Agnė Bilotaitė: „Mums nepriklauso motinystės atostogos“

bilotaite

„Dabar vienas svarbiausių darbų – būti mama dvidešimt keturias valandas per parą, bet manau, kad viskas – tiek motinystė, tiek politinė veikla – suderinama“, – sako ką tik sūnelio susilaukusi Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė (35 m.).

Ant nosies jau rudens sesija. Kaip derinsite motinystę ir politiką? Ar nebus sunku grįžti prie darbų Seime?
Nebus lengva. Dirbantiems parlamente nepriklauso motinystės atostogos. Šiuo metu esu vadinamajame dekrete ir pasibaigus šiam laikotarpiui grįšiu į darbus, o tėtis (lenktynininkas Gintas Petrus – red.) ims tėvystės atostogas. Manau, kad tikrai pavyks susiderinti ir rasti protingą variantą. Žinoma, galbūt fiziškai važinėti bus sunkiau, bet jau dabar esu įsitraukusi į darbo procesus. Matau, stebiu, yra pateikti mano įstatymų projektai, kurie man rūpi. Tad politinė veikla nesustoja. Žinoma, dabar vienas svarbiausių darbų – būti mama dvidešimt keturias valandas per parą, bet manau, kad viskas suderinama.

Buvusi parlamentarė Asta Baukutė neapsikentė ir iniciavo žindymui skirto kambario Seime įrengimą. Ar ši idėja jau įgyvendinta?
Tikrai nepasidomėjau. Bet viešai posėdžių salėse, įstatymų pateikimo metu to nedarysiu. Manau, kad reikia gerbti maitinimo procesą ir apie viešą demonstratyvų kūdikio žindymą turiu skeptišką nuomonę. Mano įsitikinimu, nereikėtų diskredituoti kūdikio maitinimo.

Dabar galite pasisakyti ir apie gimdymus namuose: esate už ar prieš?
Pati nerizikuočiau ir visada rinkčiausi tik gydymo įstaigą. Kiek yra tekę girdėti, net ir tam tikrose privačiose įstaigose ne visą laiką turi reikiamą įrangą ir būna įvairių atvejų. O ką jau kalbėti apie namų aplinką… Bet reikia gerbti tų žmonių pasirinkimą ir reglamentuoti gimdymus namuose. Gal nereikėtų jų sodinti į kalėjimą, nes dabar yra savotiškas raganų medžiojimas.

Dosjė
Išsilavinimas:
2006 m. Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete įgijo politikos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Studijų metais praktiką atliko Užsienio reikalų ministerijos Vidurio ir Pietryčių Europos skyriuje.
2004 m. per mainų programą buvo išvykusi studijuoti į Vokietiją, Miuncheno Bundesvero akademiją.
2012 m. Mykolo Romerio universitete apsigynė teisės magistrą.

Politinė veikla:
Partijos Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai narė. Nuo 2006 m. Tėvynės sąjungos Vakarų regiono vadybininkė.
2007 m. Seimo nario Jurgio Razmos, po pusmečio – Seimo nario Sauliaus Pečeliūno padėjėja.
Nuo 2006 m. aktyviai dalyvauja Socialinių problemų sprendimo asociacijos veikloje, viena iš šios organizacijos įkūrėjų. Nuo 2007 m. TS-LKD Klaipėdos skyriaus moterų bendruomenės pirmininkė.
Nuo 2008 m. Seimo narė. Laimėjo 2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

Visą interviu su Agne Bilotaite skaitykite portale lsveikata.lt

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>