Aktualu

Kaip mažieji menininkai paukščius Ventės rage žiedavo (fotogalerija)

Print Friendly, PDF & Email

Kristinos Smirnovaitės nuotr.

Tie, kas mūsų portalą įdėmiai skaitė ir netingėjo, šį pavasarį internetu tiesiogiai gandriuką išsiritant stebėti galėjo. O pirmo pastebėjusiojo klasė nuostabų prizą laimėjo – kelionę į rudenėjantį Ventės ragą, kur išskristi į šiltuosius kraštus jau būriuojasi paukščiai.

Šiemet pirmoji gimusį gandriuką įsigudrino pastebėti ir apie tai Kazio Starkevičiaus socialinio tinklo paskyroje pranešė vilnietė Liepa. Kantriai mergaitei pavyko neprarasti ryžto, nors interneto transliacija nuolat striginėjo. Mat, kaip paaiškino pats akcijos sumanytojas, kaimo, kuriame gyvena ir ūkininkauja Kauno rajone, dar nepasiekė šviesolaidinis internetas, todėl, esant didelėms apkrovoms, pasitaiko trikdžių.

Tačiau nutik tu man taip – birželį, kai išsirito gandriukas, paaiškėjo, jog Liepa nebetęs mokslų Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje! Tad pasitarusi su tėveliais ir mokytojais, mergaitė nusprendė laimėtą kelionę padovanoti savo jaunesnės sesers Ievos, besimokančios toje pat mokykloje, klasei. Dideliame autobuse vietos pakako ne tik chorinio dainavimo ir dirigavimo bei baleto specialybės antrokėliams, bet ir jų sesėms, broliams ir tėveliams.

Nėra galerija pasirinktas ar galerija buvo ištrintas.

Nors rugsėjo 16-ąją, penktadienį, 2 C klasės mokinukams teko be galo anksti keltis, vos išvydę jų laukiantį autobusą, visi iškart suprato: kelionė bus šauni, mat autobusas – dviaukštis! O kur dar turininga programa: paukščių žiedavimas su gidu Ventės rage ir kelionė senu žvalgų laivu Nemuno delta bei Kuršių mariomis!

Mažųjų menininkų ekskursiją po Ventės rago ornitologinę stotį vedžiojęs ornitologas Vytautas Eigirdas bėrė žodžius tokia greitakalbe, kad tik spėk klausytis. Pasak Vytauto, migracijos metu per parą Ventės ragą praskrenda kone 3 milijonai įvairių rūšių paukščių, pats mažiausias Lietuvoje migruojantis paukštukas yra nykštukas, sveriantis vos 5 gramus, o dažniausiai mūsų šalyje sutinkamas paukštis – anaiptol ne žvirblis, varna ar balandis, o kikilis.

Tačiau įdomiausioji ekskursijos su Vytautu dalis buvo paukščių žiedavimas. Žiedas – tai savotiškas paukščio pasas, pagal įrašus kuriame vėliau viso pasaulio ornitologai gali suprasti, iš kur paukštis atkeliavęs ir kiek jam metų. Tegu ir nedrąsiai, žiedelius zylutėms ant kojos uždėjo beveik visi antrokėliai, o tie, kuriems drąsos pritrūko, leido į dangų iš anksto sužieduotus sparnuočius. Kas galėjo pagalvoti, kad paukščiai tokie puikūs aktoriai! Supratę, kad iš žieduotojo rankų ištrūkti nepavyks, apsimeta mirusiais – ir dažnas dar ilgai guli ant delno kojeles atvertęs, tarsi negyvas. Tik papūstas it pienės pūkas nuplasnoja, nors kartais ir penkiese pučiant toliau vaidina – tada jau tenka sviesti į dangų: kaipmat nuskrenda!

Paskui keliauninkų iš sostinės autobusas dulkėtais ir duobėtais keliais pasuko į lietuviškąja Venecija vadinamą Mingės kaimą, kurio dvi dalys per upę nesueina, o kaimynai vieni pas kitus valtimis plaukioja. Buvusiu žvalgų laivu mažieji keliauninkai leidosi smalsauti po Nemuno deltą ir Kuršių marias. Mokytoja Agnė drąsiai sėdo prie laivo šturvalo ir šauniai valdė laivą didžiąją kelionės dalį. Patiko ir vaikams, ir jai pačiai – net juokavo keisianti profesiją 🙂

Pakeliui namo į Vilnių stabtelėję atsipūsti „Karpynėje“, mažieji paukščių žieduotojai pataikė tiesiai į puotą – Vičiūnų grupės įmonių šventę savo darbuotojams. „Karpynė“ didelė, ant sūpynių, futbolo aikštėje ir žaidimų aikštelėje išsiteko visi, o prieš sugrįždami į autobusą, išsimaudė spalvotų juostelių lietuje.

Prisimindami nuotaikingą kelionę, mažieji čiurlioniukai būsimiesiems kitų metų laimėtojams siunčia kuo geriausius įspūdžius ir tvirtina: stebėti gandriuko gimimą tikrai verta! Juolab kad, pasak ūkininko Kazio Starkevičius, šią transliaciją mėgsta ne tik vaikai, bet ir meno žmonės. „Kai kurie sako, kad įsijungia ją kaip foną, kai ką nors tapo“, – ką iš kitų girdėjęs, pasakoja kelionės geradarys. Tad kas žino, gal kitąmet, besiruošdami atsiskaitymams, naujai išsiritusi gandriuką pirmieji pamatys Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus mokiniai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.