Kvietimas į Valdovų rūmus: su kortele VISI SAVI gerokai pigiau!

Dėmesio visiems nuolaidų kortelės VISI SAVI turėtojams: į spalio 4 d. Valdovų rūmuose vyksiantį Algirdo Latėno kūrybos vakarą bilietas su šia kortele kainuos tik 6 EUR vietoj 10 EUR!

Aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas visus pasiilgusius nuoširdaus poetinio žodžio kviečia į kūrybos vakarą „Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys“. Naujai parengtoje poezijos programoje susilieja dviejų lyrikų kūryba – šmaikščios, aukštaičių tarme skaitomos Strazdelio eilės ir vieno talentingiausių pokario rašytojų P. Širvio eilėraščiai. Lietuvių literatūros klasikiniu palikimu tapusi šių liaudies dainių kūryba šiandien yra tarsi atsvara kasdienybę užliejusiai paviršutiniškai kultūrai.

Lietuvių kalbos kultūros metus įprasminantis renginys „Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys“ kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius pradės spalio 4 d. LDK valdovų rūmuose.

Lapkričio mėnesį į poezijos vakarus A. Latėnas pakvies kauniečius, pajūrio ir Panevėžio gyventojus: 16 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre (Rūtos salė), 18 d. Klaipėdos dramos teatre (Mažoji salė), 23 d. Juozo Miltinio dramos teatre. Taip pat poezijos programa nuskambės Viešintų, Skapiškio, Subačiaus, Vabalninko ir kituose miesteliuose.

Algirdas Latėnas gimė 1953 m. Dusetose (Zarasų raj.). 1975 m. baigė aktorinio meistriškumo studijas tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (kurso vadovė – Dalia Tamulevičiūtė). Nuo 1975 m. – Lietuvos valstybinio jaunimo teatro aktorius, nuo 1997 m. iki 2016 m. – šio teatro vadovas. Nuo 1987 m. (su pertraukomis) dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1991 m. įkūrė teatrą „Šiaurės Atėnai“ (veikė iki 1993 m.). Sukūrė per 50 vaidmenų teatro spektakliuose ir kino filmuose. 2003 metais apdovanotas LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Antanas Strazdas (1760–1833), savo poetika atradęs subtilią ribą tarp sena ir nauja, tapo liaudies poeto pavyzdžiu. Keliaudamas per gyvenimą su liaudies daina, jis kartu brandino ir savąją dainą. Kaip vaizdingai rašė poeto kūrybą tyrinėjęs J. Girdzijauskas, „Strazdo eilėraštis – tarsi įskiepyta laukinė obelis. Kaip iš tokios obels išauga sukultūrintas vaismedis, taip iš liaudies dainos, įskiepytos nauja poetine idėja, sukuriamas originalus eilėraštis. Taigi Strazdas – talentingas sodininkas.“

Paulius Širvys (1920–1979) – bene talentingiausias pokario lietuvių rašytojas. Sunku būtų rasti abejingų jo kūrybai – melodingiems, ritmiškiems, išgrynintos minties eilėraščiams, kurių dauguma virto dainomis. Kaip savo metu A. Strazdas, taip ir P. Širvys, atsigręždamas į poetinį praeities lobyną, permąstydamas, išjausdamas jį savo siela, grąžino jam savitumą ir gylį, pakerėdamas naujoviškumu.

Bilietus už mažesnę kainą galima įsigyti Valdovų rūmų kasose, pateikus kortelę VISI SAVI. Primename, kad ši kortelė kartu yra ir narystę Daugiavaikių šeimų asociacijoje MES liudijantis dokumentas. Jeigu šeimoje auga daugiau kaip 3 vaikai ir norite tapti šios asociacijos nariais, kreipkitės į DSA MES.

Renginio paskyra feisbuke


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0