Geros nuotaikos SFA PROJEKTAI

Geros nuotaikos SFA dalyvių motyvavimo ataskaita už laikotarpį nuo 2022-06-02 iki 2022-12-31

Print Friendly, PDF & Email

Visagino komanda pasitinka Naujuosius Metus. Jas, kaip ir kitų savivaldybių moteris, praėjusiais metais džiugino gera nuotaika ir teigiami savijautos pokyčiai, kurių viena iš priežasčių – didesnis fizinis aktyvumas.

Ataskaitiniu laikotarpiu projekto metu visose savivaldybėse aktyviai sportavo ir žingsniavo daugiau nei 500 projekto dalyvių. Motyvuojant projekto dalyves pastebėta, kad daugelis jų pasijunta puikiai, prisijungus  į Geros nuotaikos SFA bendruomenę, nes tai ne tik sveikesniam gyvenimo būdui ir fiziniam aktyvumui sukurtas projektas, bet ir vieta, kurioje dalyvės per bendras veiklas įgyja draugų, pasitikėjimo savimi, geresnę emocinę sveikatą.

Smagiausia stebėti, kaip prie dalyvių prisijungia ir kiti šeimos nariai: vyrai, vaikai, mamos, močiutės, kolegės. Projektas neabejotinai suvienijo ir paskatino bendradarbiavimą tarp savivaldybių, besivaržant žingsnių rinkimo mainavietėje. 

Projekte dalyvavo moterys iš dešimties savivaldybių:

  • Klaipėdos miesto ir rajono
  • Panevėžio miesto ir rajono
  • Vilniaus miesto ir rajono
  • Kauno miesto ir rajono
  • Zarasų rajono,
  • Kazlų Rūdos rajono
  • Visagino miesto
  • Ukmergės rajono
  • Veiverių (Prienų r.).

Apie projektą moterys daugiausiai sužinojo iš draugų, iš socialinių tinklų, ar buvo pakviestos asmeniškai projekto komandos: trenerių, koordinatorių, motyvatorių.

Kodėl moterys rinkosi dalyvauti „Geros nuotaikos SFA“? Vienų tikslas – dydžiu mažesnė suknelė, kitų – sutvirtėjęs kūnas ir sumažėję skausmai, trečių – išaugęs pasitenkinimo savimi ir savo jėgomis jausmas.

Visos projekto kelionės metu dalyves lydėjo profesionali komanda. Trenerės ne tik vesdavo treniruotes, bet ir tapo artimomis draugėmis. Ypatingą dėmesį ir motyvaciją dalyvėms teikė projekto motyvatorės, sveikatos klausimais jas konsultavo kompetentingi medicinos ir visuomenės sveikatos specialistai, o mainavietės darbus uoliai koordinavo projekto administratoriai.

Kai kurioms projekto dalyvėms reikėjo  papildomų motyvavimo priemonių, kad sportuotų ir pasiektų numatytą 10 000 žingsnių per dieną tikslą. Tačiau labiausiai motyvuojančia priemone dalyvės įvardija gyvą bendravimą su kitomis projekto dalyvėmis ar projekto vykdytojais ir artimų žmonių raginimą bei palaikymą.

Iš gyvai organizuojamų motyvavimo priemonių paminėtini prizų įteikimo renginiai. Aktyviausioms dalyvėms, sėkmingai užbaigusioms projekto etapą, buvo įteikti žinomo sportinės aprangos dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus specialiai projektui sukurti vardiniai sportiniai marškinėliai ir diplomai. Juos atsiėmė beveik 300 projekto dalyvių.

Labiausiai motyvuojančia priemone dalyvės įvardija gyvą bendravimą su kitomis projekto dalyvėmis ar projekto vykdytojais ir artimų žmonių raginimą bei palaikymą.

Projekto dalyvės pasipuošusios vardiniais „Geros nuotaikos SFA“ marškinėliais, kuriuos specialiai ant minibatutų sportuojančioms moterims sukūrė žinomas dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

Dalyvių motyvacijai naudotos ne tik asmeninės žinutės programėlėje „Messenger“, paraginimai ir priminimai apie žingsnių rinkimą atskirų savivaldybių pokalbių grupėse, bendri pranešimai „Geros nuotaikos SFA“ grupėje feisbuke, tačiau ir bendraujant gyvai, kartu lankant užsiėmimus.

Asmeninėmis žinutėmis motyvavimas dažniau naudojamas dėl noro neviešai išsiaiškinti kartais jautrią dalyvės situaciją, pavyzdžiui, dėl mažo žingsnių skaičiaus ar treniruočių nelankymo. Bandoma individualiai išsiaiškinti priežastis, kurias ne visada etiška būtų diskutuoti viešose grupėse, ir asmeniškai paraginti ar padrąsinti dalyvę.

Motyvatorių įrašai projekto grupėje socialiniame tinkle Facebook.

Vadovaudamasis lotynišku posakiu „Mens sana in corporae sano“, kuris reiškia „Sveika siela sveikame kūne“, projektas „Geros nuotaikos SFA“ skatino mamas rinktis sveikatinamąjį fizinį aktyvumą (SFA) kaip pirmąjį laisvalaikio praleidimo būdą ir siekė parodyti, jog judėjimas gali būti lygus gerai emocinei savijautai.

Projekto metu moterys džiaugėsi, kad treneriai šalia minibatutų treniruočių integruoja ir įvairias kitas veiklas: pilateso, kūno dizaino elementus, treniruotes gryname ore, grūdinimąsi. Dalyvių motyvaciją didino ir žygiai po apylinkes.

Lotyniškas posakis „Mens sana in corporae sano“ reiškia „Sveika siela sveikame kūne“. „Geros nuotaikos SFA“ skatino mamas rinktis sveikatinamąjį fizinį aktyvumą (SFA) kaip pirmąjį laisvalaikio leidimo būdą ir siekė parodyti, kad judėjimas lygus gerai emocinei savijautai.

Projekte dalyvavusių moterų amžius svyravo nuo 16 iki 68 metų, kiekvienai buvo sudaryta galimybė individualiai reguliuoti savo fizinį krūvį.

Labai svarbu akcentuoti, kad dauguma dalyvių ne tik aktyviai lankė vykusias treniruotes, bei nuoširdžiai žingsniuodavo po 10 000 žingsnių per dieną. Svarstant įtraukti į projekto veiklas kasdienį žingsniavimą skaičiuota, kad 10 000 žingsnių kasdien padeda sudeginti apie 300 kcal. Jeigu vaikščiojimas ne prie širdies, šį kalorijų atitikmenį buvo galima rinktis sudeginti ir kita aktyvia fizine veikla: važiuojant dviračiu, bėgiojant, plaukiant, šokant.

Baigiantis projektui daugelis dalyvių pasakojo nebeįsivaizduojančios dienos be 15 000 ir net 20 000 žingsnių. Įdomiausia, kad aktyvų fizinį laisvalaikį ėmė rinktis moterys, kurios iki tol nesportavo arba sportuodavo visai nedaug. Jas į fizinį aktyvumą įtraukė būtent GEROS NUOTAIKOS SFA.

Projekto rengėjams nepaprastai smagu, kad dalyvės susivienydavo bendriems žygiams ir iškyloms gamtoje.

Motyvatorės regionuose rado rėmėjų ir įsteigė asmeninius prizus, pavyzdžiui, kūno ir veido masažus. Jais buvo apdovanotos atkakliausios moterys, pavyzdžiui, tos, kurioms tekdavo nuvažiuoti didžiausią atstumą iki treniruočių vietos. Tarp projekto organizatorių ir dalyvių susiformavo draugiški ir šilti santykiai, todėl galima drąsiai teigti, jog bendra veikla sujungia žmones it magnetas.

geros nuotaikos 10_verslimama
geros nuotaikos 11_verslimama
Motyvatorė Judita kartu su Kazlų Rūdos savivaldybės komanda organizavo susitikimus prie skanaus bei sveiko maisto. Susitikimų metu dalyvės neformalioje aplinkoje pasidalindavo ne tik sportiniais pasiekimais, bet ir aptardavo kasdienius džiaugsmus bei rūpesčius.

Straipsniai apie projektą „Geros nuotaikos SFA“ buvo publikuoti vietos žiniasklaidos priemonėse, internetiniuose portaluose.

geros nuotaikos 12_verslimama.jpg

Dar rengiant paraišką buvo žinoma, jog „Geros nuotaikos SFA“ istorijos bus neabejotinai vertos dokumentinio filmo. Bendrai finansuojant Sporto rėmimo fondui, nuotaikingas vaizdo pasakojimas apie 10-yje Lietuvos savivaldybių 2021-2022 m. vykusį moterų fizinio aktyvumo skatinimo projektą, pritraukusį beveik 1000 įvairaus amžiaus dalyvių, tapo realybe. Filmo premjera Kauno kultūros centre įvyko 2022 m. gruodžio mėn. 11 d. 13 val. Nuoroda į filmą https://www.youtube.com/watch?v=1kcAix1AS6c

NVO Versli mama
Kvietimas į dokumentinio filmo „Geros nuotaikos SFA“ premjerą Kaune.

Džiugu, kad dalyvės kartu su įpročiu gerinti savo fizinę ir psichologinę sveikatą įgijo ir kitų vertingų patirčių: jungėsi į benduomenes, kūrė bendrystės ratus, skatino sportuoti šeimos narius, įtraukė į fiziškai aktyvias veiklas ir žingsniavimą savo vaikus. Būtent mažiausieji projekto dalyviai žingsnių rinkimą atrado kaip smagiausią žaidimą.

„Geros nuotaikos SFA“ Visagine gyvenančias įvairių tautybių moteris subūrė minėti Lietuvos valstybinių švenčių.
„Geros nuotaikos SFA“ – moterų gyvenimus keičiantis projektas, tvirtina Kazlų Rūdos kolektyvas.

Vienos projekto dalyvės per 3 mėnesių numetė 4, 7 ar 9 kg viršsvorio, kitos įgudo per dieną nužingsniuoti 18 000–19 000 žingsnių, trečios patikėjo, kad joms nėra neįmanomų dalykų. O svarbiausia, kad visos be išimties laimėjo gerą nuotaiką! Projektą užbaigėme tikėdamosi jo tęstinumo ir 2023 metais, kad kasmet džiaugtis gera nuotaika galėtų kuo daugiau Lietuvoje gyvenančių moterų.

Treniruočių akimirkos.

 

Tekstą rengė Judita Simonavičienė ir Simona Matusevičiūtė

Nuotraukos iš projekto organizatorių, partnerių ir dalyvių archyvų.
© VšĮ Tobulėkime kartu

Projektą bendrai finansuoja VšĮ „Versli mama“ ir Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektą įgyvedina

Projektą iš dalies finansuoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.