Kaimo bendruomenės projektams – daugiau lėšų, paprastesnis paraiškų vertinimas

kaimo bendruomenės_versli mama

Kad kaimo bendruomenės ir kitos kaimo vietovėse veikiančios nevyriausybinės organizacijos (NVO) imtųsi verslo ir labiau prisidėtų prie socialinių problemų sprendimo, nuo 80 proc. iki 95 proc. padidintas paramos intensyvumas bendruomenių ir NVO inicijuotiems socialinio verslo projektams.

Kaip pranešama portalui VERSLI MAMA Žemės ūkio ministerijos atsiųstame pranešime spaudai, regionų ir vietos bendruomenių skatinimui skirta Europos Sąjungos parama bus skiriama paprasčiau, be to, padidintas ir jos intensyvumas. Tai numato atnaujintos vietos plėtros strategijų atrankos ir administravimo taisyklės.

Nuo šiol visus vietos projektus įvertins pačios vietos veiklos grupės (VVG), o metodinę pagalbą teiks ir galutinį sprendimas dėl jų finansavimo priims Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „LEADER programa“ vietos plėtros strategijoms įgyvendinti šiuo finansiniu laikotarpiu skirta beveik 114 mln. eurų.

2016 m. buvo patvirtintos 49 VVG vietos plėtros strategijos. Kvietimus teikti paraiškas vietos projektams įgyvendinti nuolat skelbia visos šalies VVG.

Paramos intensyvumas vietos projektams priklauso nuo pasirinktos idėjos ir priemonės, pagal kurią kreipiamasi paramos. Iki šiol didžioji dalis priemonės lėšų buvo panaudota viešosios infrastruktūros tvarkymui kaimo vietovėse.

Šiuo finansiniu laikotarpiu vietos plėtros projektai orientuojami į atnaujintų pastatų panaudojimą veiklai ir užimtumui didinti. Pagrindinis jų tikslas – socialinės atskirties, skurdo mažinimas bei darbo vietų kūrimas.

Projektų vertes, kurios gali svyruoti nuo 10 tūkst. EUR iki 200 tūkst. EUR, priklausomai nuo veiksmų, nustato pačios VVG. Remiami ne tik privataus verslo, bet ir bendruomeninio ar socialinio verslo projektai, mokymai, renginiai, infrastruktūros tvarkymas ir daugelis kitų.

Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinti ir Vietos plėtros strategijų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu, atrankos taisyklių pakeitimai.

Siekdama paskatinti kaimo bendruomenes ir kitas kaimo vietovėse veikiančias nevyriausybines organizacijas (NVO) imtis verslo ir labiau prisidėti prie socialinių problemų sprendimo, Žemės ūkio ministerija padidino nuo 80 proc. iki 95 proc. paramos intensyvumą bendruomenių ir NVO inicijuotiems socialinio verslo projektams.

Tikimasi, kad dėl šio pakeitimo bendruomenėms ir NVO bus drąsiau imtis ekonominės veiklos, generuoti pajamas ir veikti inovatyviai.

Taip pat skaitykite:
Virtualus buhalteris laukia pastabų, atsiliepimų ir klausimų
2019 m. laukia nauja GPM lengvata vaikų priežiūrai, patalpų ir automobilių remontui (VMI komentaras)
Verslas kaime už 16 000 EUR: privilegijos moterims (pinigų dar yra)

1 Komentaras

  1. Gediminas

    2018 gruodžio 30 prie 20:35

    Įdomu ar parama gali būti skiriama verslo valdymo sistemų diegimui? Pvz užsakymų vykdymo, gabenimo kontrolei http://www.terralogistics.lt/

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0