Teikite paraiškas projektui „Mes – bendruomenė“ ir gaukite 10 000 EUR

bendruomenė_versli mama

Vasario 20 d. startuoja šeštus metus prekybos tinklo MAXIMA finansuojamas projektas „Mes – bendruomenė“. Šiemet jis kviečia atgaivinti ne tik daiktus, aplinką, bet ir užmirštas lietuviškas tradicijas. Visos šalies bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas ir savo projektų finansavimui laimėti iki 10 000 EUR.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime, jau šeštus metus vykstantis projektas „Mes – bendruomenė“ yra iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.

„Galvodami šių metų projekto kryptį nusprendėme atsigręžti į praeitį, į tai, ką šimtmečius puoselėjo mūsų protėviai, tačiau dabartiniais laikais tai galbūt yra kiek primiršta. Juk mūsų tautos pagrindą sudaro ne tik apčiuopiamas paveldas, bet ir tokie žmogiškumu paremti dalykai kaip įvairūs papročiai ir tradicijos. Būtent todėl norime visa tai prikelti naujam gyvenimui, supažindinti jaunąją kartą su tuo, kas liko užmarštyje“, – teigia „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

„Maximos“ vadovė atkreipia dėmesį ir į simbolinę šiųmečio projekto „Mes – bendruomenė“ krypties prasmę. Būtent šiemet yra minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 30-metis, žymintis vieną reikšmingiausių įvykių šalies istorijoje.

Juk ne veltui sakoma, kad valstybė gyva tiek, kiek yra gyvi ir aktyvūs tos šalies gyventojai bei jų kultūra. Šiuo atveju tikimasi, kad Lietuvos bendruomenės bus aktyvios siekiant suteikti antrą kvėpavimą mūsų tradicijoms ir taip puoselėjant tautiškumą, išlaikant mūsų visų vienybės pamatą.

Teikti savo paraiškas „Mes – bendruomenė“ projektui bendruomenės kviečiamos nuo vasario 20-osios. Iš viso šiemet buvo išgrynintos trys kryptys, pagal kurias galima pretenduoti į finansavimą: antrą gyvenimą bendruomenės gali suteikti tradicijoms, daiktams bei aplinkai ir infrastruktūrai.

Sumos – gana solidžios

Paraiškų konkurso organizatorių nuomone, išvardytos trys kryptys padės pačioms bendruomenėms apsispręsti, kokios idėjos realizavimo imtis.

Pasak K. Meidės, turintys idėjų atgaivinti renginius, galbūt tautinių dainų koncertus ar amatų būrelius, turėtų paraišką orientuoti į tradicijų kryptį. Tiems, kurie pasiryžę restauruoti ir naujam gyvenimui prikelti senovinius daiktus, pavyzdžiui, audimo stakles ar baldus, skirta daiktų kryptis. O norintys prisidėti prie aplinkos atnaujinimo, įkurti ar restauruoti kokią žaidimų aikštelę arba kitą erdvę, turėtų rinktis aplinkos ir infrastruktūros kryptį.

Minėtoje programoje gali dalyvauti bendruomenes vienijančios nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos. Savivaldybės administracija gali teikti tik vieną paraišką su viena organizacija.

„Lygiai mėnesį nuo projekto pradžios lauksime bendruomenių paraiškų. Tuomet iš visų paraiškų bus atrinktas sutrumpintas dalyvių sąrašas. Vėliau, po kompetentingos ekspertų komisijos įvertinimų ir balsavimo internete, paaiškės, kurioms idėjoms bus skirtas finansavimas“, – aiškina „Maximos“ generalinė direktorė.

Šiemet „Maxima“ iš viso bendruomenių idėjų įgyvendinimui skirs rekordinę sumą pinigų – 90 000 EUR. Kiekviena bendruomenė projekto finansavimui galės gauti iki 10 000 EUR. „Mes – bendruomenė“ programos lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

„Neabejojame, kad tai paskatins bendruomenes iš visų Lietuvos kampelių pasiūlyti savo idėjas, o jas įgyvendinus naudą pajus visi tautiečiai. Tą jau spėjo įrodyti ankstesnių metų projekto „Mes – bendruomenė“ dalyviai, pademonstravę savo brandą, ambicingumą ir kūrybiškumą“, – įsitikinusi K. Meidė.

Nuotrauka – projekto organizatorių.

_______________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Verslo akseleratorius: ką verta žinoti? (kvietimas į mokymus)

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0