Moteriškai

Apsilankymas pas ginekologą: kokie mitai jį supa?

Print Friendly, PDF & Email

Nemažai daliai moterų atrodo, kad apsilankymas pas ginekologą yra nemalonus ir nepatogus, todėl jo vengia. Pajutus nemalonius simptomus privaloma kreiptis į gydytoją specialistą. Reguliarūs vizitai pas ginekologą labai svarbūs kiekvienai merginai ir moteriai. Tačiau dažnai jie apipinami įvairiausiais mitais, kurie būtent ir paskatina atidėliojimą. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime pagrindinius iš jų.

1. Ginekologinė apžiūra visada yra skausminga ir nemaloni

Tai tikriausiai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis moterų vengia lankytis pas ginekologą. Tačiau jokiu būdu nereikėtų iš anksto nusiteikti. Nors tai ir nėra pati maloniausia procedūra, paprastai ji nėra skausminga. Tam, kad ši patirtis būtų kuo geresnė, labai svarbu pasirinkti gerą specialistą. Rūpestingas ginekologas visuomet stengsis, kad apžiūros metu jaustumėtės kuo geriau.

2. Prasidėjus mėnesinėms nereikėtų lankytis pas ginekologą

Daugeliu atvejų tai yra mitas. Viskas priklauso nuo to, kokiu tikslu ten lankomasi. Pavyzdžiui, turint problemų su išskyromis, geriausia palaukti, kol kraujavimas baigsis, kad gydytojas galėtų tinkamai įvertinti būklę. Jei juntamas dubens skausmas, neįprastai kraujuojama arba planuojamas kasmetinis patikrinimas, apsilankyti pas ginekologą galima ir prasidėjus mėnesinėms. Tačiau geriausia tai daryti iš karto joms pasibaigus.

3. Vizito reikia tik pajutus nemalonius simptomus ar pastojus

Nuo 18 metų arba pradėjus lytinį gyvenimą lankytis pas ginekologą reikėtų reguliariai. Neturint jokių nusiskundimų, rekomenduojama tai daryti kartą per metus. Profilaktinės apžiūros metu gydytojas gali pastebėti bet kokius neįprastus arba įprastus su senėjimu, menopauze susijusius pokyčius. Jis taip pat gali patikrinti, ar nėra onkologinės ligos, pavyzdžiui, gimdos kaklelio vėžio, požymių. Su savo ginekologu galite aptarti klausimus, susijusius su seksualiniu gyvenimu, kontracepcija ir kitomis svarbiomis temomis.

4. Ginekologinė apžiūra atliekama visada

Tai, ar bus atliekama ginekologinė apžiūra, priklauso nuo situacijos. Kartais užtenka tik pokalbio su gydytoju. Jeigu skundžiamasi, pavyzdžiui, skausmais pilvo apačioje, tarpvietės niežėjimu ar perštėjimu, ginekologinė apžiūra pro makštį yra būtina. Tačiau merginoms, neturėjusioms lytinių santykių, dažniausiai ji neatliekama. Tokiu atveju pacientės apžiūrimos ultragarso aparatu.

5. Ginekologui reikėtų pasakoti ne viską

Daugeliui sunku kalbėti apie nepatogias problemas, tačiau jų tikrai neturėtumėte slėpti nuo savo ginekologo. Visų pirma informacija apie pacientą yra konfidenciali, o antra – gerai nežinant situacijos, gydytojui bus kur kas sunkiau išspręsti jus varginančią problemą. Todėl svarbu, kad apsilankiusios pas ginekologą jaustumėtės patogiai.

Yra nemažai mitų, susijusių su apsilankymu pas ginekologą. Tačiau jais nereikėtų tikėti, norint tinkamai pasirūpinti savo sveikata. Reguliarūs vizitai gali padėti anksti pastebėti atsiradusias problemas ir sėkmingai jas pašalinti. Na, o tam, kad toks apsilankymas klinikoje keltų kuo mažiau nerimo ir baimės, skirkite pakankamai laiko patikimo gydytojo paieškoms. Užsiregistruokite vizitui pas rūpestingą ginekologą, kuris leistų jaustis kuo ramiau.

Partnerio turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.