ES investicijos – į smulkaus verslo ekologiją ir konkurencingumą

Ūkio ministerija praneša, kad į labai mažas, mažas ir vidutines įmones ateina 1,5 mln. eurų dydžio ES investicijos. Jos skirtos tiems verslams, kurie nori gaminti ekologiškiau ir tapti konkurencingesni tarptautinėje rinkoje.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime, paskelbtas jau trečiasis kvietimas teikti paraiškas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Eco-inovacijos LT“. Tikimasi, kad ši priemonė padės padidinti Lietuvos įmonių konkurencingumą, suteikdama progą joms plėtoti ekologišką gamybą naudojant ekologiškas žaliavas, be to, verslininkai galės sumažinti gamybos, pakavimo ar vežimo procesų sąnaudas.

Investicijos pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ gali būti skirtos aplinkosaugos vadybos sistemoms diegti pagal tarptautinių standartų reikalavimus ir gamybos technologiniams ar aplinkosaugos auditams, kuriais būtų pateikta racionalaus išteklių naudojimo ir taršos prevencijos analizė, atlikti.

Taip pat bus investuojama į projektus, kuriais skatinamas ekologinis projektavimas, t. y. numatoma pagerinti gaminių ekologiškumą per visą jų gyvavimo ciklą (žaliavų parinkimas ir naudojimas, gamyba, pakavimas, vežimas, naudojimas), ekologinius aspektus sistemingai įtraukus pačiame ankstyviausiame gaminio kūrimo etape.

Pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ galimi pareiškėjai yra labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus, kurių kiekvienos vidutinės metinės pajamos per pastaruosius 3 finansinius metus arba per laiką nuo šių įmonių įregistravimo dienos (jeigu veikla buvo vykdoma mažiau nei 3 finansinius metus) yra ne mažesnės kaip 145 tūkst. eurų.

Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma, jei investicijų siekiama gauti aplinkosaugos vadybos sistemoms diegti ir gamybos technologinių ar aplinkosaugos auditams rengti, – 20 tūkst. eurų. Projektams, kuriais skatinamas ekologinis projektavimas, gali būti skiriama iki 30 tūkst. eurų, o įgyvendinant abi pagal priemonę numatytas veiklas – iki 50 tūkst. eurų.

Paraiškos gauti finansavimą pagal šią priemonę skelbiamos interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt, http://ukmin.lrv.lt/, www.lvpa.lt. Paraiškas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra priima iki 2018 metų spalio 1 dienos.

Iš viso pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti 4,34 mln. eurų ES investicijų.

Taip pat skaitykite:
Verslas kaime: kūrimui ir plėtrai skiriama 19,4 mln. EUR
Startuolių finansavimas: produktams kurti bus skirta 5 mln. eurų
Finansinis raštingumas, arba Kaip elgtis su pinigais versle (4 taisyklė)

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0