@gmail.com ir gaukite kvalifikuotą specialistų komentarą nemokamai!

Taip pat skaitykite:
Mama klausia: kaip individuali veikla įtakoja motinystės išmokas? (SODROS komentaras)
Individuali veikla suteikia teisę į nedarbingumą ir išmokas po pusmečio
Reprezentacinės išlaidos: alkoholiu vaišinti galima, dovanoti – ne

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0