Veidai

Vokiškos Laimondos verslo istorijos (III)

Print Friendly, PDF & Email

„Siuvimo verslas – tai kantrybės reikalaujantis darbas. Tačiau jis pelningas, nesvarbu, kurioje šalyje tuo besiverstum, nes juk rengiasi visi. O kur dar pataisymai, individualūs siuviniai – tam visuomet atsiras klientų“, – tvirtina Laimonda Ueck, jau 9-erius metus gyvenanti Vokietijoje, netoli Berlyno.

„Nebūtina iškart brautis į tekstilės industrijos traukinį. Kadangi savo veiklą vykdau dar gana trumpai, verslininke save vadinti tarsi ir nedrąsu – šiuo metu tiesiog dirbu darbą, kuris teikia džiaugsmo, leidžia daryti tai, kas man patinka, planuoti savo laiką ir dar gauti pajamų“, – nepaisant svetur praleistų metų, vis dar lietuviškai ir visai be reikalo kuklinasi Laimonda.

Nedidelė Laimondos siuvyklėlė šiuo metu dūzgia namie. Čia moteris siuva pagal individualius užsakymus, taiso drabužius, kartais pateikia savo pasiūtų rūbų pasiūlymų internetinėje erdvėje. Kadangi, pasak Laimondos, Vokietijos bendrojo lavinimo mokyklų programoje dailės ir technologijų pamokų (vadinamųjų darbų) nėra, ji dar veda siuvimo ir darbų pamokas mokiniams.

Kalbėdama apie savojo verslo ateitį, trijų vaikų mama sako matanti siuvimo ateljė su siuvimo kursų paslaugomis, nediduku audinių salonu ir butiku. Ir atidaryti tokį ateljė Laimonda norėtų ne tik kur nors Brandenburgo regione, bet ir Vilniuje. Pirmieji žingsniai, beje, jau žengti: lapkričio 4-ąją vykusiuose greituosiuose verslo pasimatymuose Laimonda džiaugėsi radusi jai naudingų dalykinių kontaktų, kurie, labai tikimės, padės įgyvendinti savo svajonę 🙂

Verslas – šeimos jėgomis

Kol kas Laimonda, kaip ir daugelis verslą pradedančių Vokietijos piliečių, darbuojasi viena. „Dažnas nesamdo darbuotojų, o dirba visa šeima, ypač, jei tai iš kartos į kartą perduodamas verslas, – aiškina mūsų herojė. – Kam samdyti ir atiduoti dalį pelno, jei tuos darbus gali atlikti pats. Patys savininkai valo patalpas, patys išvežioja produkciją. Manau, toks verslas bus visada sėkmingas.“

Pasak trijų vaikų mamos, pradėti net ir patį mažiausią siuvimo verslą nėra paprasta – tai reikalauja nemenkų investicijų, rinkodaros ir buhalterijos žinių. Naujokams labai gelbsti europiniai fondai, taip pat Vokietijoje veikiantys smulkaus ir vidutinio verslo fondai, į kuriuos gali kreiptis kiekvienas. Šių fondų iniciatyva vedami ir specialūs seminarai, kuriuose dėstoma buhalterinė apskaita, kalbama apie ligonių kasas, draudimus, mokesčius, taip pat skiriama papildomų valandų individualiems klausimams nagrinėti, esama galimybių gauti finansinę paramą. „Trumpai tariant, toks fondas – tai įstaiga, kuri nuo A iki Z kaip kūdikį tave globoja, iki atsistoji ant kojų“, – sako Laimonda, pati besinaudojanti nemokamomis konsultacijomis savajame Brandenburgo regione.

Aš visada sakau: belskis, ir bus atidaryta. Vokietijoje kartais stebina vietinių žmonių neapsukrumas, kartais pagalvoju, kad mes, lietuviai, daug apsukresni.

Mokesčių ypatumai

Siuvimo verslas patenka į Pramonės ir prekybos (amatų) rūmų kompetencijos lauką, būtent ši institucija atstovauja šalies siuvėjų verslo interesams. Norint įteisinti siuvimo veiklą, būtina tapti šių rūmų nariu, taip pat registruotis savivaldybės Verslo registre (Gewerbeamt).

Po registracijos apie naują imonę ar individualią veiklą įgaliotosios institucijos arba pats verslininkas iškart išsiunčia informaciją į vietos mokesčių inspekciją, kuri suteikia darbdavio identifikacinį numerį, taip pat ligonių kasas, draudimo įstaigą, o visos šios įstaigos atsiunčia reikiamus užpildyti dokumentus. „Biurokratijos užtenka, bet viskas vyksta pakankami greitai“, – tvirtina Laimonda.

Pasakodama apie ligonių kasas, kuriose draudžiamasi privalomuoju sveikatos draudimu, Laimonda sako, kad jeigu žmona neuždirba tam tikros pakankamos sumos, ji gali būti apdrausta vyro draudimo sąskaita. Tas pats ir su mokesčiais – iki tam tikros sumos jie netaikomi, reikia tik deklaruoti pajamas ir sumokėti ligonių kasai bei pensijų fondui.

Toliau Laimondos verslo istorijos tęsis jau Vokietijoje – veikli juodaplaukė daugiavaikė mama tapo portalo verslimama.lt geros valios ambasadore Berlyne ir čia purena dirvą trečiajai edukacinei konferencijai „Aš – versli mama“. Tad susitikime sausio 14 d. užsienyje!

Laimonda Ueck

 

 

 

 

www.laimonda.de

Facebook puslapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.