Aktualu

Pajamų deklaravimas dirbantiems savarankiškai vyksta nuo balandžio 15 d.

Print Friendly, PDF & Email

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) balandžio 15 d. pranešė Elektroninio deklaravimo sistemoje suformavusi metines pajamų deklaracijas tiems, kurie vykdo individualią veiklą. Tokių gyventojų yra 205 tūkst.; jiems pajamų deklaravimas šiemet vyks iki liepos 1 d.

„Šių metų deklaravimas kitoks nei įprasta ir vyks etapais – šiandien pradeda deklaruoti savarankiškai dirbantieji, o už savaitės, balandžio 22 d., prie jų prisijungs ir visi kiti gyventojai“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė–Šnirienė.

Ji pažymi, kad šiemet deklaruoti laiko bus daugiau, kadangi deklaravimo pabaigos terminas nukeltas dviem mėnesiams. Tikėtina, deklaruoti bus ir lengviau, nes keičiasi deklaravimo principas – nelieka pilkos GPM308 formos, bus deklaruojama klausimų – atsakymų principu.

Praėjusiais metais 104 tūkst. individualią veiklą pagal pažymą vykdančių gyventojų deklaravo 86 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o 93 tūkst. su verslo liudijimu dirbusiųjų – 8,2 mln. eurų GPM.

VMI gavusi trečiųjų šaltinių duomenis, kaip ir kasmet, juos susistemina bei sukelia į EDS. Individualią veiklą vykdantiems gyventojams, žingsnis po žingsnio, atsakant į vedlio pateikiamus klausimus, informaciją reikės papildyti savo turimais duomenimis.

„Skirtingai nei daugumai gyventojų (apie 75 proc.), kuriems VMI pateikia pilnai suformuotas deklaracijas, savarankiškai dirbantys gyventojai disponuoja tam tikra informacija, kurią žino tik jie, todėl jiems tenka ir daugiau prisidėti pildant pajamų deklaraciją“, – atkreipia dėmesį VMI atstovė.

Pažymėtina, jog pildant deklaraciją EDS vedlyje, gyventojų pateikiama informacija yra išsaugoma automatiškai, todėl nebaigus pildyti ir tęsiant darbą vėliau, duomenų suvesti pakartotinai nebereikės.

pajamų deklaravimas_versli mama

Konsultacijas telefonu teiks visos apskričių VMI

Atsižvelgiant į tai, jog dėl karantino VMI paslaugos gali būti teikiamos tik nuotoliniu būdu, o deklaravimo laikotarpiu konsultacijų poreikis gerokai išauga, konsultacijas telefonu šiemet teiks mokesčių specialistai visoje šalyje.

Jei pildant deklaraciją el. būdu kils klausimų, pasikonsultuoti bus galima ne tik paskambinus tel. 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie yra skelbiami VMI interneto svetainėje.

VMI primena, kad gyventojams, kurie vykdo individualią veiklą, tačiau neturi galimybės deklaracijos pildyti el. būdu per EDS, deklaraciją telefonu užpildys konsultantai.

Savarankiškai aktualią informaciją apie deklaravimą, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei individualią veiklą vykdantiems gyventojams skirtą vedlio video gidą galima rasti adresu https://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-uz-2019-m, o kitus išsamius paaiškinimus – ir VMI vaizdo kanale.

Taip pat visa aktuali informacija, susijusi su deklaravimu, skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje.

Galite skirti paramą moterų įgalėjimui

VMI primena, kad kaip ir anksčiau, šiemet taip pat galima paremti organizacijas, partijas, profesines sąjungas ar meno kūrėjus. Tai reikia padaryti iki liepos 1 d., visą informaciją rasite čia. Prašymų skirti pajamų mokesčio dalį paramai tvarka ir forma (FR0512, 4 versija) nesikeičia, ją galima pateikti prisijungus prie EDS.

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais daugiau nei 520 tūkst. gyventojų paramai skyrė apie 21 mln. eurų. Iš jų 1 mln. eurų atiteko politinėms partijoms, 380 tūkst. eurų – profesinėms sąjungoms ir 214 tūkst. eurų – meno kūrėjams.

Portalą VERSLI MAMA administruojanti VšĮ „Versli mama“ taip pat yra paramos gavėja (statusas įregistruotas nuo 2016 m. kovo mėn. 24 d.). Skirdami iki 1,2 proc. savo pajamų mokesčio, galite paremti portalo techninės bazės plėtrą, mamų verslui aktualaus turinio kūrimą ir prisidėti prie įvairių mūsų vykdomų moterų įgalėjimo iniciatyvų:

Žmonos galerija. Šiuolaikinio meno komunikacijos projektas, kurio tikslas – padėti suprasti kartais iš pirmo žvilgsnio sudėtingą dailės, vaizdo ir garso instaliacijų bei mažosios plastikos pasaulį. Galerijoje šeimininkaujanti Žmona – tapytojo Vytauto Tomaševičiaus sutuoktinės Skaidrės Vainikauskaitės-Tomaševičienės kuriamas personažas. Žmona užduoda toną Vyro darbų pristatymo koncepcijoms, Žmona pasakoja apie Vyro darbus vaikams ir suaugusiems, Žmona rūpinasi Vyro darbų sklaida ir viešinimu žiniasklaidoje, Žmona drąsina suprasti ir pamėgti šiuolaikinį meną, Žmona moko, kaip pragyventi iš kūrybos.

VERSLI MAMA Vasaros akademija. Analogų neturintis 12 savaičių verslumo kursas, kurį sudaro pusės dienosversli mama vasaros akademija trukmės mokymai stacionare ir gausūs namų darbai (praktinės užduotys). Negalinčios dalyvauti stacionaro paskaitose klausytojos mokosi neakivaizdžiai iš vaizdo įrašų. Vasaros Akademijos programa paremta VU Verslo mokykloje dėstoma MBA Entrepreneurship ir VšĮ „Versli mama“ sukurta ekonominio švietimo programa „Verslumas ir tėvystė – misija įmanoma“, įregistruota Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre (identifikacinis kodas 273113). Išklausius visą programą ir atsiskaičius už namų darbus, išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas. Mokslai Vasaros Akademijoje yra mokami. Tam tikra procentinė dalis nuo įmokų skiriama vienos daugiavaikės mamos mokslams apmokėti. Motyvuotą daugiavaikę mamą padeda atrinkti ilgamečiai mūsų partneriai – Daugiavaikių šeimų asociacija MES.

Geros nuotaikos programa. Dar vienas analogų neturintis projektas tik moterims. Jis bandomasis, todėl geros nuotaikos programa_logo_versli mamavyksta tik dviejose pilotinėse savivaldybėse – Visagino ir Kazlų Rūdos. Jo metu mamos skatinamos rinktis sveikatinamąjį fizinį aktyvumą (SFA) kaip pirmąjį laisvalaikio leidimo pasirinkimą ir siekiama leisti pačioms patirti, kad judėjimas = gera emocinė savijauta. Kiekviena dalyvė projekte nemokamai dalyvauja 10 savaičių. Per tą laiką ji lanko 20 minibatutų treniruočių, daug vaikšto arba kitaip juda ir siekia asmeninių tikslų. Vienoms tie tikslai – tai dydžiu mažesnė suknelė, kitoms – sumažėję skausmai, trečioms – išaugęs pasitenkinimo savimi ir savo jėgomis jausmas. Jeigu projektu sugebėsime patvirtinti, kad SFA turi tiesioginį teigiamą poveikį moters emocinei sveikatai, projekto veiklas bus galima išplėsti ir į kitas šalies savivaldybes. Projektą bendrai finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

VšĮ VERSLI MAMA rekvizitus paramai skirti rasite čia

pajamų deklaravimas_vmi-200415-telefonai_versli mama

Iliustracijoms panaudotos VMI parengtos vizualizacijos.

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Lengvatinė paskola – smulkių ir vidutinių įmonių apyvartinėms lėšoms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.