Rinkoje trūksta kai kurių produktų – teikite paraišką 8,4 mln. EUR įsisavinti

Ūkio ministerija siūlo 8,4 mln. eurų investicijų priemonę, kuri leis finansuoti produktus, kurių šiuo metu rinkoje trūksta. Tikimasi, kad tai paskatins mokslo ir verslo partnerystę, o sukurti produktai ne tik patenkins užsakovo poreikius, bet ir bus sėkmingai eksportuojami, rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime žiniasklaidai.

„Rinkoje ne visuomet galima įsigyti poreikius atitinkančių produktų, ypač tokių visuomenei aktualių sričių kaip sveikatos apsauga, atliekų tvarkymas, energijos vartojimas, saugus eismas ar krašto apsauga. Tai sektoriai, kuriems reikalingi nišiniai produktai. Ikiprekybiniai pirkimai leidžia viešajam sektoriui įsigyti inovatyvių produktų, kurie pasitelkus aukšto lygio specialistus, mokslininkus ir verslininkus kuriami pagal specialius poreikius. Vėliau užsakovui pagal unikalius sprendimus sukurti produktai gali būti gaminami ir sėkmingai eksportuojami. Tai būtų naudinga ne tik mokslui, verslui ir viešajam sektoriui, bet ir kiekvienam šalies gyventojui“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pagal du jau įvykusius kvietimus Ūkio ministerijos patvirtintuose ikiprekybinių pirkimų sąrašuose yra tokie projektai kaip VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų projektas – operacinio lauko išmaniosios padidintos spalvų skyros apšvietimo sistemos („iLempa“) sukūrimas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas – nanomedžiagomis modifikuoto asfalto mišinio, didinančio automobilių kelių dangos tvarumą, sukūrimas, taip pat Lietuvos jūrų muziejaus projektas – moksliniais tyrimais pagrįstos gyvūnų terapijos metodikos parengimas ir Kauno ir Vilniaus miestų savivaldybės administracijų projektai, susiję su transporto srautų valdymu.

Pagal šią priemonę finansuojamas inovacijų paklausos skatinimas vykdant ikiprekybinį pirkimą (skatinant valstybės institucijas pirkti MTEP paslaugas), kurio metu sukuriamas naujas, rinkoje neegzistuojantis gaminys, paslauga, medžiaga, procesas arba iš esmės patobulinamas jau egzistuojantis gaminys, paslauga, medžiaga, procesas, skirtas visuomenei aktualioms socialinėms-ekonominėms problemoms spręsti.

Projektinius pasiūlymus pagal 2014–2020 metų ES priemonę „Ikiprekybiniai pirkimai LT“ galima teikti iki š. m. lapkričio 2 dienos, kvietimo sąlygos skelbiamos internete www.esinvesticijos.lt. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 2 mln. eurų, bet ne daugiau kaip 85 procentai visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Kadangi Ūkio ministerijos svetainėje tokia informacija kruopščiai „supakuota“ (matyt, kad priešai nepamatytų), nuorodas į kai kuriuos naudingus dokumentus pateikiame čia:

Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus pagal priemonę „Ikiprekybiniai pirkimai LT“

Priemonės Nr. 01.2.1-LVPA-K-835 „Ikiprekybiniai pirkimai LT“ projektų finansavimo sąlygų aprašo 2018 m. kovo 31 d. redakcija (docx, pdf)

Projektinio pasiūlymo dėl valstybės projekto įgyvendinimo forma

Taip pat skaitykite:

Verslas kaime: kūrimui ir plėtrai skiriama 19,4 mln. EUR
Pinigai smurto artimoje aplinkoje prevencijai (kvietimas teikti paraiškas)
Startuolių finansavimas: produktams kurti bus skirta 5 mln. eurų

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0