Verslo liudijimas nuo liepos 1 d. nebetiks vaikams prižiūrėti

verslo liudijimas_versli mama

Nuo 2019 m. liepos 1 d. verslo liudijimas nebetiks trijų sričių veiklai vykdyti – pastatų remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros paslaugų tiekėjai turės pereiti prie individualios veiklos. Taigi, veiklų, vykdomų įsigijus verslo liudijimą, sąrašas dar labiau susiaurės.

Pastatų remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros paslaugų tiekėjų šiuo metu Lietuvoje yra apie 23 tūkst., skaičiuoja Finansų ministerija.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime žiniasklaidai, pereiti iš verslo liudijimų į kitą tinkančią formą jiems bus paprasta. Jiems pakaks informuoti VMI apie pasikeitusį mokesčio nuo individualios veiklos pajamų mokėjimo būdą, kurio pagrindu gyventojui bus parengta Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažyma.

Veiklų, įsigijus verslo liudijimą, sąrašas siaurinamas veidrodiniu principu – iš sąrašo išbraukiamos tos veiklos, kurių atžvilgiu nuo sausio 1 d. bus taikoma Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata:  teisė gyventojui susimažinti apmokestinamąsias pajamas – susigrąžinant dalį sumokėto GPM už pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto bei vaikų priežiūros paslaugų išlaidas.

Pakeitimais taip pat siekiama užtikrinti, kad gyventojų pajamos, gautos vykdant pastatų apdailos ir remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros veiklas, būtų apmokestinamos taikant individualios veiklos apmokestinimo taisykles, mokant mokestį, priklausantį nuo gautų (uždirbtų) pajamų (pelno), o ne fiksuoto dydžio pajamų mokesčiu, kuris yra taikomas įsigyjant verslo liudijimą.

Taip pat primename, kad nuo naujų metų pradės veikti VMI elektronines supaprastintos apskaitos tvarkymo paslauga i.APS, kuri leis gyventojams paprastai tvarkyti buhalterinę apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius.

Taip pat skaitykite:
Individuali veikla nuo kitų metų samdys virtualius buhalterius
Iki 200 EUR kainuojančios dovanos darbuotojams nėra apmokestinamos
Didėja „Sodros“ tarifai savarankiškai dirbančioms mamoms 2019 metais

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0