Aktualu

4 tvarios dovanų pakavimo idėjos: nuo panaudotų pirkinių maišelių iki audinių

Print Friendly, PDF & Email

Kalėdinių dovanų paieškos – užduotis, kuri pastarosiomis savaitėmis aktuali kiekvienam, laukiančiam gražiausios žiemos šventės.  Ruošiant staigmenas artimiesiems ir draugams parodomas dėmesingumas ir rūpestis. Tačiau ar Lietuvos žmonėms svarbi „kita medalio pusė“ – iš ko įsigyti šventines dovanas ir kaip jas supakuoti?

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu prieššventiniu laikotarpiu „Spinter“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos žmonių apklausa* parodė, kad mūsų šalies visuomenei rūpi, iš ko jie įsigyja reikalingas paslaugas, dovanas, daiktus ir kt.

Naujausiais tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojams svarbus paslaugų ar prekių pardavėjo požiūris į socialinę atsakomybę. Daugiau nei dešimtadalis (12 proc.) mūsų šalies žmonių, įsigydami prekes ar paslaugas, visada atkreipia dėmesį, ar jų tiekėjas yra socialiai atsakingas, laikosi tvarumo principų. Daugiau nei pusė (52 proc.) gyventojų nurodo tai darantys retkarčiais.

Apklausos duomenimis, moterys (55,2 proc.) dažniau nei vyrai (49 proc.) atsižvelgia į verslininkų veiklos principus. Jie labiausiai rūpi 26-35 metų aukštąjį išsilavinimą turintiems Lietuvos pirkėjams.

„Tvarumas prasideda nuo mūsų, kaip vartotojų, pasirinkimų. Jei anksčiau socialinė verslo atsakomybė atrodė, kaip papildomas gėris, dabar tai – būtina sėkmingo verslo sąlyga. Tvarumo reikalavimai ir rodikliai rikiuojasi tarp strateginių įmonių tikslų. Tyrimas parodė, kad ir vartotojai tampa vis reiklesniais šioje srityje”, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige” vadovas Marius Jundulas.

M. Jundulas pabrėžia, kad kasdieniame gyvenime tvarumas labiausiai susijęs su sąmoningu ir atsakingu vartojimu. „Kuo daugiau žmonių ims teikti pirmenybę tvariems produktams ir paslaugoms, tuo greičiau verslas bus paskatintas į tai atsižvelgti, didinti pasiūlą bei jos pasiekiamumą“, – įžvalgomis dalijasi draudimo bendrovės vadovas.

Jo teigimu, tvarumo, atsakingo vartojimo įpročiai pirmiausia formuojasi namuose. „Dauguma pamename savo senelių, tėvų namus, kur nebuvo švaistomas maistas, o daiktai taisomi, užuot juos išmetus. Šie įpročiai tampa pagrindu, kai žmonės pradeda kurti savo gyvenimą“, – komentuoja M. Jundulas.

Tyrimas parodė, kad tvarumo temomis namuose kalbasi 25 proc. Lietuvos gyventojų. Dar 52 proc. atsakė šią temą aptariantys kartais.

Dovanų pakuotės irgi gali  būti tvarios

Supakuoti įvairiausių dydžių kalėdines dovanas – vieniems malonus užsiėmimas, o kitiems  – didžiulis rūpestis. Pravartu žinoti bent kelis patarimus, kurie padės jas supakuoti paprastai, bet stilingai. Juolab kad pakuojant dovanas reikėtų pagalvoti ne tik estetiką, bet ir apie tvarumą.

Amelija Kuzmarskė, tinklaraščio „Čia Amelija“ autorė, prekybos tinklo „Iki“ ambasadorė ir tvaresnio gyvenimo būdo entuziastė, sako, kad pirkinių maišelių panaudojimas – vienas iš tvaresnių būdų, kaip galima supakuoti kalėdines dovanas.

Nukirpę viršutinę maišelio dalį su logotipu ir užrašu, liksite su mielu dovanoms pakuoti tinkamu popieriumi. Jis puikiai tinka ir dėžutėms apipavidalinti. O paprasčiausiai suklijavę jo kraštus, gausite stilingą dovanų maišiuką.

Iki Kalėdų likus vos porai dienų, dalijamės ir dar keliomis originaliomis kalėdinių dovanų pakavimo idėjomis.

Panaudokite natūralius papuošimus. Pakuojant dovanas reikėtų nepamiršti ne tik aplinkai draugiškų virvelių ar įvairiausių spalvų kaspinėlių, bet ir natūralių gamtos gėrybių bei puošmenų, pavyzdžiui, kankorėžių, eglės, šermukšnio šakelių, džiovintų apelsino griežinėlių ar kvapnių cinamono lazdelių. Šie dalykas dovanoms suteiks ne tik jaukumo, bet ir natūralaus aromato.

Pintinės ar medinės dėžės. Jei dovanoms renkatės gėrimus ar maisto produktus, jie gražiausiai atrodys atviroje pakuotėje – pintinėje ar medinėje dėžėje. Kompoziciją pradėkite kurti nuo aukščiausių ir didžiausių turimų daiktų. Pirma sudėkite juos, tuomet mažesnius, o pačioje pabaigoje – pačius smulkiausius. Tuščių vietų užpildymui ir dekoravimui taip pat pasirinkite natūralias medžiagas. Taip supakuota dovana ne tik įspūdingai atrodys, bet ir bus praktiška, juk pakuotę bus galima panaudoti ir ateityje.

Ne tik popierius, bet ir įvairios medžiagos. Dovanų pakavimui drąsiai galite panaudoti ir medžiagines skiauteles. Tam puikiai tiks sena staltiesė, užuolaidos ar netgi paprasčiausia nebenaudojama kaklaskarė. Be to, medžiagas naudoti dovanų pakavimui – dar ir nėra sudėtinga. Tereikia dailiai surišti kaspinėlį ir dovana paruošta. Tokiam pakavimo būdui puikiai tinka pačios įvairiausios medžiagos – nuo drobės iki šilko.

Originalus dovanų įteikimo būdas. Dovanos gali būti įteikiamos nebūtinai įpakuotos. Yra ir kitų originalių būdų. Pavyzdžiui, galite sukurti tikrų tikriausią Kalėdų detektyvą. Tam jums tereiks – slėptuvės, mažų popieriaus lapelių ir rašiklio. Dovanas paslėpę netikėtoje vietoje,  kasdien įteikite tik po vieną užuominą ir darykite tai kelias dienas iš eilės. Tam, kad visas procesas būtų dar malonesnis, palikti mažas staigmenas galite ir užuominų vietose.

* Reprezentatyvią 18-75 metų Lietuvos gyventojų apklausą atiko tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Jos metu apklausta 1 015 respondentų.

Viršelio iliustracija ©Canva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.