Geros nuotaikos SFA PROJEKTAI

Geros nuotaikos programa: keičiasi tvarka parkuose ir kitose viešose erdvėse (konkursas)

Print Friendly, PDF & Email

Nuo kovo 19 d. parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis ne didesnėmis nei 5 žmonių grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse žaisti tik vienos šeimos vaikai. Ta proga Geros nuotaikos programa ragina savo dalyves neprarasti atsargumo ir išsaugoti motyvaciją judėti: skelbiame konkursą, kurio prizas išties vertas pastangų!

Susibūrimo ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Sprendimą dėl šių apribojimų pasirašęs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

Matant, kad net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, užuot rinkusis laisvalaikį leisti žaidžiant šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelės, matome tik vieną išeitį – riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų. Tą sakau labai atsakingai ir prašau visų supratingumo – pradedant rizikos grupėje esančiais vyresnio amžiaus žmonėmis ir baigiant pačiais mažiausiais.

Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

Jei manote, kad ši informacija gali būti naudinga jūsų artimiesiems, draugams ar kitiems visuomenės nariams – pasidalinkite ja.

Geros nuotaikos programos dalyvės juda toliau
Loreta Majauskienė_versli mama parduotuvė

Geros nuotaikos programos motyvacinės sistemos koordinatorė Loreta Majauskienė.

Nepaisant to, kad minibatutų treniruotės nevyksta, visos nesergančios projekto dalyvės yra skatinamos aktyviai leisti laiką lauke ir nueiti mažiausiai po 10 000 žingsnių kasdien – žinoma, individualiai arba su mažaisiais šeimos nariais ir ten, kur nėra didelių žmonių susibūrimų.

Geros nuotaikos programos motyvacinės sistemos koordinatorė Loreta Majauskienė primena, kad net ir stojus karantinui, sveikatos formulė lieka ta pati: 10 000 žingsnių kasdien = 7-8 kilometrai per dieną = 1,5-2 val. ėjimo per dieną.

Kad vaikščioti nebūtų nuobodu, Loreta siūlo išmėginti jėgas konkurse „Išradingi vaikščiojimai“. Konkurso sąlygos – paprastos: kasdien nueikite po 10 000 žingsnių ir dalinkitės nuotraukomis iš savo pasivaikščiojimų feisbuko grupėje Geros nuotaikos programa po įrašu apie šį straipsnį.

Aktyviausia ir išradingiausia vaikščiojimo dalyvė laimės išmanųjį laikrodį-apyrankę, kurio vertė – 35 EUR. Konkurso pabaiga – kovo 31 d., tad verta paskubėti ir pagerinti ne tik savo asmeninį, bet ir visos savivaldybės rezultatą!

Apie prizą: tai išmanusis laikrodis, sportinė apyrankė ir telefonas viename! geros nuotaikos programa_prizas_versli mama
Šį modelį galima naudoti kaip laisvų rankų įrangą, o įdėjus į jį SIM kortelę – kaip telefoną skambinti arba žinutėms siųsti. Būsimasis jūsų prizas moka sekti fizinį aktyvumą: primena pajudėti, skaičiuoja žingsnius, širdies pulsą ir kraujo spaudimą.

Pasinaudokite Geros nuotaikos programos rekomendacijomis:
  1. Vaikščiokite tik ten, kur nėra žmonių: miške, parke, laukuose, pažintiniais keliais ir kt.;
  2. Vaikščiokite ne didesnėmis nei 5 žmonių grupelėmis, pvz., 2 mamos ir 3 vaikai;
  3. Kad vaikams būtų linksma vaikščioti kartu, sugalvokite žaidimų ir pačios juose aktyviai dalyvaukite. Štai keli mūsų pasiūlymai:

ŠOKINĖJIMAS ZIGZAGAIS. Kartu su vaikais šokinėkite zigzagais nuo kupsto ant kupsto, nuo kelmo ant kelmo, nuo akmens ant akmens, o jei tokių paviršių nėra, įvairiomis kryptimis nusibraižykite 10 ar daugiau apskritimų ir šokinėkite jais. Aplink apskritimus tyvuliuoja „pelkės“ – ten negalima įšokti. Jeigu kuris žaidėjas bešokinėdamas nukrenta – turi išeiti iš žaidimo.

DANGUS – DANGUS – ŽEMĖ. Sustokite toliau vienas nuo kito ratu, veidu į vidurį. Išrinkite vieną žaidėją, kuris atsistoja rato viduryje su virve rankoje. Jis iškelia ranką su virve į viršų ir sukdamas ją virš galvos šaukia: „Dangus, dangus!“ Po kurio laiko nuleidžia ranką su virve žemyn, pasilenkia ir suka virvę taip, kad ji būtų nelabai aukštai nuo žemės. Sukdamas šaukia: „Žemė!“ Žaidėjas turi suspėti peršokti per sukamą virvę. Nespėjęs peršokti (užkliudęs virvę) išeina iš žaidimo arba perima virvę (pagal susitarimą). Žaidžiama greitai, virvę sukant aukštai ir žemai vis kartojant: „Dangus–dangus–žemė!“. Žaidžiama, kol iš žaidimo iškrenta visi žaidėjai arba kol nusibosta.

Visą informaciją apie projekto eigą stebėkite feisbuko paskyroje Geros nuotaikos programa 

Bandomasis sveikatinamojo fizinio aktyvumo projektas moterims Geros nuotaikos programa vyksta pilotinėse Kazlų Rūdos ir Visagino savivaldybėse. Jo metu įvairaus amžiaus moterys ir vaikai ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę sportuoja ant minibatutų ir stengiasi kasdien nueiti ne mažiau kaip po 10 000 žingsnių, kurie fiksuojami išmaniaisiais prietaisais.

Projektu siekiama paskatinti moterų fizinį aktyvumą ir leisti patirti daugkartiniais moksliniais tyrimais įrodytą jo naudą psichoemocinei būklei, taip pat formuoti sveikatai palankios gyvensenos įgūdžius.

Geros nuotaikos programa_versli mama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.