Dėl rinkliavų dydžių nustatymo ragina kreiptis į savivaldybes

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime spaudai, pastaruoju metu Vyriausybės kanceliarijoje padaugėjo besikreipiančiųjų dėl vietinių rinkliavų dydžių. Piliečiai esą itin dažnai piktinasi dėl, jų manymu, pernelyg didelių rinkliavų, priskaičiuotų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Vyriausybės atstovai aiškina, kad vietinės rinkliavos mokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymu (toliau – Įstatymas). Įstatymas taip pat reglamentuoja valstybės rinkliavas ir institucijų teikiamas paslaugas.

Įstatymo III skyriuje reglamentuota, kad vietinių rinkliavų mokėjimo tvarka, objektai ir dydžiai nustatomi savivaldybės tarybos sprendimu.

Komunalinių atliekų surinkimas iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymas reglamentuotas Įstatymo 11 straipsnio 8 dalyje.

Įstatymas ne tik nustato rinkliavos dydžius ir mokėjimo tvarką. Įstatymo 12 straipsnyje numatytos ir  vietinės rinkliavos lengvatos. Prašymus sumažinti ar panaikinti rinkliavos dydį Jūs turėtumėte adresuoti miesto ar rajono savivaldybei, kurioje registruotas Jūsų nekilnojamasis turtas, už kurį turite sumokėti vietinę rinkliavą. Prašyme būtinai nurodykite lengvinančias aplinkybes, kuriomis norite pasinaudoti.

Vietinės rinkliavos dydžio nustatymas ir lengvatų suteikimas – savarankiškosios savivaldybių funkcijos. Nei Ministras Pirmininkas, nei Vyriausybė negali atleisti nuo rinkliavos ar sumažinti jos dydį.

Nežinote kur kreiptis? Susipažinkite su portale „E. pilietis“ skelbiamų temų sąrašu!


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0