Veidai

Versli mama Asta: „Katino dienelės“ gimė iš noro suteikti dukrai geriausią išsilavinimą

Print Friendly, PDF & Email

Mona Avik nuotr. | moona.lt

Apsispręsti po 10-ties sėkmingų metų, praleistų Anglijoje, sugrįžti į gimtinę lietuvei Astai Jagelo su šeima nebuvo lengva. Laimei, likimas viską sudėliojo natūraliai ir sklandžiai, o didžiausią rūpestį, kur lavinti vaikus, išsprendė drąsa imtis nuosavo verslo.

Ilgai ieškojusi, kaip tuomet dar pusantrų metukų dukrai Vilniuje suteikti kokybišką ikimokyklinį ugdymą, bet neradusi nieko tinkama, Asta nutarė pasielgti nestandartiškai – įsigijo ir atgaivino privatų darželį Katino dienelės: pakeitė ugdymo programą ir įdarbino puikius specialistus, kurie su vaikais dirba dviem – lietuvių ir anglų – kalbomis. Jį šiuo metu ir lanko abi Jagelų šeimos atžalos: pustrečių metų Adoriana ir 11 mėnesių Graciana, kol kas daugiau laiko praleidžianti su mama verslo virtuvėje nei grupėje su draugais.

Į Lietuvą parvedė gandrai

Asta ir jos vyras Jan Anglijoje praleido daugiau nei 10 metų. Sutuoktiniams sekėsi puikiai: turėjo gerai apmokamus darbus, jaukiai įrengtus namus, gyveno aktyvų gyvenimo būdą, bet vis negalėjo susilaukti vaikų. Pagaliau Astai pavyko pastoti ir susilaukti dukrelės. Sutuoktiniai nutarė visą dėmesį skirti jos auginimui, todėl metams išvyko į Ispaniją.

„Mano vyras gali dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, tad abu nutarėme atsiduoti Adorianos auginimui ir išvykome gyventi šiltąją Valensiją“,– pasakoja versli mama.

Gyvendama Ispanijoje, Asta vis pasvajodavo apie Lietuvą, tačiau konkrečių žygių nesiėmė. Viską į savo vietas sudėliojo antrąjį nėštumą atskraidinę gandrai.

„Kadangi taip sunkiai susilaukėme pirmosios dukters, antrasis nėštumas buvo kaip Dievo dovana. Tada ir pradėjome galvoti, kad galbūt pats laikas grįžti į Lietuvą, kur mūsų mergaitės galėtų dažniau matytis su seneliais, pažintų lietuvišką kultūrą, tradicijas. O ir mums patiems jau norėjosi iššūkių“,– prasitaria rizikuoti mėgstanti Asta.

Dėl verslo baiminosi apleisti šeimą

Anglijoje mūsų herojė dirbo personalo atrankos kompanijos regiono vadove, tad puikiai žinojo, kaip vystyti verslą ir kurti rinkodaros strategijas. Vis pagalvodavo, kad turimų žinių pakaktų nuosavam verslui, ir vis nesiryžo jo imtis. „Esu darboholikė ir nemažai laiko praleisdavau darbe. Tiesiog bijojau, kad nuosavas verslas mane dar labiau įtrauks ir visai neturėsiu laiko šeimai“, – prisipažįsta.

Vis dėlto aplinkybės susiklostė kitaip, nei šeima planavo. Grįžę į Lietuvą, Asta su vyru pradėjo ieškoti darželio Adorianai: aplankė 26 privačias Vilniaus ugdymo įstaigas, 8-ose iš jų buvo ugdoma anglų kalba – šią sąlygą kosmopolitiška šeima kėlė kaip būtiną.

Tačiau kai auklėtojų paklausdavome, pagal kokią ugdymo sistemą mokomi vaikai, kai kurios jų atsakymo nuskubėdavo pas direktorę. Pasiteiravus apie bausmes, tik gūžtelėdavo pečiais, o vienam darželyje laukiančiųjų sąrašas buvo perpildytas dviem metams į priekį. Taip galiausiai nutarėme įkurti darželį patys. Vytauto Didžiojo universitete esu baigusi socialinio darbo studijas, tad rūpestis žmonėmis man nebuvo svetimas. O susilaukus pirmosios dukters, vis labiau pradėjo dominti vaikų raida, psichologija ir panašios temos. Tad, sakyčiau, viskas vyko labai organiškai.

Netrukus šeima pradėjo jau egzistuojančio verslo perpirkimo procesą, vėliau ėmėsi planuoti įmonės rinkodarą ir kitus svarbius verslui dalykus.

Tarptautinis darželis Katino dienelės – KD international Baltupiuose duris atvėrė likus dviem dienoms iki antrosios dukters Gracianos gimimo, o darželio filialas Pašilaičiuose buvo atidarytas šių metų vasarį. Abiejuose darželiuose dirba 13 ugdymo specialistų, juos viso lanko beveik 40 auklėtinių. Šiuo metu darželiuose kaip tik vyksta vaikų priėmimo procesas.

Išskirtinumas – anglų kalba ir savarankiškumas

Astos vadovaujami darželiai iš kitų sostinėje veikiančių privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų išsiskiria tuo, kad čia su vaikais bendraujama lietuvių ir anglų kalba, labai daug dėmesio skiriama vaiko savarankiškumo, įgūdžių bei vertybinių nuostatų ugdymui. Smalsauju, kaip Katino dienelės – KD international darželiuose į kasdienį ugdymo procesą pavyksta įtraukti anglų kalbą – juk dalis vaikų namie ja nebendrauja.

„Integracija vyksta natūraliai: jei auklėtojai vaikams vardija spalvas lietuviškai, tai jas pakartoja ir angliškai. Eidami į lauką, vaikai akmenėlius skaičiuoja lietuviškai, o grįždami – angliškai ir taip toliau. Anglų kalba integruojama į keramikos, dailės, šokių, muzikos, karate pamokėlės“,– aiškina versli mama.

Visi auklėtojai darželyje kalba rišlia anglų kalba. Didžioji dalis moka ir lietuviškai, nes lietuvių kalba šio darželio auklėtiniams – ne mažiau svarbi: kai kurie jų auga rusakalbėse arba anglakalbėse šeimose, tačiau tėvai nori savo atžalas kuo geriau paruošti gyvenimui Lietuvoje.

Anot darželių įkūrėjos, Katino dienelėse daug dėmesio skiriama vaiko gebėjimui susikoncentruoti, nes tai turi įtakos tolimesnei mokymosi sėkmei – vaikai tampa imlesni, savimi pasitikintys. Individualiems vaiko poreikiams ir gebėjimams, savarankiškumui ugdyti darželiuose sukurta tokia aplinka, kad joje mažieji jaustųsi saugūs, laimingi, vertinami ir drąsinami.

„Edukacinė aplinka skatina vaikus tyrinėti, būti veikliems ir kūrybingiems. Vaikas skatinamas pats rinktis veiklą. Pavyzdžiui, savęs pažinimo erdvėje turime veidrodį, kur padėtos šukos, skarelės, megztukai, įvairios kepurės – vaikai čia mokosi susišukuoti, užsidėti aksesuarus ir taip toliau. Gali skambėti juokingai, bet pusantrų metų vaikučiui – tai tikras iššūkis“, – šypsosi Katino dienelių šeimininkė.

Paklausta, kokios pagrindinės šio darželio vertybės, Asta jų išvardina net šešias: daugiakultūriškumas, pagarba skirtingiems žmonėms, priėmimas, meilė šeimai, gimtinei ir bendruomeniškumas.

Ir tai – dar ne pabaiga

Nors Asta teigia, kad švietimas nėra ta sritis, iš kurios galima uždirbti daug pinigų, svarbiausia, pasak jos, kad pasirinkta verslo kryptis artima jos širdžiai ir teikia malonumą. „Kaip kitaip paaiškinsi darbą prie kompiuterio iki 2 valandos nakties, žinant, kad kūdikis tave iš lovos vers jau 5.15 ryto?“, – retoriškai klausia ji.

„Man gera daryti tai, kas įkvepia, verčia tobulėti, nesustoti, patikrinti savo galimybių ribas. Nenoriu sustoti. Netolimoje ateityje planuojame ir trečiojo darželio atidarymą Vilniuje“, – planais drąsiai dalinasi versli mama. Palinkėkime jai sėkmės!

Taip pat skaitykite:
Versli mama Rita, kuriai paklūsta stresas ir pokyčiai
Kalbų verslo užsienyje savininkė Nida: persilaužia visi, bent šiek tiek mokantys kalbą
Edita Esenku Šimkutė ir jos moteriškumo praktikos – meilei ir verslui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.